3 nowe modele rozsiewaczy do nawozów od Lemkena
r e k l a m a
Partnerzy portalu

3 nowe modele rozsiewaczy do nawozów od Lemkena

09.02.2020

Trzy modele dostępne w pięciu różnych wariantach. Lemken Polska wprowadza na nasz rynek nowe rozsiewacze do nawozów. Spica, Tauri i Polaris mają pojemność od 900 do 4000 l i jak zapewnia producent, są to maszyny pozycjonowane w trzech różnych klasach wydajności. 

Z artykułu dowiesz się

  • Jaka jest pojemność i szerokość robocza rozsiewaczy Lemkena?
  • Jakie jest dodatkowe wyposażenie rozsiewaczy Lemkena?

Nowe rozsiewacze te efekt współpracy Lemkena z Sulky 

Lemken wprowadza na polski rynek 3 modele rozsiewaczy do nawozów:

  • Spica, 
  • Tauri,
  • Polaris 

Rozsiewacze są efektem nawiązania współpracy z francuską firmą Sulky. Lemken nie miał dotychczas  w swojej ofercie maszyn do wysiewu nawozów granulowanych. Zapewnia, że rozsiewacze marki Sulky i te opatrzone logo Lemken, choć konstrukcyjnie będą do siebie zbliżone, faktycznie stanowić będą zupełnie inne maszyny. Wszystko poprzez zastosowanie różnych elementów wyposażenia. Wszystkie te modele rozsiewaczy zostały też tak skonfigurowane, że będą gwarantować całkowicie indywidualne możliwości pod względem osiągów, wydajności i jakości pracy.

Lemken Polska pod koniec stycznia 2020 roku dla swoich dilerów zorganizował spotkanie, w którym po raz pierwszy zostały zaprezentowane nowe rozsiewacze w naszym kraju. Importer przeprowadził także szkolenie dla swoich dilerów, w którym zostały omówione możliwości poszczególnych modeli maszyn. Byliśmy jedyną redakcją prasową, która otrzymała zaproszenie na produktowe spotkanie firmy.

Pod koniec stycznia Lemken Polska szczegóły techniczne rozsiewaczy do nawozów Spica, Tauri i Polaris przedstawił swoim dilerom działającym na terenie naszego kraju 

Pod koniec stycznia Lemken Polska szczegóły techniczne rozsiewaczy do nawozów Spica, Tauri i Polaris przedstawił swoim dilerom działającym na terenie naszego kraju

 

r e k l a m a

Rozsiewacz do nawozów Lemken Spica – prosty model o pojemności od 900 do 2100 litrów

Spica to najmniejszy rozsiewacz, który w przeciwieństwie do swoich większych braci będzie dostępny tylko w jednym wariancie (oznaczenie Spica 8). Pojemność zbiornika wyniesie 900, 1500 i 2100 l po zastosowaniu dodatkowych zastawek. 

Jest to także najprostszy model, w którym ustawianie szerokości roboczej oraz dawki wysiewu odbywa się ręcznie. Spica może wysiewać nawóz od 9 do 18 m lub od 12 do 24 m. Maszyna dysponuje układem redukującym ilość rozrzucanego granulatu. Dzięki temu potrafi wysiewać od 3 do 60 kg/ha. Po jego wyłączeniu maksymalna dawka wysiewu wynosi 1000 kg/ha. 

 

Rozsiewacz do nawozów Lemken Tauri – dwa modele o pojemności od 1500 do 3000 litrów

Modele Tauri są dostępne w dwóch typoszeregach (Tauri 8 i 12). W obydwu przypadkach szerokość robocza wynosić może od 12 do 36 m. 

Dostępne są cztery pojemności skrzyni: 

  • 1500 litrów, 
  • 2150 litrów, 
  • 2350 litrów, 
  • 3000 litrów. 

To co odróżnia obydwie wersje maszyn to system ustawiania dawki wysiewu. W Tauri 8 odbywa się to ręcznie, zaś w Tauri 12 automatycznie i zależnie od prędkości wysiewu. Ta odmiana rozsiewacza dysponuje także sześcioma sekcjami dla regulacji dawki wysiewu.

