Rolnik zorganizował kulig za ciągnikiem i uciekał przed policją
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rolnik zorganizował kulig za ciągnikiem i uciekał przed policją

11.02.2021autor: Paweł Mikos

23-letni rolnik podczepił do ciągnika worki wypchane słomą i zorganizował kulig dla swoich znajomych. Zabawę przerwał… patrol policji. Jednak traktorzysta nie zatrzymał się do kontroli, tylko zaczął uciekać traktorem przed radiowozem. Jaka kara mu grozi?

Słubice: Młody rolnik zorganizował kulig za ciągnikiem i nie zatrzymał się do kontroli

We wtorek 9 lutego 2020 roku 23-letni rolnik postanowił razem z dwójką znajomych zorganizować kulig w jednej z wsi w powiecie słubickim w woj. lubuskim. Mężczyźni wypchali słomą dwa foliowe worki i za pomocą sznurka podpięli je do ciągnika rolniczego. Za kierownicą traktora zasiadł młody rolnik i ruszył w trasę ciągnąc worki, na których usadowili się jego koledzy. Jednak kulig natknął się na dzielnicowych z Górzyc, a funkcjonariusze natychmiast chcieli zatrzymać traktorzystę do kontroli. Jednak 23-letni kierowca ciągnika zignorował mundurowych.

– Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kierujący ciągnikiem poruszał się z nadmierną prędkością w stosunku do panujących trudnych, zimowych warunków na drodze. Traktorzysta poruszał się w sposób stwarzający realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje podkom. Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy KPP w Słubicach.

 

r e k l a m a

Jaka kara spotka traktorzystę za kulig i ucieczkę przed policją?

Jednak po kilkuset metrach traktorzysta został zatrzymany. Policjanci podkreślają, że 23-letni traktorzysta świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej i popełnił przestępstwo. Teraz młody rolnik za ucieczkę przed policją i nie zatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na dodatek 23-latek nawet na 15 lat może stracić możliwość prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Co więcej, traktorzysta odpowie także za zorganizowanie kuligu za ciągnikiem. Zgodnie z art. 60 ust. 2 pkt 4 Prawo o ruchu drogowym może zostać on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 5 punktami karnymi.

 

Paweł Mikos
Fot. Pixabay (zdjęcie poglądowe).

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ciągnikiem i Starem do porodu. Nietypowa akcja pod Hrubieszowem

Karetka została wezwana do rodzącej kobiety w miejscowości Ciołki (woj. lubelskie). Trudne warunki jezdne spowodowały, że ambulans utknął w śniegu. Na pomoc wezwano strażaków i ciągnik z pługiem.

czytaj więcej
Ciągniki

1,3 mln ciągników w 75 lat historii Zetora

W tym roku Zetor świętuje jubileusz 75 lat istnienia. Choć prace rozwojowe nad "Prototypem Z" rozpoczęły się zaraz po zakończeniu II wojny światowej, za rok powstania popularnej w Polsce marki uważa się 1946 – wtedy marka Zetor oficjalnie uzyskała znak towarowy.

czytaj więcej

Szajka złodziei ukradła ciągnik. Zgubiła ich pazerność

Z jednego z gospodarstw rolnych pod Proszowicami w Małopolsce złodzieje ukradli ciągnik rolniczy marki Ursus. Złodzieje liczyli na niezły zarobek i jednocześnie liczyli, że nikt nie powiąże ich z kradzieżą traktora. Jaka kara im teraz grozi?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)