Rozszerzona rejestracja Inazuma 130 WG do zwalczania szkodników w rzepaku
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rozszerzona rejestracja Inazuma 130 WG do zwalczania szkodników w rzepaku

13.09.2021autor: Paweł Mikos

Sumi Agro Poladn poinformowało o uzyskaniu rozszerzenia rejestracji Inazuma 130 WG o kolejne szkodniki rzepaku ozimego. Dzięki temu rolnicy mogą stosować insektycyd aż na 9 gatunków szkodników żerujących jesienią w rzepaku.

Inazuma 130 WG można wykorzystać do zwalczania 9 gatunków szkodników rzepaku

Jak informuje Sumi Agro Poland, na mocy  decyzji MRiRW nr R-118/2021d z 2.03.2021 r. w nowej etykiecie Inazuma 130 WG znalazło się aż 9 gatunków szkodników występujących jesienią w rzepaku, które można zwalczać przy pomocy tego preparatu.
Jak do tej pory Inazuma 130 WG był insektycydem przeznaczonym do zwalczaniu takich szkodników rzepaku jak:

  • śmietka kapuściana,
  • mączlik,
  • myszce,
  • tantniś krzyżowiaczek,
  • pchełka rzepakowa.

Dzięki rozszerzeniu etykiety rejestracyjnej rolnicy mogą stosować ten insektycydy również do zwalczania takich szkodników rzepaku jak:

  • rolnica,
  • gnatarz rzepakowiec,
  • miniarka kapuścianka,
  • chowacz galasówek.

Z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie w sezonie 2019–2020 wynika, że wspomniany preparat miał do 100 proc. Skuteczności w zwalczaniu gnatarza po 7 dniach od zabiegu, a w przypadku rolnicy skuteczność dochodziła do 97 proc. po 14 dniach od oprysku.

r e k l a m a

Rozszerzony zakres działania insektycydu ma być odpowiednią na brak zapraw nasiennych

–  Ciepła i sucha jesień oraz łagodne zimy wzmagają presję szkodników występujących w uprawach w okresie jesiennym. Do tego dochodzi brak zapraw nasiennych, które zabezpieczały rośliny w początkowym okresie rozwoju – mówi Urszula Filipecka, dyrektor marketingu w firmie Sumi Agro Poland.

Właśnie z tego powodu firma wystąpiła o zgodę na rozszerzenie etykiety preparatu Inazuma 130 WG o kolejne agrofagi. Zwłaszcza, że wcześniej prowadzone wieloletnie badania wskazywały na skuteczne działania insektycydu także na inne szkodniki rzepaku.

– Warto podkreślić, że Inazuma ma obecnie najszerszy na rynku zakres zwalczanych jesiennych szkodników w etykiecie – dodaje Urszula Filipecka.

 

Insektycyd możliwy jest do stosowania w rzepaku jesienią i wczesną wiosną

Inazuma 130 WG to pestycyd powstały z połączenia 2 substancji czynnych, z różnych grup chemicznych. Produkt to gotowa mieszanina, co znacząco ułatwia stosowanie. Co ważne, insektycyd osiąga bardzo wysoką skuteczność w szerokim zakresie temperatur – już od 5°C i jest odporny na zmywanie przez deszcz.

Jak podkreśla producent, Inazuma 130 WG może być stosowana do ochrony plantacji rzepaku zarówno w zabiegach jesiennych, jak i wczesnowiosennych.

Co istotne, Inazuma 130 WG posiada również rejestrację do jesiennego zwalczania mszyc w pszenicy ozime 

Paweł Mikos
Fot. Monika Kopaczel-Radziulewicz

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Szkoła rolnicza ze Środy Wlkp. najlepszą placówką w Wielkopolsce!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Poznaniu wyróżniono i nagrodzono zwycięzców konkursów „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Najwyższe wyróżnienie trafiło m.in. do Zespołu Szkół Rolniczych im. J. H. Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej.

czytaj więcej

Jak zapobiegać rozprzestrzenianiu i zwalczać ślimaki w uprawach rolniczych?

Ślimaki są poważnym zagrożeniem dla wielu roślin uprawnych. Do gatunków siejących największy spustoszenie w rolnictwie i ogrodnictwie należą pomrownik i ślinik. Jak rolnicy mogą chronić swoje uprawy przed inwazją ślimaków? W jaki sposób można je zwalczać?

czytaj więcej

Rzepak musi być dopieszczony przed zimą

Chcąc pokryć wysokie potrzeby pokarmowe roślin należy dokładnie zaplanować strategię nawożenia jesiennego i wiosennego. To ważne, bo buduje potencjał plonowania jesienią i aby go utrzymać do żniw potrzebuje znacznych ilości mikroelementów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)