Nowości rynkowe: plastikowe podpory pod ruszta
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Nowości rynkowe: plastikowe podpory pod ruszta

31.03.2023autor: Anna Kurek

Wytworzone z wytrzymałego tworzywa kolumny mogą unieść betonową podłogę wraz z wyposażeniem chlewni oraz zwierzętami w środku - zapewnia firma Hodowca. Do tego mają być łatwe w utrzymaniu najwyższej czystości i standardów bioasekuracyjnych.

Zajmująca się wyposażaniem chlewni firma Hodowca wprowadza na rynek plastikowe podstawy i wsporniki pod plastikowe oraz betonowe ruszta. Firma zapewnia, że wytworzone z wytrzymałego tworzywa kolumny mogą unieść betonową podłogę wraz z wyposażeniem chlewni oraz zwierzętami w środku. Jednocześnie są trzy razy lżejsze (ok. 17 kg) i przez to łatwiejsze w transporcie i montażu.

Oszczędność czasu i pieniędzy w wyposażeniu chlewni

Mogą być zapakowane i rozłożone osobno podstawy (kolumny), podpory (belki) i czapki podstaw. W tym systemie nie potrzeba dodatkowych wsporników (czy belek Delta), to zdaniem Hodowcy oszczędność czasu i pieniędzy. W porównaniu z podporami betonowymi nie niszczą się podczas mycia pod ciśnieniem, a dzięki gładkiej powierzchni są łatwiejsze do utrzymania w czystości.


Zobacz także: Otwarte kojce porodowe. Bezjarzmowe utrzymanie loch zwiększa dobrostan i wyniki


Maksymalna wysokość wynosi 900 mm (kolumna) + 80 mm (czapka) + 140 mm (belka) = 1,12 m lub w wersji wyższej: 1300 mm (kolumna) + 80 mm (czapka) + 140 mm (belka) = 152 m. Łatwy montaż kotwami do podłoża. Cena słupów waha się (w zależności od wysokości) od 135 do 155 zł netto/szt.

autor Anna Kurek

Anna Kurek

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Organizacja produkcji świń

Julia, młoda rolniczka zarządza chlewnią na 2 tys. świń. A jeszcze nie ma matury!

Maturzystka Julia zapał do pracy i rolnictwa łączy z nauką i pasjami. Najważniejszym wyzwaniemmłodej rolniczki jest prowadzenie chlewni na 2 tys. świń, ale dzięki dobrej organizacji znajduje czas dla siebie i przyjaciół.  

czytaj więcej
Chlewnie

Awaria zasilania w chlewni: jak się do niej przygotować?

  Wstrzymanie dostaw energii spowodowane kryzysem na rynku energetycznym, ale także niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi mogą zaburzyć system produkcji i spowodować straty w hodowli. Jak zabezpieczyć chlewnię na wypadek braku prądu?

czytaj więcej
Chlewnie

System automatycznego żywienie loch: jak działa w tej chlewni?

Nie tylko duże fermy, ale i rodzinne gospodarstwa inwestują w nowoczesną technologię. Dane wprowadzane z czipów, przechowywane w chmurze, analizowane na smartfonie. To nie science fiction, to chlewnia na Kujawach.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)