DeLaval i John Deere łączą siły dla zrównoważonej produkcji mleka
r e k l a m a
Partnerzy portalu

DeLaval i John Deere łączą siły dla zrównoważonej produkcji mleka

08.10.2023autor: Jan Beba

Centrum Zrównoważonej Produkcji Mleka (Milk Sustainability Center – MSC), to cyfrowy ekosystem, którego celem jest pomaganie rolnikom w poprawie efektywności w produkcji mleka i zrównoważonego rozwoju ich gospodarstw. Stoją za nim firmy John Deere, DeLaval i Dairy Data Warehouse.

Dane to przyszłość hodowli bydła mlecznego

Nadrzędnym celem Centrum będzie dostarczenie rolnikom danych niezbędnych dla optymalizacji hodowli bydła mlecznego. Rolnicy utrzymujący krowy mleczne  mają używać oprogramowania MSC do monitorowania efektywności wykorzystania składników odżywczych roślin: azotu, fosforu, potasu i dwutlenku węgla dla ich całego gospodarstwa czy konkretnych pól uprawnych oraz hodowli bydła.



System dostarczy również danych, które pozwolą rolnikom hodowli bydła mlecznego porównać wydajność z innymi działaniami dotyczącymi hodowli oraz zidentyfikować kluczowe obszary wymagające poprawy. Celem MSC jest służenie hodowcom bydła mlecznego niezależnie od marki wykorzystywanego przez nich sprzętu i oprogramowania do zarządzania.

r e k l a m a
– Hodowle bydła mlecznego są prawdopodobnie najbardziej złożonym w dzisiejszym czasie obszarem rolnictwa, który nie posiada zintegrowanego systemu zarządzającego wydajnością zbioru plonów i hodowli. Tacy rolnicy często wykorzystują pięć do siedmiu różnych, niepołączonych ze sobą rozwiązań z zakresu oprogramowania, aby prowadzić swoją działalność – mówi Dave Chipak, Director Dairy & Livestock Production Systems w John Deere.


Po autoryzacji wykonanej przez rolnika, dane z DeLaval Plus i John Deere Operations Center zostaną automatycznie zaciągnięte do Milk Sustainability Center. To zredukuje konieczność ręcznego wprowadzania danych. Ostatecznie pomoże całemu systemowi używanemu w gospodarstwie (na polach, w hodowli, w zasobach pracowniczych, doradztwie, sprzęcie i innych aktywach) pracować wspólnie. 

MSC jest oparte na chmurze danych i dostępne na komputerach oraz urządzeniach mobilnych, zbudowane i napędzane przez Dairy Data Warehouse BV (DDW). To firma z Holandii, która przez ostatnie 10 lat oferowała rozwiązania z zakresu danych dostarczanych zrównoważonemu przemysłowi hodowli bydła mlecznego.

Sposób na zmniejszenie śladu węglowego

Rolnicy zajmujący się nabiałem, konsultanci, dealerzy i inni partnerzy mogą zostać zaproszeni do sprawdzenia swoich danych w MSC.

– Rolnicy zajmujący się hodowlą bydła mlecznego szukają sposobów na zmniejszenie śladu węglowego i poprawę poziomu zrównoważonego rozwoju. Milk Sustainability Center pomoże tym gospodarstwom osiągnąć ich cele i zająć się rosnącymi potrzebami przetwórców mleka, dostawców, a wreszcie również klientów – mówi Lars Bergmann, Executive Vice President Digital Services w DeLaval.



Początkowa wersja MSC zostanie uruchomiona latem 2024 roku w Ameryce Północnej i wybranych krajach Unii Europejskiej, będzie ona darmowa. Rozpoczęcie partnerstwa John Deere i DeLaval zostanie ogłoszone na stoisku John Deere podczas targów Agritechnica 2023, które odbędą się w dniach 12-18 listopada w Hanowerze w Niemczech.

Jan Beba
autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Organizacja produkcji bydła

Jak liczyć koszty żywienia krów mlecznych?

  Policz, jaki jest zwrot wszystkich poniesionych kosztów produkcji mleka. Może warto postawić na większą efektywność żywienia?

czytaj więcej
Bydło mleczne

24 roboty doją 800 krów o stałych porach. Jak to działa?

  Klaus Jakobsen widzi swoją przyszłość w hodowli bydła mlecznego. Ze względu na brak wykwalifikowanych pracowników zdecydował się na dojenie partiami. Aż 24 roboty udojowe doją 800 krów o stałych porach.

czytaj więcej

Ręczny zbiór owoców za drogi. CNH inwestuje w roboty

W Stanach Zjednoczonych za 46% kosztów produkcji jabłek odpowiada koszt ręcznego zbioru, a w przypadku truskawek 70%. Te wysokie koszty pracy pogłębia utrzymująca się tendencja spadkowa w dostępie siły roboczej, dlatego CNH Industrial inwestuje w zaawansowane technologie rolnicze.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)