Współpraca Amazone, AgXeed i Claas - na czym polega projekt?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Współpraca Amazone, AgXeed i Claas - na czym polega projekt?

16.06.2022autor: Jan Józefowicz

Grupa Amazone zacieśnia współpracę z holenderskim start-upem AgXeed B.V., zaangażowane są również inne znane firmy. Co to za projekt i jakie ma cele? 

Kolejnym partnerem inwestycyjnym z obszaru techniki rolniczej, uczestniczącym w projekcie jest Claas , firma działająca w grupie Seed Green Innovations GmbH. 

Wraz z intensyfikacją współpracy Amazone staje się strategicznym partnerem start-upowej firmy AgXeed. Celem partnerstwa jest dalszy rozwój maszyn Amazone pod kątem ich autonomicznej pracy w polu. Ważną podstawą współpracy jest zobowiązanie do stosowania otwartych interfejsów w celu zapewnienia pełnej kompatybilności i możliwości podłączenia maszyny z ciągnikiem oraz osiągnięcia maksymalnych korzyści dla obu stron. W centrum uwagi znajduje się klient i jego potrzeby. Celem jest znalezienie najlepszego rozwiązania na rynku dzięki współpracy AgXeed, Claas i Amazone. Autonomiczne platformy AgXeed pasują do oferty produktów Amazone. Połączenie minimalnego nacisku na podłoże, rozkładu masy i elastycznych przestrzeni agregatowania otwiera nowe możliwości w zakresie budowy inteligentnych rozwiązań dla rolnictwa.

... również Schmotzer Hacktechnik

AgBot z podwoziem gąsienicowym był już w ostatnich latach z dużym powodzeniem stosowany w połączeniu z techniką uprawy gleby i siewu firmy Amazone. Oprócz uprawy gleby i siewu, nowy 4-kołowy AgBot może być również używany z rozwiązaniami Schmotzer Hacktechnik do mechanicznego zwalczania chwastów. Ponadto, uniwersalne systemy zbiorników przednich FTender do nasion i nawozów oraz FT-P do środków ochrony roślin i nawozów płynnych można łączyć z różnymi maszynami zawieszanymi Amazone w zależności od zastosowania. Różne systemy czujników monitorują i analizują przebieg pracy. Optymalizacja wykonywania zabiegów uprawowych i jakość pracy są w centrum uwagi, jeśli chodzi o zestaw autonomiczny. Dzięki różnym horyzontom doświadczenia firm AgXeed, Claas i Amazone, wyzwania związane z techniką bezpieczeństwa można pokonywać z wyjątkową skutecznością.

r e k l a m a

Autonomiczny pomocnik 

To interesujący kierunek rozwoju mechanizacji dla rolnika, kierownika gospodarstwa lub użytkownika, ponieważ zastosowanie autonomicznych systemów rolniczych oznacza w ostatecznym rozrachunku większą swobodę w zarządzaniu agronomicznym i strategicznym w przedsiębiorstwie.



opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

<p><u1:p></u1:p>współpracownik PWR Online, wcześniej wieloletni zastępca redaktora naczelnego magazynu "top agrar Polska" i redaktor naczelny magazynu "profi".</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Nawigacja w ciągniku: raz spróbujesz, nie zrezygnujesz

Kto pozna dobrodziejstwo płynące z automatycznego prowadzenia ciągnika po polu czy wyłączania sekcji opryskiwacza, nie potrafi już sobie wyobrazić nawet najprostszych prac bez użycia nawigacji. Co mówią rolnicy, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie?

czytaj więcej

Rolnicza Rewolucja w uprawie buraków?

Na naszych lamach przedstawialiśmy kilka robotów do autonomicznego pielenia roślin. Tym razem zapowiada się na rolniczą rewolucję – przynajmniej z nazwy. Projekt wspiera Pfeifer&amp;Langen.

czytaj więcej

DeLaval i John Deere łączą siły dla zrównoważonej produkcji mleka

Centrum Zrównoważonej Produkcji Mleka (Milk Sustainability Center – MSC), to cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności w produkcji mleka i zrównoważonego rozwoju ich gospodarstw. Stoją za nim firmy John Deere, DeLaval i Dairy Data Warehouse.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)