Ogromny pożar zakładów mięsnych Tarczyński. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków [ZDJĘCIA]
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ogromny pożar zakładów mięsnych Tarczyński. Z ogniem walczyło ponad 100 strażaków [ZDJĘCIA]

21.10.2022autor: Michał Czubak

W Ujeźdźcu Małym (woj. dolnośląskie) wczoraj wybuchł pożar zakładów mięsnych. Przed godziną 16 zapaliła się jedna z hal produkcyjnych. Dopiero po ponad 5 godzinach akcji strażakom udało się zlokalizować miejsce pożaru.

Wrocław. Olbrzymi pożar zakładów mięsnych Tarczyński S.A.

Służby straży pożarnej 20 października około godziny 15.30 otrzymały informację o pożarze hali produkcyjnej o wymiarach 200 na 50 metrów i wysokości 15 metrów. Gęsty dym unoszący się nad halą widoczny był z dziesiątek kilometrów. Jak podaje straż pożarna, w pożarze nikt nie ucierpiał – udało się ewakuować wszystkich pracowników.

Źródło ognia zlokalizowano w międzystropiu tej hali, sytuacja jest pod kontrolą strażaków. Jednak dopiero około godziny 21.00 strażakom udało się zlokalizować źródło ognia.

r e k l a m a

100 strażaków w akcji

W kulminacyjnym momencie pożaru na miejsce wysłano 34 strażackie zastępy. W akcji gaśniczej udział wzięło ponad 100 strażaków z różnych jednostek JRG oraz ochotniczych straży pożarnych.

Akcja gaśnicza trwała przez całą noc i kontynuowana jest jeszcze w godzinach porannych.

W halach może znajdować się między innymi azot

Na terenie firmy Tarczyński mogą znajdować się niebezpieczne substancje, co sprawia że akcja gaśnicza prowadzona była z dużą ostrożnością. Jak podaje tueroclaw.pl przed trzema laty strażacy z całego regionu ćwiczyli tutaj  symulację pożaru hali produkcyjnej z wyciekiem azotu oraz osobami poszkodowanymi w środku budynku.

Straż pożarna na ten moment nie ujawnia, czy w obiekcie, w którym doszło do pożaru, znajdowały się jakieś niebezpieczne materiały.

Jak doszło do pożaru?

To pytanie jest zasadne, ale jeszcze za wcześnie, by dać na nie odpowiedź. Na miejscu cały czas pracują strażackie zastępy. Dopiero po ugaszeniu płonącego obiektu i sprawdzeniu kamerami termowizyjnymi, czy wewnątrz nie znajdują się zarzewia ognia, będzie można rozpocząć prace zmierzając do tego, by ustalić co spowodowało pożar i milionowe straty.

Takie dochodzenie prowadzić będzie policja, a niezależnie od tej służby także zakład ubezpieczeniowy powoła swojego eksperta z zakresu pożarnictwa.

Michał Czubak
Fot. KW PSP Wrocław, OSP Dobroszyce

autor Michał Czubak

Michał Czubak

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

dziennikarz strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Pożar gospodarstwa na Podkarpaciu. Spłonęła stodoła, stajnia i zwierzęta

Policja z Kolbuszowej wyjaśnia okoliczności dramatycznego pożaru, jaki wybuchł na terenie gospodarstwa w Nowej Wsi (woj. podkarpackie). W pożarze doszczętnie spaliła się stajnia i stodoła.

czytaj więcej

Pożary suszarni. Spłonęło 18 ton słonecznika, 6 ton zboża i tona kukurydzy

W Świdwiu (woj. kujawsko-pomorskie) zapaliła się suszarnia, w której znajdowało się 18 ton słonecznika. Z kolei w Jeńkach (woj. podlaskie) spłonęło 6 ton ziarna. Pożar suszarni wybuchł również w Górach Sieradzkich (woj. świętokrzyskie).

czytaj więcej

Absurd! Rolnikowi za oddanie folii do utylizacji grozi aż 1 mln złotych kary

Wydawać by się mogło, że utylizacja folii po kiszonce to prosta sprawa. Ale rolników w tym działaniu obowiązuje masa przepisów, z których część jest absurdalna. Niestety, ich złamanie skutkuje astronomiczną karą. O czym trzeba pamiętać, by nie narazić się na mandat?    

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)