Sylwia Spurek chce zakazu promocji mięsa i mleka. Porównuje je do papierosów
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Sylwia Spurek chce zakazu promocji mięsa i mleka. Porównuje je do papierosów

19.02.2021autor: Paweł Mikos

Europosłanka Sylwia Spurek uważa, że nadszedł czas na wprowadzenie zakazu promowania spożycia mięsa, mleka i nabiału. Według niej, ta żywność szkodzi ludziom w podobnym stopniu co... papierosy. Jakie są komentarze do tego kontrowersyjnego pomysłu?

Europosłanka Spurek chce wprowadzenia zakazu promocji mięsa, mleka i nabiału

Eurodeputowana Sylwia Spurek (do PE dostała się z list Wiosny Roberta Biedronia, obecnie związana grupą Zielonych) znana jest z poglądów, które dla wielu rolników są co najmniej kontrowersyjne. Choć wielu rolników znacznie dosadniej (i niezbyt parlamentarnym językiem) określa idee głoszone przez polityczkę.

W swoim wpisie na Twitterze z czwartku 18 lutego 20201 roku europosłnaka znowu wywoła burzę, bowiem porównała mięso, mleko i nabiał do papierosów!

– Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka. Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów - czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału – przekonuje we wpisie Sylwia Spurek, która nawiązuje do pomysłu niemieckiego Greenpeace'u, który chce całkowitego zakazu reklam mięsa. 

 

 

r e k l a m a

Czy loty do Brukseli są przyjazne dla środowiska – pytają się Internauci

Pod wpisem europosłanki Spurek pojawiło się wiele komentarzy.

Część z osób komentujących wypowiedź Sylwii Spurek spodobał się jej pomysł:

Świetna propozycja, ja jestem za może się uda zachęcić większość ludzi choć mam mieszane uczucia. Myślę że dla ratowania ziemi potrzeby się zakaz prawy spożywania mięsa albo ewentualnie jakiś rodzaj ograniczenia np. 100 g max. w paczkach, jak to ma sytuacja w papierosach – napisał Jan Filip Matos (pisownia uryginalna).

Jednak nie zabrało także negatywnych opinii:

Przemysłowe uprawy roślin – np. soi, też są szkodliwe dla klimatu – czy zatem reklam produktów wegańskich na bazie soi też należy zakazać? – dopytuje się jeden z Internautów.

Lata pani do Brukseli i z powrotem, jeździ samochodem i klepie te tweety o klimacie i środowisku... Powinien być zakaz reklamy aut, linii lotniczych! A także zakaz pracy dalej niż nogi poniosą! – przekonuje Dorota.

W innym z komentarzy można przeczytać, że nawet jeżeli eurodeputowanej służy deita wegańska, to jednak „duża część osób bardzo choruje po przejściu na taką dietę.

– Każdy powinien mieć wybór co je, bez narzucania własnych poglądów innym – dodaje Internautka.

 

Paweł Mikos
Fot. Sylwia Spurek/Facebook.com

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Niemieccy rolnicy domagają się wyższych cen skupu mleka

Niemieccy producenci mleka mając na względzie to co dzieje się na rynku mleka oraz w eksporcie i na giełdach, chcieliby otrzymywać więcej za mleko. Cena skupu jednak na razie dużo odbiega od tej w handlu między mleczarniami.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)