VI Forum Rolników i Agrobiznesu – spotkajmy się po ponad rocznej przerwie!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

VI Forum Rolników i Agrobiznesu – spotkajmy się po ponad rocznej przerwie!

17.11.2021

– Już 23 listopada br. na Sali Ziemi w Poznaniu, po ponad rocznej przerwie ze względu na pandemię, mamy nadzieję spotkać się z Wami osobiście. W gronie rolników i przedstawicieli agrobiznesu będziemy dyskutować o przyszłości polskiego rolnictwa w regulacjach nowej WPR – mówi Karol Bujoczek, redaktor naczelny „top agrar Polska”.

Już od 2023 r. wejdą w życie nowe zasady Wspólnej Polityki Rolnej. Obecna reforma WPR jest inna od poprzednich – większa decyzyjność została przeniesiona na szczebel krajowy. Komisja Europejska ustaliła cele i wskaźniki dla ich realizacji, natomiast państwa członkowskie mają zaprojektować działania prowadzące do ich osiągnięcia. Podczas VI Forum Rolników i Agrobiznesu, organizowanego przez redakcję „top agrar Polska” będziemy m.in. gościć osoby odpowiedzialne za kształt przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej oraz krajowego planu strategicznego dla Polski.

Już 23 listopada br. do Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przybędą setki rolników z całej Polski, przedstawicieli organizacji rolniczych i ekspertów branżowych (ze względów bezpieczeństwa ilość miejsc została ograniczona). W panelu głównym Forum pt. „Krajowy plan strategiczny a konkurencyjność polskiego rolnictwa na tle wyzwań dla Europy i świata” prelegentami będą:

r e k l a m a

  • dr Janusz Wojciechowski, komisarz rolny Komisji Europejskiej,
  • Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicepremier,
  • Antoine Bernet, szef Bayer CropScience w Polsce,
  • Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas,
  • byli ministrowie rolnictwa: Jan Krzysztof Ardanowski, Artur Balazs i Jarosław Kalinowski.

Panel główny poprowadzi Karol Bujoczek, redaktor naczelny „top agrar Polska”.

Czy krajowy plan strategiczny zapewnia rozwój gospodarstw, finansowanie koniecznych zmian w celu dostosowania się do strategii „Od pola do stołu” oraz strategii „Bioróżnorodności, a także konkurencyjność polskiego rolnictwa? O tym, a także o modelach wsparcia i kierunkach rozwoju polskiego rolnictwa wobec wyzwań wspólnego rynku i wyzwań na świecie porozmawiamy na VI Forum już za trzy tygodnie!

 

Sesje tematyczne Forum

Forum towarzyszyć będzie kilka sesji satelitarnych – tematycznych. W tym roku ich formuła jest inna. Postawiliśmy na debaty, bo dyskusja z ekspertami i praktykami pozwoli na jeszcze uważniejsze przyjrzenie się zagadnieniom.


Uprawa i technika I

„Aktywna biologicznie gleba fundamentem bioróżnorodności – jak na polu spełnić wymogi nowej WPR?” – o tym będziemy dyskutować podczas I panelu uprawowo-technicznego. Naszymi ekspertami będą: dr Ute Kropf (Wyższa Szkoła Rolnicza w Kilonii), dr hab. Marta Damszel (UWM Olsztyn), prof. Stanisław Pietr (UP Wrocław), Jan Maciejewski (rolnik), Stanisław Winiarz (rolnik), Artur Kozera (Rapool), Marcin Liszewski (Bayer) i Krzysztof Michalski (Yara Poland).


Uprawa i technika II

W II panelu uprawowo-technicznym mówić będziemy o ochronie roślin w przyszłości. Dyskusja odbędzie się w gronie takich ekspertów, jak: prof. Hansgeorg Schonberger (N.U. Agrar), prof. Roman Kierzek (IOR-PIB w Poznaniu), dr Piotr Zarzycki (główny agronom OHZ Przerzeczyn Zdrój), Cezary Urban (BASF), Artur Szymczak (Kuhn) i Adam Baucza (Terra Nostra).


