Ceny maszyn rolniczych bez tajemnic. Cynkomet wyznacza trendy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ceny maszyn rolniczych bez tajemnic. Cynkomet wyznacza trendy

14.11.2019autor: Paweł Mikos

Cynkomet, producent przyczep rolniczych i rozrzutników zamieścił na swojej stronie ceny wszystkich maszyn. Podane kwoty są cenami standardowymi. Od nich rolnik może uzyskać jeszcze rabat od dealera. Czy inni producenci maszyn rolniczych pójdą w ślady Cynkometu?

Cynkomet z Czarnej Białostockiej jest producentem maszyn rolniczych takich jak przyczepy rolnicze i rozrzutniki. Żeby ułatwić potencjalnym klientom podjęcie decyzji dotyczącej zakupu zdecydował się na opublikowanie wszystkich cen swoich produktów na swojej stronie internetowej. To dość niezwykły ruch, gdyż większość producentów robi z ceny swoich maszyn rolniczych wielką tajemnicę i odsyła zawsze do dealera. 

 

r e k l a m a

Ceny maszyn rolniczych nie muszą być owiane tajemnicą

Nie chcemy, aby ceny były jakimś tajemniczym tabu, a narzędziem ułatwiającym podjęcie decyzji zakupowej naszym potencjalnym klientom – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. – Dlatego, jako jedni z pierwszych producentów w tej branży, prezentujemy cennik naszych maszyn rolniczych na naszej stronie, zarówno w standardowym wyposażeniu, jak i w dostępnych konfiguracjach, wraz z wszelkimi niezbędnymi danymi do porównania – dodaje. 

 

Maszyny rolnicze jak samochody

Mariusz Dąbrowski przyznaje, że w swojej decyzji o podaniu kwota za produkowane przez siebie maszyny rolnicze, Cynkomet wzorował się na rozwiązaniach stosowanych od lat w branży motoryzacyjnej

W przypadku samochodów klient może wejść na stronę producenta i pobrać katalog lub przeczytać i obejrzeć na stronie wszystko na temat wybranego modelu. W takich informacjach znajdują się również ceny samochodu uzależnione od jego mocy i wyposażenia. Dopiero później, osoba zainteresowana zakupem danego auta, udaje się do dealera, z którym negocjuje dodatkowe rabaty i ostateczną cenę samochodu

Podobne rozwiązanie przyjął Cynkomet. 

W cennikach pokazujemy ceny netto, bez rabatów. Aby uzyskać upust, klient musi się zgłosić do jednego z naszych Autoryzowanych Punktów Sprzedaży, które to również można również znaleźć na naszej stronie internetowej – dodaje Mariusz Dąbrowski. 

Żeby zobaczyć na stronie Cynkometu cenę przyczepy lub rozrzutnika należy najpierw wybrać dany model, a następnie po prawej stronie klinknąć w przycisk „Przejdź do sklepu”. Zobaczymy wówczas zarówno cenę netto, jak i brutto.

Cynkomet Przyczepa jednoosiowa T-117 o ładowności 3,5 TONY kosztuje 21 90 zł (netto) 

  • Cynkomet Przyczepa jednoosiowa T-117 o ładowności 3,5 TONY kosztuje 21 900 zł (netto)

Ułatwić rolnikowi porównanie maszyn rolniczych

W swoich katalogach prezentuje wszystkie dane techniczne przyczepy czy rozrzutnika. Dane te są ujęte w czytelne tabele, aby łatwiej można było porównać je z produktami konkurencyjnych firm. 

Dąbrowski podkreśla, że obecnie większość producentów maszyn korzysta ze zbliżonych technologii produkcji. Różnice między porównywalnymi maszynami w dużym stopniu zależą od użytych podzespołów. 

– Chcemy dać przyszłym użytkownikom przywilej i możliwość porównania tych szczegółów i cen, bo uważamy, że mają oni do tego prawo, my zaś nie mamy nic do ukrycia – mówi Mariusz Dąbrowski .   

 

Co jest ważne przy zakupie maszyny rolniczej?

Jak podkreśla prezes Cynkometu rolnik decydując się na zakup do swojego gospodarstwa maszyny rolniczej powinien zwracać uwagę nie tylko na rozpoznawalność marki, ale również na: 

  • wyposażenie maszyny, 
  • dostęp i ceny części zamiennych, 
  • czas i jakość serwisu w ramach reklamacji gwarancyjnych i pogwarancyjnych. 

– Nie chcemy być producentem, któremu zależy jedynie na wyprodukowaniu i sprzedaży maszyny; bardzo dużą wagę przykładamy też do wsparcia naszych klientów w okresie gwarancji i po jej upływie – zapewnia Mariusz Dąbrowski. 

 

Cynkomet Rozrzutnik TANDEM N-221/3-9 o ładowności 12 TON ma cenę 91 500 złotych (netto) 

  • Cynkomet Rozrzutnik TANDEM N-221/3-9 o ładowności 12 TON ma cenę 91 500 złotych (netto)

 

Paweł Mikos
Fot. Cynkomet

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ceny pszenicy i rzepaku rosną do rekordowych poziomów

Na giełdach międzynarodowych ceny pszenicy i rzepaku rosną do poziomów niewidzianych od dawna. Ceny pszenicy na MATIF osiągnęły poziom 185 euro/t, a rzepaku 390 euro/t. Z czego wynikają te wzrosty? Jakie ceną pszenicy i rzepaku są na polskim rynku? 

czytaj więcej

Nowość od Burego – ciężki kultywator zębowy. Jak działa?

Bury to nie tylko agregaty talerzowe. Na prośbę niemieckiego odbiorcy firma opracowała serię zawieszanych agregatów zębowych Onyx. Narzędzia będą dostępne w dwóch specyfikacjach: z ramą sztywną o szerokościach roboczych od 2,5 do 3 m oraz składane hydraulicznie o zasięgu 4, 5 lub 6 metrów.

czytaj więcej

Ekologia w rolnictwie: HYBRYDOWY ciągnik od Farmtraca

Producent ciągników rolniczych Farmtrac, które są montowane też w Polsce, zaprezentował nowy ciągnik rolniczy o napędzie hybrydowym. Ma mieć do 90 KM mocy. Pokazał też Rural Transport Vehicle (RTV) – wielofunkcyjny pojazd do transportu w rolnictwie. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)