JCB Fastrac 8330: sprinter transportowiec
r e k l a m a
Partnerzy portalu

JCB Fastrac 8330: sprinter transportowiec

30.10.2019autor: dr Piotr Łuczak

Chyba nie może być wygodniej. Nie tylko kabina, ale i zespół jezdny największego i najsilniejszego ciągnika Fastrac ze stajni JCB sprawiają, że praca takim pojazdem jest prawdziwą przyjemnością. Co ma więc do zaoferowania sprinter, pędzący 70 km/h? Oto materiał profi.

Fastrac 8330 to model, który reprezentuje wszystko to, co najlepsze w maszynach, mających za zadanie nie tylko ciężko pracować, ale także przemieszczać szybko ładunki. Sercem maszyny jest sześciocylindrowy silnik AGCO Power o pojemności skokowej 8,4 l. Ta potężna jednostka o mocy 335 KM daje ciągnikowi Fastrac charakter sportowego szybkobiegacza. Pozwala na osiąganie maksymalnej prędkości 70 km/h w transporcie.

Hotel na kółkach w ocenie profi

Ciągnik Fastrac docenią zwłaszcza przedsiębiorcy rolni, którzy przerzucają duże masy towarowe, w tym usługowo. W jednym z austriackich gospodarstw, gdzie mieliśmy okazję przejechać się opisywanym sprzętem, kierowcy mówili tak:  
  • 8330 pasuje do każdej floty ciągników. Jest bardzo zwrotny, zwłaszcza na wąskich i krętych drogach;
  • Fastrac obsługuje głównie logistykę; np. wóz asenizacyjny o pojemności 15,5 m³ lub asystuje w czasie żniw i zbioru kukurydzy; 
  • duża kabina, duże okna, wysokie siedzisko dają panoramiczną perspektywę kierowcy w każdych warunkach.
  • maszyna oferuje bezkonkurencyjny komfort w porównaniu z tradycyjnym ciągnikiem;
  • zawieszenie jest świetne. Na przedniej osi Brytyjczycy wbudowali sprężyny śrubowe, tył pojazdu jest amortyzowany hydraulicznie.

Zacna przekładnia

Największym atutem Fastraca jest jednak bezstopniowa przekładnia AGCO: dzięki ML 260 ciągnik osiąga maksymalną prędkość 70 km/h, może więc poruszać się nawet po autostradach. Układ hamulcowy jest również dostosowany do dużej prędkości maksymalnej: każde koło jest wyposażone w hamulec tarczowy – to kolejna zaleta, nie tylko na krętych drogach. Ponadto z systemem hamulcowym zintegrowany jest ABS...


Szerzej o Fastracu w magazynie profi 4/2019.

autor dr Piotr Łuczak

dr Piotr Łuczak

<span style="font-family: Calibri, sans-serif; color: black; font-size: small;" size="2" face="Calibri,sans-serif"><span style="font-size: 14px;"><span id="OLK_SRC_BODY_SECTION"><span style="font-family: Calibri, sans-serif; font-size: small;" size="2"><span style="font-size: 14px;"><span style="font-family: PT Sans, Arial, Helvetica, sans-serif;"><span style="background-color: #efefef;">Były red. nacz. magazynu Profi, Tygodnika Rolniczego i portalu agrarlex.pl, były zastępca red. nacz. top agrar Polska, ekonomista, specjalista w zakresie ekonomiki rolnictwa</span></span></span></span></span></span></span>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

JCB: pierwsza koparka napędzana wodorem

Angielski producent sprzętu budowlanego i rolniczego – JCB – jako pierwszy na świecie zaprezentował działający prototyp koparki napędzanej ogniwami wodorowymi.

czytaj więcej

Używane profi: Fendt 700 Vario bez AdBlue

„Nie ma problemów...” ... lub coś w tym stylu – to były pierwsze słowa odwiedzanych rolników. Przy bliższej analizie jest jednak kilka szczegółów, które wystąpiły w ostatnich 15 latach. 

czytaj więcej

Rekordowy JCB z oponami BKT

Firma BKT wyposażyła rekordowy ciągnik Fastrac, który pędził z prędkością aż 217,568 km/h w specjalnie przygotowane opony. Fastrac JCB w księdze rekordów Guinnessa.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)