Żniwa i siew z top agrar i profi: Brona talerzowa i pług dłutowy od firmy Rolmako
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Żniwa i siew z top agrar i profi: Brona talerzowa i pług dłutowy od firmy Rolmako

21.07.2023autor: Krzysztof Gębski

Brona talerzowa U 652 SpeedCutter to nowość w ofercie firmy Rolmako. Maszyna wyposażona jest w talerze faliste o średnicy 450 mm i grubości 4 mm. Z tyłu maszyny znajduje się wał daszkowy o średnicy 600 mm, który zdaniem producenta sprawdzi się na większości polach. Brona przeznaczona jest do ultra płytkiej uprawy na głębokość ok. 3 cm. SpeedCutter w zależności od warunków może pracować z prędkością 12-20 km/h.

Podczas pokazów brona współpracowała z zamontowanym na przednim TUZ, 3-m wałem nożowym Rolmako ProCut. Maszyna składa się z dwóch rotorów tnących o średnicy Ø 375 mm. Na 3,0 m szerokości wału zamocowane jest po 6 rzędów skośnie ułożonych noży podzielonych na 5 segmentów. Agresywnie działający wał jest chroniony przed uszkodzeniem czterema sekcjami amortyzatorów gumowych o średnicy Ø 50 mm. Skośne ułożenie noży zapewnia równomierne rozłożenie siły cięcia, a w konsekwencji równomierny efekt pracy. Noże wałów ułożone są pod przeciwnym kątem, co pozwala na uzyskanie efektu cięcia krzyżowego. To bardzo dobre narzędzie do zwalczania larw omacnicy prosowianki żerujących w łodygach kukurydzy. 

Brona talerzowa U 652 SpeedCutter to nowość w ofercie firmy Rolmako
 

Prezentowany zestaw idealnie sprawdzi się podczas intensywnego rozdrabniania resztek pożniwnych po zbożach, kukurydzy i rzepaku oraz masy zielonej roślin poplonowych.  Do pracy z wałem i broną potrzebny jest ciągnik o mocy 140 KM.
Kolejną maszyną zaprezentowaną przez firmę Rolmako był pług dłutowy U 624 o szerokości roboczej 3 m. Maszyna przygotowuje pole zrywając nieprzepuszczalne warstwy gleby tak, aby zapewnić lepszy dostęp dla powietrza i wody. Zastosowanie pługa dłutowego w gospodarstwie poprawia drożność dla systemu korzeniowego, zapewnia ożywienie całej gleby i szybszy wzrost roślin, minimalizując przy tym kolejne operacje przygotowania gleby, pozostawiając ziemię spulchnioną i wyrównaną.

r e k l a m a
Kolejną maszyną zaprezentowaną przez firmę Rolmako był pług dłutowy U 624 o szerokości roboczej 3 m.

Pług dłutowy wyposażony jest w 7 zębów roboczych z dłutami Extreme oraz podwójny wał kolczasty. Do pracy z U 624 potrzebny jest ciągnik ok 200 -230 KM.  Podczas pokazów pług pracował z ciągnikiem Massey Ferguson 8S.305. To najmocniejszy model nowej serii 8S. W ciągniku uwagę przykuwa nieco oddalona od kabiny maska oraz bardzo duża i wygodna 4 słupkowa kabina z amortyzacją. Sercem 8S.305 jest 6 cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 7,4 l. Prezentowany ciągnik wyposażony był w bezstopniową skrzynie Dyna VT, pompę hydrauliczną o wydatku 205 l/min oraz 8 par hydrauliki  (5 z tylu i 3 z przodu).  

Krzysztof Gębski

autor Krzysztof Gębski

Krzysztof Gębski

<p>redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Testy

Brona talerzowa z talerzami drobnofalistymi Agro-Masz BT [TEST 7 maszyn]

Porównaliśmy 7 technologii ultrapłytkiej uprawy ścierniska. Jaki rodzaj talerzy czy zębów najlepiej spisze się podczas uprawy na głębokości do 5 cm? Pierwsza w teście była talerzówka Agro-Masz BT. Zobacz wyniki!

czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Żniwa i siew z top agrar i profi: Proste i skuteczne narzędzia - Güttler Super Maxx i głębosz Actisol Actimix

Pokaz Żniwa i siew obfitował w narzędzia uprawowe. Wśród nich pojawił się również sprzęt jeszcze mało znanych w naszym kraju marek Güttler i Actisol. Jakie możliwości oferuje głębosz i kultywator dostarczony przez firmę Karchex?

czytaj więcej
Maszyny rolnicze

Żniwa i siew z top agrar i profi: Co zmieniło się w ciągnikach Arbos 5130 Advanced?

Druga edycja pokazu Żniwa i siew obfitowała w ciągniki Arbos dostarczone przez generalnego importera marki – firmę Korbanek. W pokazie pracowały dwa ciągniki Arbos 5130 Advanced nowej generacji. Co się w nich zmieniło?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)