Drób - portal agrarlex.pl}
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Drób

Nowe podtypy grypy ptaków zagrażają światowej hodowli drobiu

  Nowy wirus grypy ptaków H7N6 rozprzestrzenia się w Afryce Południowej, zabito już miliony drobiu. Nowe warianty są zjadliwe również dla ssaków. Czy wirus wymyka się spod kontroli?

czytaj więcej

Polacy na forum Copa Cogeca: Zatrzymać import drobiu i jaj z Ukrainy

To ostatecznie przestaje być problem tylko Polski i tzw. krajów przyfrontowych. PO producentach zbóż i cukru teraz unijni producenci mięsa drobiowego oraz jaj domagają wprowadzenia automatycznych mechanizmów  kontroli importu z Ukrainy. Cała branża drobiarska zastanawia się także jak poradzić sobie z problemem grypy ptaków. Francuzi zdecydowali się na szczepienie kaczek przeciwko HPAI.

czytaj więcej

Zachodniopomorskie znów z ogniskiem grypy ptaków. Jak wygląda mapa?

16 października wyznaczono kolejne ognisko grypy ptaków. Tym razem w woj. zachodniopomorskim, to już 3. ognisko w tym roku w tym województwie i 62 w tym roku w Polsce. 

czytaj więcej

Gigantyczne ognisko grypy ptaków. Nawrót choroby z przytupem - tysiące ptaków do uboju

Polska niezbyt długo mogła cieszyć się statusem kraju wolnego od grypy ptaków. Tym razem wirus wrócił do gospodarstw z wielkim przytupem, atakując w stadzie, w którym utrzymywano tysiące sztuk drobiu! 

czytaj więcej

Ożywienie w unijnym sektorze mięsa drobiowego – rośnie konsumpcja i produkcja!

Unijni hodowcy drobiu wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. Rynek tego mięsa wykazuje wyraźne ożywienie po zawirowaniach spowodowanych pandemią, konsekwencjami wojny w Ukrainie i licznymi przypadkami grypy ptaków. 

czytaj więcej

Francja rozpoczęła szczepienia przeciwko grypie ptaków. Są pierwsze konsekwencje tej decyzji.

  Ostatnio informowaliśmy, że Niderlandy rozpoczynają badania dwóch typów szczepionek przeciwko grypie ptaków w gospodarstwach. Francja, która w ostatnich latach poważnie ucierpiała z powodu tej wysoce zakaźnej choroby, postanowiła zaszczepić drób. Niestety są pierwsze konsekwencje wprowadzenia takiej decyzji. Jakie?

czytaj więcej
r e k l a m a
Aktualności branżowe

Jak konsumenci postrzegają dobrostan zwierząt i czy za niego zapłacą?

  Ponad połowa Polaków ma świadomość, iż w ostatnich latach dobrostan zwierząt uległ znaczącej poprawie. Ale społeczeństwo opowiada się także za wprowadzeniem surowszych kar dla osób, które łamią przepisy ochrony zwierząt. Respondenci zgadzają się także na dodatkowe dopłaty dla rolników, którzy podnoszą standardy hodowli oraz są gotowi płacić więcej za produkty, które posiadają certyfikat dobrostanu zwierząt i pochodzą ze zrównoważonych hodowli.

czytaj więcej

Polska liderem w hodowli drobiu: 20% unijnej produkcji należy do nas!

Polska stała się europejskim liderem w produkcji drobiu. Prześcignęliśmy Francję i Niemcy, stając się zagłębiem produkcji jaj i mięsa drobiowego. Silna europejska produkcja odczuwa presję polityków i obrońców zwierząt.

czytaj więcej

Niderlandy testują szczepionkę zapobiegającej grypie ptaków. Wyniki badań obiecujące

  W Niderlandach testowane są pierwsze szczepionki, które mają zapobiegać grupie ptaków. W badaniu biorą udział dwie fermy drobiu.

czytaj więcej

Branża drobiarska z rosnącymi długami, kryzys pogłębił ukraiński drób. Jakie ceny i prognozy?

  Jak wynika z raportu Big InfoMonitor sytuacja w sektorze drobiarskim od ubiegłego roku się pogorszyła. Co najbardziej wpłynęło na coraz większe zadłużenie przedsiębiorców?

czytaj więcej

Kryzys drobiarski w Afryce Południowej – może zabraknąć mięsa i jaj

  W Afryce Południowej kryzys energetyczny mocno dokuczył hodowcom drobiu i producentom jaj. Dodatkowym problemem stał się wirus grypy ptaków, który dziesiątkuje stada drobiu. Eksperci obawiają się niedoboru mięsa i jaj.

czytaj więcej

Oddech dla drobiarzy! Nie będzie przymusu rezygnacji z chowu klatkowego!

Od kilku lat trwa debata na arenie unijnej dotycząca zakończenia chowu klatkowego w UE. Dla polskich producentów drobiu, byłby to ogromny cios finansowy, gdyż wielu z nich nadal spłaca kredyty na modernizację poprzednich kurników, które trzeba było kilkukrotnie przekształcać, aby spełniały unijne normy!

czytaj więcej
ŁADOWANIE

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)