Revus – fungicyd z rozszerzoną rejestracją na kolejne uprawy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Revus – fungicyd z rozszerzoną rejestracją na kolejne uprawy

12.05.2020autor: Marek Kalinowski

Ten fungicyd firmy Syngenta najbardziej znany plantatorom ziemniaka uzyskał właśnie rozszerzenie rejestracji o kolejne uprawy małoobszarowe. Revus zawiera substancję czynną mandipropamid (związek z grupy karboksyamidów) o działaniu wgłębnym i powierzchniowym, należącą do grupy FRAC 40. Szczegółowe informacje o produkcie, w tym bardzo ważne w ochronie okresy karencji, znajdziemy oczywiście w etykiecie.

Szerokie zastosowanie Revus 250 SC

Przypomnijmy, że Revus 250 SC jest specjalistą w zwalczaniu zarazy ziemniaka. Może być w ich uprawie stosowany zapobiegawczo i interwencyjnie w maksymalnej jednorazowej dawce 0,6 l/ha (maksymalnie 6 razy w sezonie wegetacyjnym) w okresie od początku fazy zakrywania międzyrzędzi do końca fazy początku żółknięcia liści.

r e k l a m a
Revus miał i ma rejestrację m.in. w pomidorach (na zarazę ziemniaka), szpinaku, botwinie, buraku liściowym (na mączniaka rzekomego). Fingicyd miał szeroką rejestrację w wielu uprawach małoobszarowych, głównie do zwalczania w nich mączniaka rzekomego. Na tej liście były m.in.: chmiel, sałaty, rukola, eskariola, gorczyca sarepska, rzeżucha, endywia, cukinia, melon, dynia, patison, arbuz, brokuł, bakłażan, pietruszka naciowa, świeże zioła.

Jak wspomniałem, decyzją MRiRW nr R–301/2020d z dnia 23 kwietnia 2020 r. zakończony został proces rozszerzania rejestracji o kolejne uprawy małoobszarowe. Teraz Revusem można chronić przed mączniakiem rzekomym także uprawiany w polu kalafior, kapustę brukselskę, groch zielony i rzodkiewkę oraz uprawiane w polu, pod osłonami i w szklarniach rośliny warzywne na młode liście i roszponkę. Na rozszerzonej liście upraw małoobszarowych jest także cykoria sałatowa uprawiana w pomieszczeniach. W tym przypadku Revus można wykorzystać (tylko użytkownicy profesjonalni) do ograniczania fytoftorozy przez używanie fungicydu do oprysku korzeni przed rozpoczęciem pędzenia cykorii albo jako dodatek środka do roztworu nawozowego przy podlewaniu.


Marek Kalinowski
Zdjęcie Główne: Pixabay
autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowy fungicyd pochodzenia naturalnego do zwalczania septeriozy

Corteva Agriscience poinformowała pod koniec marca br. o uzyskaniu pierwszej europejskiej rejestracji produktu z rodziny Inatreq active. Jest nim środek grzybobójczy Questar z substancją czynną inatreq, zatwierdzony do sprzedaży we Francji.

czytaj więcej

Wydłużono zezwolenie dla środka Ortus na przędziorki

Akarycyd Ortus uzyskał przedłożenie ważności zezwolenia na kolejne 2 lata. Jest to ważna informacja dla rolników i sadowników, którzy muszą zwalczać roztocza. Jest to też jedyny preparat do zwalczania przędziorka chmielowca w burakach cukrowych.

czytaj więcej

Jakie zabiegi fungicydowe wykonać na ochronę kłosa?

Umowny zabieg fungicydowy T3 w zbożach ma chronić kłos przed fuzariozą kłosów, septoriozą plew i grzybami czerniowymi. W sprzyjających warunkach na kłosie może rozwijać się mączniak prawdziwy, brunatna plamistość liści, czy też rdza żółta.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)