Nowy szef Crop Science w Bayer chce stawiać na rolnictwo zrównoważone
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowy szef Crop Science w Bayer chce stawiać na rolnictwo zrównoważone

08.10.2020autor: Marek Kalinowski

Stanowisko szefa działu Crop Science w Bayer dla Polski, Krajów Bałtyckich, Czech i Słowacji objął Antoine Bernet. Wcześniej kierował on organizacją handlową Crop Science w Skandynawii i był dyrektorem zarządzającym Bayer Dania. Antoine Bernet będzie kierował działem ww. krajach z warszawskiego biura Bayer w Polsce

Nowy szef Crop Science w Bayer Polska

– Rosnące znaczenie rolnictwa w Europie Środkowo-Wschodniej daje nam niepowtarzalną okazję do wykazania zalet rozwiązań w środkach ochrony roślin dla nowoczesnego rolnictwa. Dodatkowo, podczas obecnej pandemii COVID-19, rolnicy każdego dnia pokazują kluczową rolę, jaką odgrywają w łańcuchu żywnościowym, zapewniając ciągłość produkcji zdrowych upraw – mówi Antoine Bernet.

r e k l a m a
Celem koncernu jest zrównoważony rozwój a wizją przytoczone przez nowego szefa hasło: „Zdrowie dla wszystkich, brak głodu”.

– W segmencie Crop Science należy położyć większy nacisk na takie tematy, jak zrównoważone rolnictwo, redukcja emisji CO2 w rolnictwie oraz bioróżnorodność. Bayer zobowiązał się do osiągnięcia 30-procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych naszych klientów dla systemów upraw o największej emisji w obsługiwanych przez nas regionach do 2030 roku. Powinno to iść w parze z bezpiecznym i odpowiedzialnym stosowaniem środków ochrony roślin, które są podstawowym elementem efektywnej produkcji żywności dla setek milionów ludzi w Europie – dodaje Antoine Bernet.

Antoine Bernet został również wybrany członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR)
  • Antoine Bernet został również wybrany członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR)


Marek Kalinowski za informacją Bayer

Zdjęcia: 

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Lista 16 dobrych praktyk zrównoważonego rolnictwa

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego ASAP jest niekomercyjną inicjatywą firm oraz osób, reprezentującą różne branże łańcucha odpowiedzialności za żywność. Naszym wspólnym celem – bo dodam, że "Tygodnik Poradnik Rolniczy" jest członkiem Stowarzyszenia – jest upowszechnianie w Polsce rolnictwa zrównoważonego.

czytaj więcej

Rotam świętuje swoją 70–siątkę

Początki działalności firmy Rotam na świecie sięgają 1950 r. i czas podsumować jubileuszową działalność w branży środków ochrony roślin. 70 lat temu firma rozpoczęła swoją działalność w dwóch obszarach: Live Sciences (środki produkcji dla rolnictwa) oraz dystrybucja i sprzedaż detaliczna żywności.

czytaj więcej

Fertiactyl SD zaprawi pszenicę ozimą

Firma Timac Agro znana z wielu innowacji w dziedzinie produkcji nawozów z biostymulacją nawiązała współpracę z polskim producentem kwalifikowanego materiału siewnego – Centralą Nasienną w Warszawie. W ramach wspólnego projektu powstał produkt o wyjątkowym potencjale plonowania. To dobrze znana polskim rolnikom i jedna z najlepiej sprawdzających się w naszych warunkach klimatyczno-glebowych pszenica ozima Euforia zaprawiona nawozem Fertiactyl SD. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)