Wykrywacz EDC2 to rozwiązanie dla świadomego hodowcy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wykrywacz EDC2 to rozwiązanie dla świadomego hodowcy

24.01.2020

Cicha ruja to obecnie główna przyczyna kłopotów z rozrodem krów mlecznych i związanym z nim, niskim wskaźnikiem skutecznej inseminacji. Jakie straty ponoszone są z powodu nieskutecznych zacieleń wie niemal każdy hodowca bydła mlecznego. Polska firma DRAMIŃSKI S.A. wyszła hodowcom naprzeciw i wprowadziła na rynek ulepszoną wersję wykrywacza EDC2, który od lat towarzyszy w codziennej pracy hodowcy i któremu zaufało już tysiące użytkowników.

Wykrywacz EDC2 – rozwiązanie dla świadomego hodowcy

Urządzenie DRAMIŃSKI EDC2 umożliwia wykrycie rui bezobjawowej, dzięki czemu hodowca jest w stanie dokładnie i pewnie ustalić optymalny termin inseminacji. Podniesiona skuteczność unasienniania samic przynosi diametralną poprawę wyników ekonomicznych hodowli. Rejestrując zmiany oporności elektrycznej śluzu pochwowego, hodowca ma możliwość ustalenia symptomów, które sygnalizują zbliżanie się owulacji. Wykrywacz poza określaniem najlepszego czasu krycia może służyć również do potwierdzania wczesnej ciąży (od 19. do 23. dnia po pokryciu).

r e k l a m a
W przypadku, kiedy samica nie jest ciężarna, aparat pozwala wykryć kolejną ruję występującą w tych dniach. Wykonywanie pomiarów jest proste i polega na wsunięciu sondy zakończonej dwiema elektrodami do pochwy zwierzęcia i odczytaniu wyniku. Aby wykryć ruję i wczesną ciążę, należy wykonywać jeden lub dwa pomiary dziennie przez kilka kolejnych dni.

Łatwy w obsłudze i bezpieczny dla zwierząt

Wykrywacz rui nowej generacji zaprojektowany jest z myślą o bezpieczeństwie zwierząt. W detektorze została wprowadzona możliwość pracy w dwóch trybach: podstawowym i zaawansowanym. Dzięki darmowej aplikacji do transmisji danych na komputer, hodowca m.in. będzie mógł przechowywać wszystkie dane dotyczące swojego stada i archiwizować je. Wygeneruje raporty i wykresy z pomiarów, skataloguje listę wyników, czy nawet wygeneruje arkusz kalkulacyjny excel.


Aplikacja umożliwia dodawanie opisów do zwierząt, komentarzy, a jej obsługa jest intuicyjna i znacznie ułatwia zarządzanie procesem inseminacji w hodowli. Wykrywacz można myć pod bieżącą wodą, co znacznie ułatwia jego dezynfekcję, która jest niezwykle ważna.

Firma DRAMIŃSKI S.A zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Przestrzegamy przed podróbkami, które charakteryzują się wysoką awaryjnością.

Oprac. Beata Dąbrowska
Zdjęcie: Archiwum
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Związek Hodowców może dać konkretne korzyści rolnikom

Jakie korzyści wynikają z przynależności do Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka? Przede wszystkim zupełnie inna możliwość współpracy z firmami z branży, a także współpraca i wymiana doświadczenia między hodowcami. Daniel Śliński - prezes garwolińskiego Koła Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka - przekonuje, że im więcej członków posiada związek, tym lepiej może on reprezentować stanowisko swoich członków na szczeblu krajowym.

czytaj więcej

Robot udojowy DeLaval z automatycznym wykrywaniem rui

Wraz z początkiem nowego roku  firma DeLaval  wprowadza na rynek  innowacyjne rozwiązanie w robotach VMS™, które funkcjonować będzie jako nowy system doju DeLaval VMS™ V310.

czytaj więcej

Automatyczne systemy wykrywania rui mogą zawodzić w przypadku jałówek?

Automatyczny pomiar aktywności krów to aspekt hodowli dokładnie już przebadany. Amerykańscy naukowcy postanowili jednak sprawdzić dokładność tego systemu u jałówek.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)