 

Rozsiewacz do nawozów Lemken Polaris – prosty model o szerokości roboczej do 44 m

Seria Polaris dostępna jest w odmianach 12 i 14. Ta pierwsza oferuje szerokość roboczą od 12 do 44 m i skrzynie o pojemnościach 1900, 2500, 3000 l. Dysponuje dwoma sekcjami dla regulacji dawki wysiewu. Z kolei linia 14 również jest dostępna w takich wielkościach skrzyń i możliwościach szerokości pracy jak wersja 12. Ma jednak dodatkowo możliwość automatycznego jej ustawiania przez system Econov.

 

Co będzie wyróżniać rozsiewacze nawozów Lemkena od innych maszyn?

Lemken twierdzi, że jego rozsiewacze będą się na rynku wyróżniać dzięki swoim możliwościom technicznym oraz precyzji pracy. W modelach Spica 8, Tauri 8 i 12 wysiew graniczny może odbywać się w oparciu o Ecobord lub opcjonalnie przez Tribord 2D. Ta pierwsza służy do tego, aby rozsiewanie nawozu nie odbywało się poza wyznaczone granice pola. Łopatki można szybko i łatwo zamontować na tarczach rozsiewających bez użycia narzędzi. 

 

Jakie jest dodatkowe wyposażenie rozsiewaczy Lemkena?

Za dopłatą rozsiewacze Spica i Tauri mogą być wyposażone w elektryczne urządzenie do wysiewu granicznego Tribord 2D. Za jego pomocą operator może łatwo przełączać między wysiewem na pełnej szerokości a wysiewem granicznym, znajdując się w kabinie.

We wszystkich odmianach rozsiewaczy Polaris dostępny jest bardziej rozbudowany system wysiewu granicznego Tribord 3D. Lemken Polska podczas szkolenia pokazał rozsiewacze Spica 8, Tauri 12 oraz Polaris 14. Dwa pierwsze modele oznaczone były na tabliczkach znamionowych numerami 1/2020. Będą pracować w Polsce i już zostały sprzedane. W przypadku największej maszyny dilerzy mogli korzystać z urządzenia sprzed produkcji seryjnej. Było ono wystawiane podczas ostatniej edycji targów Agritechnica w Hanowerze.

Bardziej szczegółowe informacje na temat rozwiązań technicznych i elektronicznych stosowanych w rozsiewaczach Spica, Tauri i Polaris zamieścimy w jednym z kolejnych numerów Tygodnika Poradnika Rolniczego.

Jakie jest dodatkowe wyposażenie rozsiewaczy Lemkena? 

Tomasz Ślęzak
Fot. Tomasz Ślęzak

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Systemy wspomagające rozsiewacze Lemkena

Lemken wprowadził do oferty trzy nowe produkty. Dzięki nim firma wchodzi w segment rozsiewaczy do nawozów. Spica, Tauri i Polaris to urządzenia o różnej wydajności pozwalające na wysiew granulatu od 9 do aż 50 m. Niemiecki producent nie ukrywa, że maszyny powstały w wyniku nawiązania współpracy z francuską firmą Sulky. Zostały jednak tak skonfigurowane, że oferować będą indywidualne rozwiązania i parametry techniczne.

czytaj więcej

Unia Fenix Grass 100/3 - polski siewnik do podsiewu trawy

Wiosną zadebiutuje na łące pierwszy siewnik Unii do podsiewu traw. Będzie nazywał się Fenix Grass 1000/3 i przy trzech metrach szerokości jego masa ma sięgać prawie 3 ton. Dodając do tego ustawione pionowo talerze, maszyna powinna poradzić sobie nawet w najtrudniejszych warunkach polowych.

czytaj więcej

Nowy pług Unii Vis on Land – orka w bruździe lub po caliźnie

Unia, polski producent maszyn rolniczych, zaprezentowała pług Vis on Land S. Jest to pierwszy pług Unii umożliwiający orkę po caliźnie, najlepiej z ciągnikami pracującymi z systemem GPS. Jednak pługiem tym można również orać pole w bruździe. Pług Vis on Land jest przeznaczony do ciągników o mocy od 160 do 400 KM. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)