Drobiarze też będą protestować w Warszawie – sytuacja na rynku coraz gorsza
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Drobiarze też będą protestować w Warszawie – sytuacja na rynku coraz gorsza

30.09.2020autor:

Produkcja drobiu przypomina jednak grę w totka. Przed kilku laty często zdarzało się, że niektóre rzuty, czyli wstawienia piskląt na fermę, przynosiły straty. Mimo to polscy hodowcy drobiu od kilku lat zwiększali produkcję.

Ten wzrost sięgał nawet dziesięciu procent rocznie. Jeszcze kilka miesięcy temu sytuacja była na tyle dobra, że wstawianie piskląt do kurników i sprzedaż brojlerów szły pełną parą. Polska stała się największym producentem producentem piskląt oraz mięsa typu brojlerowskiego w Europie.

Niestety, przyszła pandemia, a potem decyzję o zakazie uboju rytualnego. To diametralnie zmieniło sytuację hodowców, którzy po ostatniej rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą zdecydowali się, wspólnie z hodowcami opasów pojechać zamanifestować swój sprzeciw w Warszawie.  

W materiale głos zabierają: Marcin Wołczański – rolnik z Głuszyny, Herbert Czaja -  hodowca drobiu z Kadłuba Wolnego i Andrzej Sieradzki – przewodniczący Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

„Piątka dla zwierząt” skrytykowana na Lubelszczyźnie

Zarząd Lubelskiej Izby Rolniczej zaapelowała o wniesienie poprawek do ustawy o ochronie zwierząt. W swoim stanowisku powołuje się też na negatywne opinie o tzw. Piątce dla Zwierząt działających na Lubelszczyźnie rolniczych związków zawodowych, przedsiębiorców prowadzących skupy produktów rolnych oraz przedstawicieli nauki.

czytaj więcej

Nowe podtypy grypy ptaków zagrażają światowej hodowli drobiu

  Nowy wirus grypy ptaków H7N6 rozprzestrzenia się w Afryce Południowej, zabito już miliony drobiu. Nowe warianty są zjadliwe również dla ssaków. Czy wirus wymyka się spod kontroli?

czytaj więcej

Polacy na forum Copa Cogeca: Zatrzymać import drobiu i jaj z Ukrainy

To ostatecznie przestaje być problem tylko Polski i tzw. krajów przyfrontowych. PO producentach zbóż i cukru teraz unijni producenci mięsa drobiowego oraz jaj domagają wprowadzenia automatycznych mechanizmów  kontroli importu z Ukrainy. Cała branża drobiarska zastanawia się także jak poradzić sobie z problemem grypy ptaków. Francuzi zdecydowali się na szczepienie kaczek przeciwko HPAI.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)