Giełda strączkowych - czym nawozić, szczepić, chronić i uprawiać strączkowe?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Giełda strączkowych - czym nawozić, szczepić, chronić i uprawiać strączkowe?

07.11.2019autor: Tomasz Czubiński

Jakie są najlepsze odmiany strączkowych? Które nawozy lub preparaty mikrobiologiczne powinniśmy u nich stosować? Czy technika uprawy jest pomocna w osiągnięciu sukcesu? To tylko nieliczne pytania jakie stawiają sobie plantatorzy strączkowych.

Agrotechniki strączkowych dopiero się uczymy, a raczej przypominamy ją sobie po latach niebytu ich na naszych polach. Z drugiej strony technologia tak poszła naprzód, ze to co robili nasi ojcowie chowamy do lamusa.

Razem z nową agrotechniką mamy do dyspozycji nowe środki do produkcji - odmiany, szczepionki, środki ochrony roślin, nawozy i maszyny. Nowości w tym zakresie prezentowane były podczas II edycji naszej Ogólnopolskiej Giełdy Strączkowych, która odbyła się pod koniec października br.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo!



autor Tomasz Czubiński

Tomasz Czubiński

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Strączkowe

Giełda Strączkowych w Skarbimierzu rozpoczęta

To drugi dzień naszej II Ogólnopolskiej Giełdy Strączkowych. Dziś jesteśmy w Skarbimierzu na Opolszczyźnie.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Krajowe białko na fali – II Ogólnopolska Giełda Strączkowych w Wąbrzeźnie

Widmo zakazu stosowania śruty sojowej GMO, prędzej czy później stanie się realne. Konieczne więc stanie się zwiększenie powierzchni krajowych roślin białkowych. Okazją do zapoznania się z szansami agrotechnicznymi i rynkowymi była Druga Ogólnopolska Giełda Strączkowych zorganizowana przez redakcję „top agrar Polska”, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Instytut Genetyki Roślin w Poznaniu.

czytaj więcej
Strączkowe

Uprawa soi na Opolszczyźnie: od pola do tłoczni [FILM]

Soja do tej pory w całości była sprowadzana z Ameryki. Ta ciepłolubna roślina dotychczas nie była masowo uprawiana w Polsce. To się jednak może zmienić. Co o uprawie soi mówią rolnicy?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)