Przepis na długie przechowywanie jabłek przez zimę
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Przepis na długie przechowywanie jabłek przez zimę

27.09.2021autor: Kamila Szałaj

Podczas tegorocznego Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie firma Innvigo zaprezentowała szereg nowości oraz dobrze znane preparaty w ochronie upraw sadowniczych. Obejrzyj film pod artykułem!

5 września odbył się jubileuszowy XXV Dzień Otwarty Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie. Na spotkanie przybyło blisko 1000 osób, które mogły zapoznać się z  wynikami najnowszych doświadczeń prowadzonych w sadzie. O skutecznych rozwiązaniach w ochronie jabłek opowiedzieli także przedstawiciele firmy Innvigo, polskiego producenta środków ochrony roślin. Jednym z innowacyjnych rozwiązań firmy Innvigo jest preparat FriutSmart. To środek z grupy regulatorów wzrostu, stosowany do utrzymywania jakości i poprawy zdolności przechowalniczych oraz opóźniania procesów przejrzewania podczas przechowywania w chłodni m.in. jabłek i gruszek. FriutSmart hamuje produkcję etylenu, dzięki czemu jabłka lepiej się przechowują: nie więdną, nie tracą jędrności i są mniej podatne na choroby przechowalnicze.

Marcin Kanownik z Innvigo podkreślił, że FriutSmart to polski produkt.

  - To bardzo ważne, by polski konsument kupował polskie jabłka od polskiego producenta. Istotne jest też, by do ochrony tych owoców sadownik używał preparatów pochodzących z polskiej firmy – wyjaśnił Kanownik.

Walka o jakość jabłka z przechowalni

Przedstawiciel Innvigo przypomniał, że ten sezon nie był łaskawy dla upraw sadowniczych. Niekorzystne zjawiska jak burze, grad, deszcze nawalne spowodowały, że jakość zbieranych jabłek jest różna.

- Dwa ostatnie tygodnie sierpnia to ciągłe opady deszczu w całej Polsce. To oczywiście przekłada się na stan jabłek w sadach. Dlatego presja chorób grzybowych, zwłaszcza  chorób przechowalniczych będzie bardzo wysoka. W związku z tym powinniśmy zadbać szczególnie o zwalczanie tych chorób przechowalniczych, które będą nam się rozwijały w okresie późniejszym. Pamiętajmy jednak, że infekcje następują właśnie teraz i do tych zabiegów powinniśmy użyć preparatów dwuskładnikowych – wyjaśnił Kanownik.

Zwrócił też uwagę, że na rynku jest bardzo duża ilość środków ochrony roślin niewiadomego pochodzenia, których stosowanie niesie za sobą bardzo duże ryzyko. Zaapelował, by sadownicy kupowali produkty z legalnych źródeł.
 

Więcej o produktach Innvigo i ochronie sadów dowiesz się z filmu!

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Przepis na na gofry gryczane ze śliwką

Gofry z mąki gryczanej to zdrowsza, mniej kaloryczna alternatywa dla tradycyjnych gofrów. Dodatkowo idealnie sprawdzą się dla osób nie tolerujących glutenu, ponieważ mąka gryczana naturalnie go nie zawiera. To co umieścimy na gofrach zależy tylko od naszego nastroju, my jednak proponujemy skorzystać z sezonowych, pełnych witamin śliwek, którymi możemy cieszyć się jedynie sezonowo.

czytaj więcej

Trzy mleczne przepisy, które pokocha Twoja rodzina

O dobroczynnych właściwościach spożywania mleka i o tym, dlaczego warto sięgać po nie przygotowując posiłki, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Na bazie mleka można przygotować niezliczoną ilość potraw, od pysznych deserów po zupy i ciasta. Co powiesz na dwa rodzaje mlecznych bułeczek i zupę z kurczakiem?

czytaj więcej

Jak zwalczać szkodniki w sadach bez środków ochrony roślin?

Od kilku lat w sadach SGGW testowane są nowe rozwiązania firmy Sumi Agro. Jednym z nich jest technologia zwalczania owocówki jabłkóweczki i zwójek całkowicie bezpieczna dla owadów pożytecznych i środowiska. W ofercie firmy znajdują się również biostymulatory, insektycydy i akarycydy.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)