Rynki rolne - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rynki rolne

W dziale Rynki rolne znajdziesz aktualne ceny rolnicze, w tym jaka są ceny zboża i ceny rzepaku. Zobaczysz jaka jest cena bydła i cena żywca wieprzowego czy cena skupu mleka. Tu znajdziesz także dane na temat notowań cen pszenicy na giełdzie Matif.

Czy ceny świń będą rosły? Ile zakłady mięsne zapłacą na koniec roku? RAPORT

Stawki za żywiec wieprzowy rosną od kilku tygodni. Jak długo utrzyma się ten trend? Jakie będą ceny tuczników na koniec roku?

czytaj więcej

Rusza rządowy skup zboża. Kto i jakie zboże może sprzedać?

Rusza rządowy skup zboża. Na ten cel przeznaczono 600 mln zł. Kto i jakie zboże może sprzedać Agencji Rezerw Strategicznych? Jakie są warunki?

czytaj więcej

Przed Świętami ceny tuczników spadły nawet o 50 gr. Ile obecnie zakłady mięsne płacą za świnie? [SONDA]

Przed Świętami część zakładów mięsnych obniżyła ceny tuczników nawet o 50 gr. Tylko nieliczne firmy zdecydowały się na podwyżki. Jakie są aktualne ceny trzody chlewnej w Polsce? Czy w kwietniu żywiec będzie jeszcze drożał?

czytaj więcej

Nawozy staniały nawet o 800 zł przez tydzień. Jakie są aktualne ceny nawozów u dystrybutorów?

Ceny nawozów w Polsce spadają. Dystrybutorzy, w ślad za Grupą Azoty, obniżyli cenniki nawet o kilkaset złotych. Zmniejsza się więc różnica w cenie nawozu kupionego w Agrochem Puławy i u lokalnego dostawcy. Jakie są aktualne ceny nawozów w Polsce? O ile są tańsze nawozy w Niemczech?

czytaj więcej

Jakie są ceny bydła na początku kwietnia 2023?

Końcówka marca i początek kwietnia nie przyniosły szczególnych zmian w cenach bydła. Tylko lokalnie zakłady wprowadziły korekty do swoich cenników. Pozytywnym sygnałem dla hodowców jest natomiast wzrost eksportu z kraju, chociaż okazuje się, że nasze zwierzęta jadą głównie do Rosji. Ile aktualnie zakłady mięsne i ubojnie oferują za bydło w Polsce i w innych krajach UE? Sprawdź w naszej cotygodniowej SONDZIE!  

czytaj więcej

Spektakularny wzrost cen rzepaku na Matifie. A jakie są ceny zbóż i rzepaku w skupach na początku kwietnia?

Na Matifie wystrzeliły ceny rzepaku! Dziś kontrakty zdrożały o ponad 14 euro/t, a na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni o ponad 60 euro/t. W górę chwilowo poszły także zboża. W odpowiedzi na wyższe notowania na paryskiej giełdzie, niektóre krajowe skupy też podniosły cenniki. Jakie są aktualne ceny zbóż i rzepaku w Polsce? 

czytaj więcej
r e k l a m a

Raport KE: Import zboża z Ukrainy do UE będzie wysoki

Komisja Europejska opublikowała raport perspektyw dotyczący sytuacji na rynku zbóż w Unii Europejskiej, z którego wynika, że import zbóż z Ukrainy nie ulegnie zmniejszeniu. Jak wygląda sytuacja w eksporcie i uprawach?

czytaj więcej

Tuczniki nadal drożeją - nawet o 80 gr/kg. Jakie są aktualne ceny świń w Polce? [SONDA]

Ceny tuczników nadal rosną. Zakłady mięsne rywalizują o surowiec, którego jest mało, więc podniosły stawki w wadze żywej nawet o 80 gr/kg. Jakie są aktualne ceny trzody chlewnej w Polsce? 

czytaj więcej

Ceny bydła w Niemczech gwałtownie spadają. A w Polsce? Ile zakłady płacą na koniec marca 2023?

Przedświątecznych podwyżek nie ma. Ceny bydła na krajowym rynku stanęły w miejscu. Natomiast w Niemczech gwałtownie tanieją byki i jałówki. Ile aktualnie zakłady mięsne i ubojnie oferują za bydło w Polsce i w innych krajach UE? Sprawdź w naszej cotygodniowej SONDZIE!  

czytaj więcej

W kilka dni rzepak runął o 250 zł, a pszenica o 110 zł. Jakie są aktualne ceny zbóż i rzepaku?

W Polsce ceny zbóż i rzepaku spadają lawinowo. Niektóre skupy obniżyły stawki za pszenicę o 110 zł, a za rzepak nawet o 250 zł! Za to na giełdzie Matif w ostatni piątek notowania wystrzeliły do góry. Z jakiego powodu? Jakie są aktualne ceny zbóż i rzepaku w Polsce? 

czytaj więcej

Ziemia odzyskana przez KOWR leży odłogiem, zamiast trafiać do rolników

Jak przebiega rozdysponowanie gruntów z powracających dzierżaw między indywidualnych rolników? Zdaniem opozycji bardzo opieszale - ziemia leży odłogiem, zamiast trafiać do rolników.  

czytaj więcej

Ceny nawozów: kolosalne różnice między dystrybutorami a Agrochem Puławy

Grupa Azoty obniżyła ceny nawozów, ale nie wszyscy dystrybutorzy wprowadzili korektę do swoich cenników. Różnice w cenach są znaczne - nawet kilkaset zł na tonie nawozu. Jakie są aktualne ceny nawozów w Polsce? O ile są tańsze nawozy w Niemczech?

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)