Świnie

Producenci świń z Polski, ale też całej UE, stoją w obliczu przemian podejścia do technologii utrzymania i żywienia stad oraz leczenia zwierząt. Jak to wpłynie na kondycję naszych rodzimych gospodarstw? Jakie mamy perspektywy na przyszłość? O tym porozmawiamy na VI Forum Rolników i Agrobiznesu z takimi ekspertami, jak: Robert Hoste (Uniwersytet Wageningen), dr Mirosław Welz (GLW), prof. Daniel Korniewicz (LNB), Stanisław Janka (Agrolok), dr Marian Porowski (Przychodnia Weterynaryjna Animal, Pobiedziska), Grzegorz Majchrzak (Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej) i Wojciech Styburski (AgroIntegracja, Kuklinów).


Mleko

Czego oczekuje europejski konsument od producentów mleka, jak konsument i handel definiuje warunki produkcji? O tym podyskutujemy podczas panelu mleko a naszymi ekspertami będą: Frank Feuerriegel (Milchland Niedersachsen), Agnieszka Maliszewska (PIM, COGECA), Wawrzyniec Maziejuk (Stowarzyszenie „Polska Ekologia”), Martin Ziaja (hodowca, OZHB w Opolu), prof. Piotr Wójcik (IZ – PIB w Balicach), Konrad Krupiński (hodowca, WMZHBM), Maciej Pohl (hodowca), Wojciech Pieczewski (Bayer) i Jarosław Iwaniuk (Agrolok).

Nowość – zarządzanie ryzykiem

Zmiany klimatyczne, ryzyko utraty plonów, a także turbulencje na rynkach, wymagają od rolników precyzyjnego zarządzania ryzykiem do utrzymania płynności finansowej w swoich gospodarstwach. O tym porozmawiamy na VI Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu. Naszymi ekspertami będą: dr Jerzy Plewa (Team Europe), prof. Bogdan Chojnicki (UP Poznań), Piotr Walkowski (WIR), Bernard Mycielski (Generali Towarzystwo Ubezpieczeń SA) i Florian Hildebrand (StoneX).


Organizatorem VI Forum Rolników i Agrobiznesu jest redakcja „top agrar Polska”.


Szczegółowy program wydarzenia w tym pliku zaproszenia - kliknij tutaj.

ZAPISY - kliknij tutaj.

……………………..

W razie pytań służymy dodatkową informacją:

Sekretariat redakcji „top agrar Polska”

Tel. 61 86 90 619

sekretariat@topagrar.pl

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Producenci drobiu otrzymają pomoc finansową w obliczu HPAI?

950 producentów sektora drobiarskiego złożyło wnioski o pomoc do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z tytułu strat, jakie ponieśli w wyniku epidemii grypy ptaków. Rząd opracowuje wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie zastosowania nadzwyczajnych środków wsparcia.

czytaj więcej

Będzie rejestr organizacji prozwierzęcych oraz większe prawa właścicieli zwierząt?

Rzecznik Praw Obywatelskich proponuje zmiany w ustawie o ochronie zwierząt. Ich celem ma być wzmocnienie praw właścicieli zwierząt oraz powstanie centralnego rejestru organizacji prozwierzęcych, których członkowie będą musieli udokumentować swoje kwalifikacje do zajmowania się zwierzętami.

czytaj więcej

Polski Ład. Partyjny czy rządowy? Za czyje pieniądze jest promowany?

Czy Polski Ład jest programem rządowym czy partyjnym? Okazuje się, że partyjnym ponieważ rząd nigdy oficjalnie go nie przyjął. Opozycja pyta więc dlaczego program jest reklamowany za rządowe pieniądze. Odpowiedź jest zaskakująca.

czytaj więcej
r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.topagrar.pl jest zabronione.