Współpraca Amazone, AgXeed i Claas - na czym polega projekt?
Grupa Amazone zacieśnia współpracę z holenderskim start-upem AgXeed B.V., zaangażowane są również inne znane firmy. Co to za projekt i jakie ma cele?
Kolejnym partnerem inwestycyjnym z obszaru techniki rolniczej, uczestniczącym w projekcie jest Claas , firma działająca w grupie Seed Green Innovations GmbH.
Wraz z intensyfikacją współpracy Amazone staje się strategicznym partnerem start-upowej firmy AgXeed. Celem partnerstwa jest dalszy rozwój maszyn Amazone pod kątem ich autonomicznej pracy w polu. Ważną podstawą współpracy jest zobowiązanie do stosowania otwartych interfejsów w celu zapewnienia pełnej kompatybilności i możliwości podłączenia maszyny z ciągnikiem oraz osiągnięcia maksymalnych korzyści dla obu stron. W centrum uwagi znajduje się klient i jego potrzeby. Celem jest znalezienie najlepszego rozwiązania na rynku dzięki współpracy AgXeed, Claas i Amazone. Autonomiczne platformy AgXeed pasują do oferty produktów Amazone. Połączenie minimalnego nacisku na podłoże, rozkładu masy i elastycznych przestrzeni agregatowania otwiera nowe możliwości w zakresie budowy inteligentnych rozwiązań dla rolnictwa.
... również Schmotzer Hacktechnik
AgBot z podwoziem gąsienicowym był już w ostatnich latach z dużym powodzeniem stosowany w połączeniu z techniką uprawy gleby i siewu firmy Amazone. Oprócz uprawy gleby i siewu, nowy 4-kołowy AgBot może być również używany z rozwiązaniami Schmotzer Hacktechnik do mechanicznego zwalczania chwastów. Ponadto, uniwersalne systemy zbiorników przednich FTender do nasion i nawozów oraz FT-P do środków ochrony roślin i nawozów płynnych można łączyć z różnymi maszynami zawieszanymi Amazone w zależności od zastosowania. Różne systemy czujników monitorują i analizują przebieg pracy. Optymalizacja wykonywania zabiegów uprawowych i jakość pracy są w centrum uwagi, jeśli chodzi o zestaw autonomiczny. Dzięki różnym horyzontom doświadczenia firm AgXeed, Claas i Amazone, wyzwania związane z techniką bezpieczeństwa można pokonywać z wyjątkową skutecznością.
Autonomiczny pomocnik
To interesujący kierunek rozwoju mechanizacji dla rolnika, kierownika gospodarstwa lub użytkownika, ponieważ zastosowanie autonomicznych systemów rolniczych oznacza w ostatecznym rozrachunku większą swobodę w zarządzaniu agronomicznym i strategicznym w przedsiębiorstwie.
opr. jj
Jan Józefowicz
<p><u1:p></u1:p>współpracownik PWR Online, wcześniej wieloletni zastępca redaktora naczelnego magazynu "top agrar Polska" i redaktor naczelny magazynu "profi".</p>
Najważniejsze tematy