Grupa Azoty w Puławach będzie produkować więcej saletry
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Grupa Azoty w Puławach będzie produkować więcej saletry

01.11.2022autor: Marek Kalinowski

W komunikacie z 10 października br. puławska spółka Grupy Azoty poinformowała o rozruchu drugiej linii granulacji mechanicznej saletry. 

Każda z dwóch instalacji granulacji mechanicznej ma założone zdolności produkcyjne na poziomie 1200 ton/dobę saletry granulowanej mechanicznie lub 1400 ton/dobę saletrzaku. Pierwsza linia ruszyła z produkcją 11 czerwca ubiegłego roku.

r e k l a m a

Celem inwestycji jest poprawa jakości produkowanych nawozów

Celem realizacji tej inwestycji jest rozszerzenie asortymentu wytwarzanych nawozów dla potrzeb rolników; poprawa jakości saletry amonowej pod względem wytrzymałości mechanicznej granuli; zwiększenie bezpieczeństwa produkcji i transportu nawozów na bazie saletry amonowej; przygotowanie się do spełnienia wymogów związanych z ryzykiem potencjalnego ograniczenia obrotu nawozami o wysokiej zawartości azotanu amonu.

Zgodnie z komunikowanym wcześniej zakresem działalności, po 22 sierpnia 2022 roku kontynuujemy bez przeszkód realizację swoich inwestycji. Trwające i już zakończone zadania z jednej strony zwiększają nasze możliwości produkcyjne, a z drugiej, dostosowują nasz zakład do wymagań Europejskiego Zielonego Ładu, odpowiadając na potrzeby nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa oraz zmniejszając emisyjność i energochłonność naszych procesów technologicznych – mówi Tomasz Hryniewicz, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Szeroka produkcja nawozów w Grupie Azoty

Dwa dni po tym komunikacie Grupa Azoty poinformowała także o wznowieniu produkcji w spółkach Grupy Kapitałowej. Od 12 października uruchomiono w Tarnowie produkcję na instalacji nawozów azotowych, kaprolaktamu, poliamidu 6. Podjęto też decyzję o dociążeniu i uruchomieniu instalacji produkcji nawozów azotowych w segmencie Agro, tj. produktów: PULAN, PULAN MACRO, SALETRZAK 27N, PULREA, PULREA+INu i RSM. W Puławach trwa produkcja siarczanu amonu z Instalacji Odsiarczania Spalin.

Marek Kalinowski za informacją Grupy Azoty
fot. archiwum TPR

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 44/2022 na str. 24. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Coraz gorsze nastroje wśród rolników. Która grupa najbardziej odczuwa kryzys?

Około 32% rolników, tj. o ponad 9% więcej niż w grudniu 2021 r., uznało bieżącą ogólną sytuację swoich gospodarstw rolnych za złą. Tak wynika z badań koniunktury w gospodarstwach rolnych wykonanych przez GUS.

czytaj więcej

Grupa Azoty wznawia produkcję. Jakie nawozy znów będzie wytwarzać?

Grupa Azoty wznowiła dziś produkcję nawozów. Co dokładnie będzie produkować? Jakie będą ceny nawozów?

czytaj więcej

Jakimi sposobami walczyć ze zgnilizną twardzikową w rzepaku?

Przy powszechnej odporności najnowszych odmian rzepaku na suchą zgniliznę kapustnych, to zgnilizna twardzikowa wyrasta na główny problem.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)