Robot udojowy DeLaval z automatycznym wykrywaniem rui
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Robot udojowy DeLaval z automatycznym wykrywaniem rui

14.12.2019autor:

Wraz z początkiem nowego roku  firma DeLaval  wprowadza na rynek  innowacyjne rozwiązanie w robotach VMS™, które funkcjonować będzie jako nowy system doju DeLaval VMS™ V310.

VMS™ V310 jest wyposażony w nowy moduł DeLaval RePro™, który automatycznie wykrywa ruję i cielność podczas doju. DeLaval RePro™ zapewnia hodowcom dokładny wgląd w status rozrodczy każdej krowy w stadzie. Korzystając z próbkowania i analizy opartej na progesteronie, ruję i cielność  hodowca będzie mógł wykryć w czasie rzeczywistym, a także zidentyfikować  krowy, które mają zaburzony cykl rozrodczy. Ta nowa funkcja pozwoli hodowcom zaoszczędzić zarówno czas, jak i koszty zarządzania rozrodem i skrócić okres międzywycieleniowy.

System, który mówi kiedy krowy są cielne

DeLaval VMS ™ V310 to pierwszy system doju, który automatycznie potwierdza cielność krowy, co może  skutkować zdrowszymi krowami i zmniejszonymi kosztami weterynaryjnymi dzięki zacieleniu we właściwym czasie. Dotychczas, aby potwierdzić cielność hodowcy musieli wykonywać badanie USG hodowcy, obecnie dzięki modułowi RePro praktycznie badanie będą już potrzebne, ponieważ system mówi, kiedy krowy są cielne.

r e k l a m a
Zarówno robot VMS™ V300, jak i VMS™ V310 posiadają najnowsze technologie, które pomagają zapewnić, że krowy są dojone zgodnie z ich pełnym potencjałem, dodatkowo VMS™ V310 automatycznie potwierdza cielność.

Oprac. B.D.
Zdjęcie: Archiwum TPR

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wykrywacz EDC2 to rozwiązanie dla świadomego hodowcy

Cicha ruja to obecnie główna przyczyna kłopotów z rozrodem krów mlecznych i związanym z nim, niskim wskaźnikiem skutecznej inseminacji. Jakie straty ponoszone są z powodu nieskutecznych zacieleń wie niemal każdy hodowca bydła mlecznego. Polska firma DRAMIŃSKI S.A. wyszła hodowcom naprzeciw i wprowadziła na rynek ulepszoną wersję wykrywacza EDC2, który od lat towarzyszy w codziennej pracy hodowcy i któremu zaufało już tysiące użytkowników.

czytaj więcej

W jaki sposób poprawić długowieczność krów?

– Nasze krowy – niestety – nie są długowieczne, głównie z powodu błędów popełnianych w rozrodzie bydła. W dalszej kolejności z powodu mastitis oraz kulawizn – mówiła dr Renata Kubiak-Włodarczyk z firmy DeLaval, podczas seminarium zorganizowanego w ramach dorocznego Dnia Otwartego, który miał miejsce 6 listopada 2019 r. w Grudusku.

czytaj więcej

Niewykryta ruja, to duże straty. Jak walczyć z cichą rują u krów?

Każdy dzień bez ciąży po 110. dniu kosztuje średnio 20 zł. Łatwo zatem obliczyć ile tracimy tylko z tytułu nie wykrycia rui. Jedną z głównym przyczyn nieskutecznego wykrywania rui jest słabe jej manifestowanie, czyli cicha ruja.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)