BayWa już od 100 lat działa na rynku rolnym
r e k l a m a
Partnerzy portalu

BayWa już od 100 lat działa na rynku rolnym

22.01.2023autor: Natalia Marciniak-Musiał

Pięknego Jubileuszu 100-lecia działalności w 2023 r. doczekało się niemieckie przedsiębiorstwo BayWa, które od 2014 r. jest także obecne w Polsce. Ten Jubileusz nie byłoby możliwy, gdyby nie solidność, zaufanie i innowacje dla rolników na całym świecie, którymi może poszczycić się BayWa.

BayWa ma mocną pozycję na rynku rolnym, a w jej ofercie znajdują się m.in. środki do produkcji rolnej, ale także najnowsze technologie wspierające pracę na roli i ochronę środowiska. Z myślą o środowisku, grupa BayWa do 2030 roku stanie się firmą neutralną klimatycznie.

r e k l a m a

BayWa jest dziś obecna w ponad 50 krajach, w tym w Polsce

W portfolio BayWa znajdują się m.in. wysokiej jakości nasiona, nawozy i środki ochrony roślin. Ponadto monachijska firma zajmuje się skupowaniem od rolników płodów rolnych. BayWa na całym świecie oferuje globalne produkty, które używane są lokalnie w gospodarstwach rolnych.

Przez dziesięciolecia zasady współpracy z rolnikami nie zmieniły się i obowiązują także dziś. W tych trudnych czasach produkcja żywności jest tematem szczególnie ważnym. Chcemy być wiarygodnym partnerem dla producentów rolnych i wytyczać kierunki pozytywnych zmian na wsi – podkreśla Krzysztof Tyralik, prezes BayWa Agro Polska.

Obecnie firma działa na zatrudnia ponad 21 000 osób w ponad 50 krajach na 5 kontynentach. Na Polskim rynku jest obecna od 2014 roku.

BayWa w Polsce i na świecie prezentuje nie tylko bogatą ofertę tradycyjnych produktów rolniczych. Grupa jest także pionierem w energetyce wiatrowej i słonecznej. Ponadto, w ofercie BayWa znajdują się: 

  • materiały budowlane, które czynią przestrzeń życiową zdrowszą,
  • żywność, która sprawia, że ludzie są bardziej mobilni. 

W czym tkwi siła BayWa? Jak zaznacza swoją obecność w Polsce?

Chodzi o umiejętne łączenie przeciwności, a więc łączenie tradycyjnego rolnictwa z nowoczesnymi technologiami i ekonomią nastawioną na osiąganie zysków (np. zaawansowane rozwiązania cyfrowe, które służą ludziom).

Tam, gdzie spotykają się kontrasty, które potrafimy połączyć, zawsze powstaje coś wielkiego. Te przeciwności są siłą napędową naszych działań – podkreśla K. Tyralik, szef firmy na Polskę.

BayWa Agro Polska nawiązała współpracę z polskimi uczelniami rolnymi, dzięki czemu studenci, wiążący swoją przyszłość z rolnictwem, mają szanse na płatne praktyki.

Firma oferuje usługi do efektywnego zarządzania gospodarstwem (np. program NEXTFarming) czy szkolenia polowe dla rolników i pomaga obrać najlepsze rozwiązania w zakresie pracy na roli.

Wkrótce na polskim rynku BayWa udostępni - BayWa Portal, a więc nowe narzędzie sprzedażowe, które umożliwi polskim Klientom zakup produktów BayWa Agro Polska przez Internet w dowolnym momencie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok i z dowolnego miejsca w Polsce.

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał
fot. FB BayWa Agro Polska
autor Natalia Marciniak-Musiał

Natalia Marciniak-Musiał

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ruszają Konferencje Zimowe Syngenta 2023 o uprawie zbóż, rzepaku i kukurydzy

Sezon 2023 Syngenta rozpocznie serią Konferencji Zimowych, podczas których zaprezentuje zarówno znane i sprawdzone rozwiązania, jak i swoje nowości i promocje. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, konferencje odbędą się w formule online z transmisją na stronie www.konferencjezimowe.pl oraz na kanale Syngenty w serwisie YouTube.

czytaj więcej

Minister Kowalczyk spotkał się z AGROunią. "Nie mam dobrych informacji"

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk spotkał się z Michałem Kołodziejczakiem, prezesem AGROunii. Rozmowy dotyczyły niskich cen zbóż  i ograniczenia importu ziarna z Ukrainy. - Nie mam dobrych informacji dla rolników. Nie było konkretów, a w ocenie ministra przywóz zbóż z Ukrainy nie zaburza polskiego rynku – powiedział nam po spotkaniu Kołodziejczak. Z kolei Kowalczyk zapewnił, że rozumie protestujących rolników. 

czytaj więcej

Nowe odmiany marchwi i cebuli do Bayer. Czym się charakteryzują?

Dziś wracamy do polowej konferencji zorganizowanej przez firmę Bayer jednego dnia w dwóch lokalizacjach. O odwiedzonym zrównoważonym Gospodarstwie Kaszewy, prowadzonym przez Katarzynę i Krzysztofa Nykielów wraz z synem Maciejem i odmianach kukurydzy marki Dekalb pisaliśmy w nr. 45 TPR.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)