Pijany wszedł na cudzą posesję i groził właścicielowi. Rolnik przebił go widłami
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Pijany wszedł na cudzą posesję i groził właścicielowi. Rolnik przebił go widłami

26.08.2020autor: Michał Czubak

Dramat rozegrał się w miejscowości Równia, w powiecie ustrzyckim. 23 sierpnia przed południem nietrzeźwy mężczyzna wtargnął na posesję rolnika. Groził mu śmiercią. Gospodarz chwycił widły i przebił agresora na wysokości klatki piersiowej.

Obrona konieczna czy usiłowanie zabójstwa? Rolnik widłami przebił ciało pijanego agresora

We wsi Równa (podkarpacie)w minioną niedzielę rozegrał się dramat nie jednej, a dwóch rodzin. Tam przed godziną 11 w środku dnia na teren jednego z gospodarstw wtargnął pijany mężczyzna. Agresor groził śmiercią domownikom posesji.

W odpowiedzi na zachowanie pijanego za widły chwycił gospodarz, który nadział pijanego na narzędzie ogrodnicze. Trafił tak nieszczęśliwie, że widły przebiły na wylot ciało napastnika.

r e k l a m a

Agresor bez funkcji życiowych

Pijany padł jak długi. Natychmiast wezwano do mężczyzny pomoc medyczną. Ratownicy z pogotowia ratunkowego przez ponad godzinę walczyli o przywrócenie rannemu mężczyźnie funkcji życiowych. To się ostatecznie udało.

Do rannego wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go w stanie ciężkim do Centrum Urazowego w Rzeszowie.

Rolnik, który bronił się przed napastnikiem zatrzymany. Interweniowała Prokuratura Generalna

Policjanci zajmujący się sprawą zatrzymali rolnika, który widłami ugodził pijanego agresora. Mężczyzna był trzeźwy. W jego sprawie interweniowała Prokuratura Krajowa.

„Zastępca Prokuratora Generalnego Krzysztof Sierak po zapoznaniu się z informacją o biegu postępowania polecił, aby zatrzymany sprawca uszkodzenia ciała został przesłuchany w charakterze świadka, gdyż zachodzą przesłanki jego działania w warunkach obrony koniecznej.” – czytamy w komunikacie prasowym Prokuratury Krajowej.

Śledczy teraz zbadają, czy kroki obronne podjęte przez rolnika wyczerpały znamiona obrony koniecznej czy była już to napaść. Od tego będą zależałe dalsze kroki.

Michał Czubak
Fot. archiwum policja

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Jak prawidłowo przygotować krowę do wycielenia?

Wydanie potomstwa przez krowę jest końcowym etapem ciąży. W trakcie porodu z ciała matki wypierany jest płód, który powinien wykazywać podstawowe funkcje życiowe. Poród jest zjawiskiem złożonym, wywołanym przez wiele czynników neurohormonalnych.

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)