Rynki rolne - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rynki rolne

Polska potęgą w produkcji żywności. W jakich sektorach jesteśmy liderem?

Polska eksportuje coraz więcej towarów. Wśród nich znajdują się także towary wytwarzane przez polskich rolników, między innymi żywność, która cieszy się na świecie dużą popularnością i opinią produktów o wysokiej jakości. Czego eksportujemy najwięcej?

czytaj więcej

Jakie są ceny nawozów na początku grudnia 2021?

Jak wygląda sytuacja na krajowym rynku nawozów? Dla czytelników Tygodnika Poradnika Rolniczego prezentujemy ceny zebrane w punktach 3 grudnia i zestawiamy je z tymi z ostatniego tygodnia listopada.

czytaj więcej

W wielu punktach spadły ceny skupu zbóż i rzepaku. Pszenica nawet o 80 zł w dół!

Po ostatnim silnym tąpnięciu na giełdach Matif w Paryżu i CBOT w Chicago ceny pszenicy i rzepaku nie wrócił do rekordowych pułapów. Jak odbiło się to na cenach w skupach? Gdzie ceny zbóż wzrosły, a gdzie spadły? Jakie są aktualne ceny skupu zbóż, kukurydzy i rzepaku?

czytaj więcej

"Ceny skupu świń nas upadlają". Ile dziś zakłady płacą za żywiec wieprzowy?

Święta coraz bliżej, a mimo to spodziewanych podwyżek cen tuczników w skupach nie ma. Ile dziś zakłady płacą za żywiec wieprzowy? Sprawdź w naszej cotygodniowej sondzie!

czytaj więcej

Rolników nie stać na uprawę, więc będą królować warzywa z importu [FILM z BRONISZ]

Na Rynku Hurtowym w Broniszach warzywa krajowe ustępują miejsca importowanym. W tym roku towaru z zagranicy będzie szczególnie dużo, bo polscy rolnicy w obawie przed wysokimi kosztami prądu nie robią zimowych nasadzeń pod osłonami. Pod dostatkiem mamy natomiast krajowych jabłek. Ale chętnych na ich zakup brakuje, więc sadownicy załamują ręce. Jakie są ceny warzyw i owoców? Co o sprzedaży na Broniszach mówią rolnicy? Sprawdź w naszej filmowej relacji z Rynku. Obejrzyj nagranie pod artykułem!

czytaj więcej

Bronisze: kończą się warzywa spod osłon, rosną ceny

Na Rynku Hurtowym w Broniszach warzywa krajowe ustępują miejsca importowanym. Jakie są ceny warzyw i owoców? Co o sprzedaży na Broniszach mówią rolnicy? Sprawdź w naszej filmowej relacji z Rynku. Obejrzyj nagranie pod artykułem!

czytaj więcej
r e k l a m a

Nawozy ponownie drożeją! Sprawdź aktualne ceny

Po krótkim pozytywnym drgnięciu na rynku nawozów azotowych znów rolnicy muszą się powąznie zastanowić, czy kupować nawozy czy może czekać na lepsze czasy. Sprawdzilismy, jak wyglądają ceny nawozów na polskim rynku.

czytaj więcej

Czy Hiszpanie zaleją unijny rynek wieprzowiną?

Pomimo spadku cen wieprzowiny Hiszpanie nie zamierzają spowalniać tempa rozwoju produkcji żywca wieprzowego. Jak zapowiada Miquela Àngel Bérges, dyrektor generalny Mercolleida, w wywiadzie udzielonym AgraEurope, w 2022 roku spodziewany jest dalszy wzrost zintegrowanej produkcji trzody chlewnej. Hiszpania chce wykorzystać spodziewany spadek produkcji w Europie Środkowej i Północnej do zwiększenia własnego udziału w unijnym rynku.

czytaj więcej

Ponad połowa rolników zrezygnowała z zakupu nawozów! [SONDA]

Wzrost cen nawozów mineralnych spędza sen z powiek wielu rolnikom. Niektórzy, zwłaszcza więksi gospodarze, mieli te szanse, żeby zaopatrzyć się w nie zaraz po żniwach, gdy bańka cenowa zaczynała się dopiero rozkręcać. Jednak zdecydowana większość rolników ograniczyła zakupy, a co więcej, wielu zrezygnowało w ogóle z nich.

czytaj więcej

Brakuje bydła, pojawiła się nadzieja dla hodowców świń. Jakie są ceny żywca wieprzowego i wołowego?

Święta coraz bliżej, a mimo to ceny skupu świń stoją w miejscu. W lepszej sytuacji są producenci bydła, bo popyt zarówno na jałówki, byki i krowy nieprzerwanie rośnie. Wraz z nim w górę idą ceny. Ile dziś zakłady płacą za żywiec wołowy i wieprzowy? Sprawdź w naszej cotygodniowej sondzie!

czytaj więcej

Czy to koniec wzrostów ceny zbóż i rzepaku w punktach skupu?

W niektórych punktach skupu ceny zbóż znacznie wzrosły. Na przykład w porównaniu do poprzedniego tygodnia pszenżyto w jednym ze skupów zdrożało aż o 250 złotych . Ale część ze skupów ostatnio nieco obniżyło ceny. Spadki obserwowaliśmy także na paryskiej giełdzie Matif. Jakie są aktualne ceny skupu zbóż, kukurydzy i rzepaku?

czytaj więcej

Nawozy już zdrożały 2-krotnie. Ale w czarnym scenariuszu ceny nawozów jeszcze wzrosną

Od września do końca listopada wiele nawozów mineralnych zdrożało od 40 do 60 procent. W ciągu roku ceny nawozów wzrosły nawet 2-krotnie! Istnieje ogromne ryzyko, że koszt zakupu nawozów będzie jeszcze wyższy na wiosnę. Od czego to zależy?

czytaj więcej
ŁADOWANIE
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.