Rotam świętuje swoją 70–siątkę
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rotam świętuje swoją 70–siątkę

06.10.2020autor: Marek Kalinowski

Początki działalności firmy Rotam na świecie sięgają 1950 r. i czas podsumować jubileuszową działalność w branży środków ochrony roślin. 70 lat temu firma rozpoczęła swoją działalność w dwóch obszarach: Live Sciences (środki produkcji dla rolnictwa) oraz dystrybucja i sprzedaż detaliczna żywności.

Jubileusz firmy Rotam

Pierwszy rodzaj działalności został wyodrębniony z czasem w oddzielną spółkę Rotam CropSciences Ltd., z siedzibą w Hongkongu i zakładami produkcyjnymi m.in. na Tajwanie, w Hongkongu, a potem w Kanadzie. W roku 1991 powstała także w Hongkongu firma Rotam Agrochemical Company Ltd., a w 2009 r. Rotam Global AgroSciences Ltd., jako holding firm, która notowana jest obecnie na giełdzie. Zajmuje się ona badaniami, rozwojem, produkcją i z udziałem międzynarodowych i lokalnych firm dystrybucyjnych sprzedażą środków ochrony roślin oraz biostymulatorów na rynkach zagranicznych, m.in. w obu Amerykach, Europie, Azji i Afryce.

r e k l a m a
Obecnie działalność Life Sciences jest podstawową działalnością Grupy Rotam i pracuje na jej rzecz prawie 1000 osób na świecie. Pozostała część grupy zajmuje się m.in. produkcją farmaceutyków, leków weterynaryjnych i opakowań. Aktualnie Rotam Group składa się z czterdziestu firm prowadzących działalność na całym świecie. Siedziba Grupy znajduje się w Vancouver w Kanadzie. Cechą, która zdecydowanie wyróżnia produkty firmy Rotam, także te dla rolnictwa, jest ich innowacyjność i bardzo wysoka jakość.

W Europie firma Rotam (Rotam Agrochemical Europe Ltd.) pojawiła się dopiero w 2008 r. otwierając swoje biuro w Wielkiej Brytanii. W kolejnych latach spółki założono także we Francji, Turcji, Niemczech. Na terenie naszego kraju sprzedaż produktów Rotam prowadzona jest za pośrednictwem firm dystrybucyjnych. Lista zarejestrowanych w Polsce i sprzedawanych środków ochrony roślin obejmuje obecnie 28 produktów. Są to produkty przeznaczone dla rolnictwa i ogrodnictwa, w tym herbicydy, fungicydy i akarycydy.


Marek Kalinowski Za informacją Rotam
Zdjęcie Główne: Pixabay

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowy szef Crop Science w Bayer chce stawiać na rolnictwo zrównoważone

Stanowisko szefa działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji objął Antoine Bernet. Wcześniej kierował on organizacją handlową Crop Science w Skandynawii i był dyrektorem zarządzającym Bayer Dania. Antoine Bernet będzie kierował działem ww. krajach z warszawskiego biura Bayer w Polsce

czytaj więcej

Fertiactyl SD zaprawi pszenicę ozimą

Firma Timac Agro znana z wielu innowacji w dziedzinie produkcji nawozów z biostymulacją nawiązała współpracę z polskim producentem kwalifikowanego materiału siewnego – Centralą Nasienną w Warszawie. W ramach wspólnego projektu powstał produkt o wyjątkowym potencjale plonowania. To dobrze znana polskim rolnikom i jedna z najlepiej sprawdzających się w naszych warunkach klimatyczno-glebowych pszenica ozima Euforia zaprawiona nawozem Fertiactyl SD. 

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)