Ceny bydła – dobra passa dalej trwa
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ceny bydła – dobra passa dalej trwa

26.01.2021autor: Dorota Kolasińska

Na rynku bydła mięsnego sytuacja jest korzystna. Wysokie ceny utrzymują się już kolejny tydzień. Notujemy nawet niewielkie podwyżki.

W skupach nadal brakuje towaru w klasach R i O. Zapotrzebowanie jest spore, bo niektóre zakłady decydują się na kolejne podwyżki wszystkich klas i kategorii bydła, niewielkie, ale jednak... 

Pracownicy skupów twierdzą, że powstała luka bydlęca, trwająca już trzeci tydzień, powoduje, że do uboju trafia mniej żywca. Ceny utrzymują się na dość wysokim poziomie. Cena powyżej 14 zł/kg w wadze bitej ciepłej w klasie R za byka poniżej 24 m-cy to całkiem przyzwoita stawka. 

Tym, którzy sprzedawali w ostatnich tygodniach udało się wynegocjować naprawdę niezłe ceny za mieszańce mięsne – powyżej 14 zł/kg w klasie R, a za czystorasowe byki limousine w klasie U stawki sięgają 14,3 zł/kg. Stawki za krowy mięsne też się poprawiły, za klasę R ceny przekraczają nawet 11 zł/kg. 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 13,51 zł/kg, za byka w klasie O 13,10 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 13,13 zł/kg, a za klasę O 12,36 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 11,00 zł/kg, a w klasie O za około 10,92 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,45 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 4,9 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkol


Więcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!


autor Dorota Kolasińska

Dorota Kolasińska

<p>redaktor portalu topagrar.pl i działu top bydło, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mięsnego i mlecznego</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

GUS: niewielki wzrost pogłowia bydła w Polsce

GUS podał wstępne dane na temat pogłowia bydła w Polsce w grudniu 2020 4. Nastąpił niewielki ogólny wzrost, a jak wyglądała sytuacja dotycząca poszczególnych kategorii zwierząt? 

czytaj więcej
Bydło mięsne

Paszportyzacja wołowiny – jakie korzyści?

Niedawno pisaliśmy, o tym, że niebawem rusza pilotażowy projekt Paszportyzacji Polskiej Żywności. Produkty, które jako pierwsze trafią do systemu to ziemniaki, wieprzowina i wołowina. Co to oznacza w praktyce? 

czytaj więcej
Organizacja produkcji bydła

Dobrostan bydła we Francji – będą nowe wymagania

Od 1 stycznia 2022 roku we Francji mają obowiązywać nowe przepisy w zakresie dobrostanu bydła.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)