Czas na polskie superowoce - Truskawki od Karola!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Czas na polskie superowoce - Truskawki od Karola!

23.05.2022

Pierwszy, truskawkowy przystanek tegorocznej edycji kampanii „Czas na polskie superowoce! był (20 maja 2022 r.) bardzo smakowity, dzięki odmianom Rumba, Alba, Clery, Verdi i Twist. Rodzina Maciejczyków i Maciej Dolata zaprosili na śniadanie prasowe z „Truskawką od Karola” w roli głównej.

Truskawka gości w jenkowickim gospodarstwie od 2004 roku. W tradycyjnym przed laty (burak cukrowy, zboża, ziemniak, hodowla) gospodarstwie Danuta i Piotr Maciejczykowie postanowili spróbować sił w uprawie truskawki – na początek od 20 arów. Od 10 lat uprawa truskawki dominuje. Od zeszłego roku oprócz uprawy polowej, jest także truskawka w czterech tunelach foliowych, a rodzice pracują już z następcami Weroniką i Karolem Maciejczykami.

– Największy plon daje nam Rumba – mówi pani Danuta. Jest najbardziej odporna na choroby i mniej niż inne odmiany cierpi z powodu stosowania herbicydów. Mąż i syn uważają ją za najsmaczniejszą. Ja najbardziej lubię włoską Clery. Jak widać nawet w najbliższej rodzinie gusta są różne, podobnie jak u klientów. Mamy stałych zwolenników określonych odmian.


– Na lokalnym rynku nie sprzedajemy owoców pośrednikom – mówią gospodarze, firmujący zbyt swoim logo. Mając kilka stanowisk detalicznych, bezpośrednio kontaktujemy się z klientem, a to z kolei jeszcze bardziej motywuje nas do pracy nad jakością owoców. Obserwujemy wzrost świadomości klientów. Coraz większa grupa odbiorców szuka owoców o konkretnym smaku i wysokiej jakości, pragnie również wspierać lokalnych producentów. Obecnie mamy trzy kanały sprzedaży: wrocławski rynek hurtowy Targpiast, od którego dzieli nas 25 minut drogi, sprzedaż detaliczna, w tym także stoiska mobilne i wreszcie sprzedaż bezpośrednia z domu. Mamy już stałych odbiorców, odwiedzających nas w sezonie. To za ich namową zorganizowaliśmy konkurs na najdalsze miejsce, do którego trafi nasza truskawka. W Polsce dotarła do Szczecina. Trafił się również smakosz z Niemiec i Czech. Pod koniec zbiorów już po raz czwarty ogłosiliśmy akcję „Zbieraj sam, płać mniej”. Zeszłoroczne przedsięwzięcie szczególnie nas zaskoczyło – jednego dnia na naszym terenie naliczyliśmy około 80 samochodów amatorów samodzielnego zbioru truskawki.

r e k l a m a

Nic więc dziwnego, że pierwszy, truskawkowy przystanek tegorocznej edycji kampanii „Czas na polskie superowoce!", realizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, miał miejsce w Jenkowicach. Śniadanie prasowe – 20 maja – uczyniły wyśmienitym odmiany: Rumba, Alba, Clery, Verdi i Twist – wszystkie „Truskawki od Karola”.


Katarzyna Wójcik

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Borówka liderem wzrostu konsumpcji. Skąd fenomen tej jagody?

Borówkę w Polsce je już 80% konsumentów, a wzrost wynosi 8% rocznie. Skąd fenomenem tej jagody?

czytaj więcej

Fenomen polskiej borówki. Jaki jest roczny wzrost konsumpcji?

Rok do roku polską borówkę spożywa coraz więcej konsumentów. W czerwcu 2022 roku spożycie borówki deklarowało 12 mln osób. Skąd fenomenem tej jagody?

czytaj więcej

Truskawkowy szlak WIOM - Timac Agro - nawozy, w które warto zainwestować!

W ramach Truskawkowego szlaku WiOM tym razem odwiedziliśmy gospodarstwo w Cegielni na Lubelszczyźnie. Barbara i Piotr Banasiowie ekologiczną uprawą truskawek i malin zajmują się od 17 lat. Uprawiają w sumie 14 ha, po trzy przeznaczyli pod malinę i truskawkę.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)