Energia - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Energia

Inne

Pelet z Ukrainy – ceny i oferty

Coraz większą uwagę polscy sprzedawcy pelletu zwracają w stronę Ukrainy. Wydawałoby się, że w kraju nad Dnieprem jest pod dostatkiem drewna, a tańsza siła robocza powinna zapewnić niskie koszty produkcji materiału opałowego.

czytaj więcej
Energia

Rząd planuje głęboką interwencję na rynku energii odnawialnej. Czy zasadnie?

Twierdzi, że robi to w obronie konsumentów, którzy płacą coraz więcej za energię elektryczną, a branża OZE korzysta obecnie ze zbyt dużego wsparcia finansowego. Przedsiębiorcy odpowiadają, że oznacza to załamanie na rynku zielonych certyfikatów i koniec zielonej transformacji w Polsce.

czytaj więcej
Energia

Reaktywacja tematu wiatraków. Czas uniezależnić się od paliw kopalnych

Utrzymanie preferencji w fotowoltaice oraz likwidacja zasady 10H, która zablokowała rozwój energetyki wiatrowej. W Sejmie pojawiła się ustawa, która ma zapewnić rozwój odnawialnych źródeł energii oraz uniezależnić nas od dostaw surowców z Rosji.  

czytaj więcej

Dla kogo dodatek osłonowy? Ile wynosi i gdzie złożyć wniosek?

Podwyżki cen energii elektrycznej i gazu to jedna z najdotkliwszych zmian, z którymi mierzyć się muszą mieszkańcy wsi, w tym rolnicy w ostatnim czasie. Można jednak starać się o dodatek osłonowy. Ile wynosi dodatek osłonowy i jak można go dostać?

czytaj więcej
Energia

Spółdzielnia energetyczna w Polsce i w Niemczech - prof. UAM dr hab. Aneta Suchoń

- W Polsce nadal mamy problem ze spółdzielniami rolnymi. Rolnicy niechętnie się w nie zrzeszają, a w przypadku spółdzielni biogazowych jest to wskazane. W Niemczech rolnicy dostrzegli potencjał w OZE i chętnie zawiązują takie spółdzielnie - mówiła podczas naszego webinarium prof. UAM dr hab. Aneta Suchoń z UAM w Poznaniu.

czytaj więcej
Energia

Oglądaj na żywo! Kiedy warto inwestować w biogazownie rolnicze?

Punktualnie o 10:00 rozpoczęliśmy nasze webinarium nt. inwestycji w biogazownie. Prowadzą je dla Was Jan Beba z redakcji top agrar Polska i Paweł Mikos z redakcji Tygodnika Poradnika Rolniczego. Zachęcamy do oglądania na żywo!

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)