Wiemy, jak tanio tankować ciągnik, mimo wzrostu cen paliwa!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wiemy, jak tanio tankować ciągnik, mimo wzrostu cen paliwa!

03.08.2023autor: Paulina Janusz-Twardowska

Benzyna 95 i olej napędowy na rynku hurtowym są dziś najdroższe od kwietnia. Tylko w lipcu ceny Orlenu poszły o 36 gr, a diesla o 31 gr na litrze w górę. Czy czeka nas cenowy Armagedon na jesień? Skąd wziąć tańszy surowiec?

Paliwo coraz droższe

Jak podaje serwis e-petrol, ceny na stacjach benzynowych są najwyższe od dwóch miesięcy. Paliwa bowiem drożeją na rynkach światowych szybciej nawet niż ropa naftowa. Według Bloomberga, to konsekwencja ograniczonych możliwości produkcyjnych w rafineriach, które dodatkowo hamowane są prze coraz częściej pojawiające się awarie. Modernizacje w rafineriach są niewystarczające, ponieważ ich właściciele przy dużym wzroście popularności aut elektrycznych i spodziewanym spadku sprzedaży spalinowych w kolejnych latach, niechętnie podejmują decyzje o wielomilionowych inwestycjach. Jednocześnie Arabia Saudyjska zamierza utrzymać ograniczenia w wydobyciu surowca na kolejny miesiąc. Rynek reaguje też na zapowiedzi wprowadzenia programów stymulujących wzrost konsumpcji w Chinach oraz dobre wiadomości o rozwoju gospodarczym w USA. 

Konsekwencje tej sytuacji są proste. W ciągu ostatniego miesiąca ropa Brent na rynkach światowych podrożała o 12 proc., podobny wzrost ceny zaliczyła benzyna, a olej napędowy podrożał aż o 21 proc. Wzrosty cen odczuwają również rolnicy, którzy kończą zapasy paliwa poczynione na żniwa i (mimo niesprzyjającej aury) już myślą o kolejnym etapie prac – uprawie ściernisk i nowych zasiewach. Paliwo znów może okazać się kosztem, który w dużej mierze obciąży produkcję rolną, a podwyższony zwrot akcyzy nie załata tej dziury.

r e k l a m a

Zaoszczędź na paliwie!

Jeśli chcesz uciec z rachunkami za paliwo rolnicze – mamy dla Ciebie całkiem dobre rozwiązanie. Wystarczy wziąć udział w naszym quizie, a szanse na znaczne oszczędności poszybują w górę szybciej niż inflacja. Wygrać możesz nie tylko paliwo, ale również smary rolnicze Q8. Nie zwlekaj daj sobie szanse! To ostatnie dni naszej zabawy.

Do wygrania bony na paliwo i smary o wartości :

  • 7 000 zł,
  • 4 000 zł;
  • 1500 zł

Nie czekaj, rozwiąż quiz!

konkurs topagrar polska

autor Paulina Janusz-Twardowska

Paulina Janusz-Twardowska

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Konkurs Smarujemy i jedziemy. Pula nagród to aż 12500 zł!

Konkurs top agrar Polska – Smarujemy i jedziemy, w którym można wygrać nagrody o łącznej wartości 12 500 zł! Wystarczy odpowiedzieć na 3 proste pytania. Daj sobie szansę i zgarnij bon na paliwo i na smary Q8.

czytaj więcej

Konkurs „Smaki na lato 2023” – niech żyją kulinarne tradycje!

Smaki lata niejednokrotnie kojarzą się ze smakami z dzieciństwa – drożdżowe ciasto z sezonowymi owocami, młode ziemniaki w towarzystwie mizerii, orzeźwiające kompoty, czy zamknięte w słoikach aromatyczne warzywa i owoce. Te tradycje kulinarne żyją m.in. dzięki kołom gospodyń wiejskich oraz gospodarstwom agroturystycznym i to właśnie do nich skierowany jest ten konkurs!

czytaj więcej

Konkurs „N jak nawożenie” – wygraj 10 ton nawozu azotowego! Co trzeba zrobić żeby wygrać?

Z nami nigdy nie jest nudno, więc już przygotowaliśmy kolejny konkurs dla naszych prenumeratorów! Co trzeba zrobić żeby wygrać 10 ton nawozu azotowego? Zasady są bardzo proste!  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)