Nowości od Bayer pomocne w zrównoważonym rolnictwie
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowości od Bayer pomocne w zrównoważonym rolnictwie

11.02.2023autor: Marek Kalinowski

Na styczniowej konferencji w Warszawie firma Bayer zaprezentowała nowości w ofercie środków ochrony roślin. Są to: insektycyd Sivanto Energy na szkodniki rzepaku. Delaro Forte i Cayunis do ekonomicznej ochrony fungicydowej zbóż i herbicyd zbożowy Mateno Duo.

O tych produktach pisaliśmy tydzień temu, a dziś kilka informacji o nie mniej ważnych nowościach firmy w segmencie warzyw, narzędzi cyfrowych i rolnictwa zrównoważonego.

r e k l a m a

Czym charakteryzuje się odmiana cebuli – Saddleback?

Marka Seminis należy do firmy Bayer i jest bardzo silna w odmianach cebuli. Ekspert marki przedstawił na konferencji trzy nowości. Dodam na wstępie, że nie są one dla hobbystów i nie kupimy ich do uprawy w przydomowym ogródku. Są w ofercie dla plantatorów cebuli. Te nowości to trzy odmiany cebuli w różnych typach oraz o szerokiej możliwości zastosowania do potrzeb uprawowych i sprzedażowych.

Saddleback jest mieszańcem w typie amerykańskim, który łączy wczesność, pozwalającą na szybką sprzedaż gotowego produktu już w sierpniu oraz bardzo dobrej jakości łuskę handlową jak na taki typ cebuli, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie jej do marca. Lovito (SVDN1416) jest krzyżówką rijnsburgera oraz typu amerykańskiego. To bardzo wczesna odmiana z przeznaczeniem na obieranie lub sprzedaż na świeży rynek, którą jednocześnie można przechowywać do końca lutego. Tucannon to nowość w typie hiszpańskim, która charakteryzuje się wysokim plonem i dużymi zgrubieniami, co jest bardzo istotne w produkcji cebuli na obieranie. Jej wczesność pozwala na szybszy zbiór, a wysoka zdrowotność szczypioru jest bardzo poszukiwana przez producentów.

Bayer zaprasza do odwiedzenia E-sklepu 

Bayer już zapowiadał ułatwienie dostępu rolnikom do portfolio produktów. W gorącym sezonie sprzedaży nasion kukurydzy został uruchomiony sklep internetowy, w którym rolnicy mogą bezpośrednio w firmie Bayer zaopatrzyć się w nasiona kukurydzy DEKALB. To pierwsza taka platforma firmy Bayer w Europie i w momencie konferencji Katarzyna Galewicz informowała, że pierwsze zakupy rolnicy już zrealizowali, a nasiona kukurydzy do ich gospodarstwa są już w drodze. Kolejnym zaplanowanym krokiem rozwoju platformy będzie możliwość zakupu także nasion rzepaku DEKALB.

Ciągły rozwój platformy cyfrowej FieldView w Polsce

Bayer kontynuuje mocny rozwój platformy cyfrowej FieldView w Polsce, która pozwala rolnikom na optymalizację kosztów i maksymalizację plonów w duchu rolnictwa zrównoważonego, dzięki takim funkcjom, jak np. zmienna norma wysiewu, zmienne nawożenie, automatyczna rejestracja danych, mapy zdrowotności czy analiza danych. Jak mówiła Iwona Krych-Stec, szefowa marketingu Bayer CropScience, platforma FieldView Plus używana jest w Polsce już na ok. 250 tys. ha i ten areał rośnie, bo w dzisiejszych czasach dane stają się plonem.

Już drugi sezon oferowany jest zestaw FieldView Yield Kit współpracujący z platformą do mapowania plonu, który można zamontować praktycznie na dowolnym kombajnie, bez względu na rok jego produkcji, markę oraz model.

Zrównoważony rozwój pod hasłem oszczędności

Akcja „Grunt to Zrównoważenie” rusza w 2023 pod hasłem OSZCZĘDNOŚCI. Wzrost cen środków produkcji wymusza na rolnikach wzmożoną walkę o rentowność, dlatego w tegorocznej kampanii Bayer chce w sposób praktyczny edukować i wskazywać na błędy w uprawie poszczególnych roślin, które prowadzą do strat finansowych i pokazywać jak ich uniknąć. Częścią tej edukacji będzie wskazywanie innowacji technologicznych, które pozwolą zwiększyć rentowność produkcji.

Miejscem, w którym kontynuowana będzie działalność edukacyjna, jest gospodarstwo w Kaszewach, należące do programu Bayer Forward Farming. W tym roku Bayer pokaże więcej rozwiązań w zakresie zwalczania chwastów odpornych w kukurydzy i buraku cukrowym.

fot. pixabay

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 6/2023 na str. 19. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

autor Marek Kalinowski

Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”

<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0.0001pt; font-size: medium; font-family: Cambria;">Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „Agroporady”.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Zrównoważone rozwiązania dla rolnictwa. Na co stawia Bayer?

Na styczniowej konferencji w Warszawie firma Bayer zaprezentowała nowości w ofercie środków ochrony roślin, odmian cebuli Seminis oraz platformy cyfrowej FieldView. Konferencja miała miejsce kilka dni po uruchomieniu sprzedaży nasion kukurydzy Dekalb w e-sklepie. Ta forma sprzedaży to także nowość i oferta w sklepie jesienią ma być rozszerzona o nasiona rzepaku.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Bayer sypie nowościami jak z rękawa

Na wiosnę 2023 firma Bayer zapowiada wiele nowości, pojawi się m.in. nowy insektycyd w rzepaku, fungicydy i herbicyd w zbożach. Ciekawostką jest nowa aktywność firmy, tj. sprzedaż internetowa materiału siewnego kukurydzy i rzepaku.

czytaj więcej

Nowe odmiany marchwi i cebuli do Bayer. Czym się charakteryzują?

Dziś wracamy do polowej konferencji zorganizowanej przez firmę Bayer jednego dnia w dwóch lokalizacjach. O odwiedzonym zrównoważonym Gospodarstwie Kaszewy, prowadzonym przez Katarzynę i Krzysztofa Nykielów wraz z synem Maciejem i odmianach kukurydzy marki Dekalb pisaliśmy w nr. 45 TPR.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)