Fungicyd Amistar Gold Max od Syngenta do stosowania także w zbożach
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Fungicyd Amistar Gold Max od Syngenta do stosowania także w zbożach

02.04.2023autor: Marek Kalinowski

Ten fungicyd znany był dotąd głównie producentom rzepaku i buraka cukrowego. Jak informuje firma Syngenta, Amistar Gold Max uzyskał właśnie rozszerzenie rejestracji i od tego sezonu może być stosowany również w zbożach.

Amistar Gold Max – coraz bardziej uniwersalny fungicyd

Produkt można teraz stosować także w ochronie pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego i jarego oraz żyta ozimego i jarego. Rozszerzenie rejestracji o zboża czyni Amistar Gold Max produktem jeszcze bardziej uniwersalnym. Warto bowiem dodać, że oprócz wspomnianego wyżej rzepaku i buraka cukrowego, preparat może być stosowany również w słoneczniku, soi i wielu uprawach małoobszarowych.

Obok szerokiego spektrum upraw, które chroni Amistar Gold Max, zaletą produktu jest także zastosowana w nim innowacyjna Technologia AMISTAR. Zapewnia mu ona niezwykle wysoką skuteczność w walce z chorobami grzybowymi w fazie liścia flagowego oraz efekt zieloności rośliny. Oznacza to, że produkt przedłuża wegetację i opóźnia proces starzenia rośliny, co przekłada się na maksymalizację potencjału plonowania.

r e k l a m a

Jak działa Amistar Gold Max od Syngenta?

Fungicyd działa wgłębnie i układowo. Preparat stosowany w dawce 1 l/ha zapobiegawczo lub interwencyjnie w fazie od pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia w pszenicy ogranicza rdzę brunatną pszenicy, rdzę żółtą zbóż i traw i na średnim poziomie septoriozę paskowaną liści pszenicy, w pszenżycie rdzę brunatną i na średnim poziomie septoriozę paskowaną liści, a w życie rdzę brunatną żyta.

Amistar Gold Max jest także produktem wygodnym w dawkowaniu i użyciu. W niemal wszystkich uprawach stosuje się go w dawce 1 l/ha. Gotowa formulacja, dzięki której nie ma konieczności mieszania produktu z innymi preparatami, zapewnia duży komfort stosowania. Ponadto obok azoksystrobiny zawarty w składzie difenokonazol pozwala na zmianę użycia triazolu w sekwencji zaplanowanych zabiegów, co jest nie bez znaczenia w budowaniu strategii antyodpornościowej.

Za informacją Syngenta
fot. Pixabay

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 13/2023 na str. 24. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Nowa odsłona innowacyjnych herbicydów od Corteva Agriscience

Polscy rolnicy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań do ochrony przed chwastami oferowanych przez Corteva Agriscience. Firma wprowadza na rynek Polski nowe produkty przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy – herbicydy Starane Forte i Principal Flex.

czytaj więcej

Ford uderzył w ciągnik rolniczy. Traktorzysta może trafić na 2 lata za kraty

W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 545 koło miejscowości Sątop (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego marki John Deere i samochodu osobowego marki Ford. 

czytaj więcej

Trwa Wielka Loteria od CIECH Sarzyna. Weź w niej udział

Pierwszego marca ruszyła coroczna loteria dla rolników, organizowana przez spółkę CIECH Sarzyna. W puli jest ponad 1100 nagród, w tym samochód klasy premium – Porsche Macan.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)