Precyzyjne nawożenie na granicy pola z rozsiewaczami Amazone dzięki BorderTS
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Precyzyjne nawożenie na granicy pola z rozsiewaczami Amazone dzięki BorderTS

15.02.2022autor: Zuzanna Ćwiklińska

Producent maszyn rolniczych Amazone doskonale wie, jak ważne są graniczne obszary pól przy nawożeniu. Wykorzystując tę wiedzę oraz różnorodne technologie, firma ma do zaproponowania swoim klientom nowe rozwiązanie: ekrany BorderTS. Czym się wyróżniają na rynku i w jaki sposób ułatwiają nawożenie obszarów granicznych?

Systemy rozsiewu granicznego Amazone 

Amazone od lat zajmuje się wysokoprecyzyjnym rozsiewem granicznym. Proponuje dwa systemy: Limitier i AutoTS. Ten drugi jest zintegrowany z tarczami rozsiewającymi. Aktywuje krótkie łopatki rozsiewające, które zmniejszają przyśpieszenie nawozu i pozwalają go wysiewać dużo bardziej precyzyjnie na żądaną odległość. Takie nawożenie pozwala uzyskać nawet 17% większe plony przy krawędzi pola w porównaniu do klasycznych systemów rozsiewu nawozu. 

Zarówno Limiter, jak i AutoTS działają na zasadzie rozsiewu od pierwszej ścieżki technologicznej do krawędzi pola. W połączeniu z AutoTS można stosować nowe ekrany Border TS od Amazone. 

r e k l a m a

Jak działa ekran BorderTS? 

Ekran BorderTS został skonstruowany dla rozsiewaczy zawieszanych ZA-TS i zaczepianych ZG-TS. Jest zintegrowany z oprogramowaniem rozsiewacza nawozów. Nowy ekran jest stosowany w połączeniu z systemem rozsiewu granicznego zintegrowanym z tarczami AutoTS i posiada specjalną strukturę lamelową. 

System BorderTS wyróżnia się tym, że nawóz jest rozsiewany bezpośrednio na uprawę z granicy pola. Otwór wylotowy od strony granicy pola jest zamknięty, a dawka docelowa jest redukowana do 50%. Wartości można wcześniej wprowadzić do ustawień rozsiewacza, dzięki czemu będą ustawiały się automatycznie. 

Precyzyjne nawożenie przy granicy z Amazone BorderTS

Ekran BorderTS ma specjalną strukturę lameli i blachę prowadzącą, której nachylenie można regulować. Lamele odbierają energię z granulek nawozu, które następnie są kierowane przez blachę prowadzącą na ziemię. Dzięki temu, nawóz trafia do podłoża dużo bardziej delikatnie. 

System blachy podającej oraz ilość podawanego nawozu można regulować, by dostosowywać je do wyjątkowych sytuacji na polu.

W jakich sytuacjach sprawdzi się BorderTS? 

Oczywistym przeznaczeniem ekranu BorderTS jest rozsiewanie nawozu w strefach granicznych pola. Producent informuje, że przy stosowaniu tego systemu w połączeniu z AutoTS, na obszarze krawędzi można uzyskać nawet do 27% dodatkowej wydajności na ostatnich 5 metrach w porównaniu z innymi systemami rozsiewu granicznego. 

Ekran BorderTS sprawdzi się również przy wysiewaniu pierwszej dawki nawozu na całym polu. Ważne jest, by pełna dawka nawozu była rozsiewana dokładnie do granicy pola. W ten sposób wzrost roślin przy krawędzi nie jest trwale zakłócony podczas pierwszego nawożenia. 

Z.Ć.
fot. Amazone (mat. prasowe)

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Powstają przepisy ograniczające osiedlanie się na wsi. Mają chronić rolników

Zapach obornika, piejący kogut czy hałas maszyn na polu po 22.00 to dla rolników chleb powszedni. Ale dla większości mieszczuchów przeprowadzających się na wieś - duża niedogodność. Z tego powodu szykanują oni gospodarzy i nie dają im spokojnie pracować na roli. By ukrócić tę plagę, rząd przygotowuje przepisy ograniczające osiedlanie się na wsi.

czytaj więcej
Ciągniki

Mniejsze ciągniki McCormick serii X5 i X4F

McCormick powiększa swoją ofertę o mniejsze, specjalistyczne ciągniki serii X5 i X4F. Sprawdzą się nie tylko na mniejszych areałach. Do jakich gospodarstw będą pasować najlepiej?

czytaj więcej

Prezes izb rolniczych: tylko dopłaty do nawozów mogą pomóc rolnikom

Z Wiktorem Szmulewiczem – prezesem Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz prezesem Mazowieckiej Izby Rolniczej rozmawiają Krzysztof Wróblewski i Andrzej Rutkowski

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)