Nowość od Burego – ciężki kultywator zębowy. Jak działa?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowość od Burego – ciężki kultywator zębowy. Jak działa?

13.11.2019

Bury to nie tylko agregaty talerzowe. Na prośbę niemieckiego odbiorcy firma opracowała serię zawieszanych agregatów zębowych Onyx. Narzędzia będą dostępne w dwóch specyfikacjach: z ramą sztywną o szerokościach roboczych od 2,5 do 3 m oraz składane hydraulicznie o zasięgu 4, 5 lub 6 metrów.

Z artykułu dowiesz się

  • Jakie zęby będą wykorzystywane w agregacie Onyx?
  • Jakie nowe rozwiązania Bury wprowadził do wału pierścieniowego?

Kultywator od Burego ma umożliwiać głębokie spulchnianie gleby

Agregaty znajdą zastosowanie w uprawie pożniwnej oraz głębokim spulchnianiu pól. Wysoki prześwit między ramą a podłożem ma umożliwić pracę nawet przy dużych ilościach słomy czy resztek po kukurydzy bez obaw o zapychanie się maszyny

Za intensywne spulchnianie roli i mieszanie resztek roślinnych odpowiadają zęby sprężynowe 70x12 mm, rozstawione w czterech rzędach. Mogą być zakończone dwustronną redlicą lub gęsiostópką. 

Nowy agregat będzie dostępny w dwóch wersjach: 
  • na sztywnej ramie o szerokości roboczej od 2,5 do 3 metrów,
  • składany hydraulicznie  o szerokości roboczej od 4, 5 do 6 metrów.

 – Agregaty zębowe Onyx dostępne są w wersji zawieszanej, ale będzie można do nich dokupić wózek transportowy – zapowiada Wojciech Bury

– Agregaty zębowe Onyx dostępne są w wersji zawieszanej, ale będzie można do nich dokupić wózek transportowy – zapowiada Wojciech Bury.

 

r e k l a m a

Zupełnie nowe rozwiązania w wale pierścieniowym

Spulchniana gleba będzie dociskana wałem pierścieniowym przemiennym o średnicy 470 mm. Ten wał to też nowość w ofercie firmy Bury. Został zgłoszony do ochrony patentowej w EUIPO, czyli Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

– Wał pierścieniowy mamy w ofercie od wielu lat. Ale do tej pory – jak mówi Wojciech Bury, właściciel firmy Bury Maszyny Rolnicze – obręcze wału mocowane były do rury kwadratowej. Taki wał niestety miał tendencję do podskakiwania. Teraz pierścienie są przykręcane do rury okrągłej, przez co te niekorzystane  zjawisko udało się wyeliminować – wyjaśnia Wojciech Bury.  

Wał pierścieniowy przemienny zgłoszony został do ochrony patentowej
Wał pierścieniowy przemienny zgłoszony został do ochrony patentowej.

 

Przemysław Staniszewski
Fot. Przemysław Staniszewski

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ceny maszyn rolniczych bez tajemnic. Cynkomet wyznacza trendy

Cynkomet, producent przyczep rolniczych i rozrzutników zamieścił na swojej stronie ceny wszystkich maszyn. Podane kwoty są cenami standardowymi. Od nich rolnik może uzyskać jeszcze rabat od dealera. Czy inni producenci maszyn rolniczych pójdą w ślady Cynkometu?

czytaj więcej

Unia Heron – polski opryskiwacz klasy premium

Konstruktorzy Unii zebrali wszystkie najlepsze rozwiązania i wpakowali je w jedną maszynę. Tak powstał opryskiwacz Heron (z ang. czapla), który został po raz pierwszy zaprezentowany na Agro Show w Bednarach.

czytaj więcej

Siła Magnum, czyli 400-konny ciągnik Case po zmianach

Jak stworzyć idealny traktor, który będzie oferował długą listę praktycznych możliwości, a praca nim stanie się przyjemnością? Wystarczy spytać rolników, czego tak naprawdę oczekują od takiej maszyny. I taką drogę przyjął Case IH tworząc nową generację Magnuma.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)