Minister Kowalczyk powołał nowego Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Minister Kowalczyk powołał nowego Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii

15.12.2021autor: Zuzanna Ćwiklińska

Główny Inspektorat Weterynarii (GIW) poinformował, że minister rolnictwa powołał nowego zastępcę głównego lekarza weterynarii. Nominację z rąk głównego lekarza weterynarii, Pawła Niemczuka, otrzymał Paweł Meyer.

Kim jest nowy zastępca Głównego Lekarza Weterynarii?

Paweł Meyer od lipca 2019 roku był dyrektorem Biura Zdrowia i Ochrony Zwierząt w GIW. Jest doświadczonym specjalistą w administracji weterynaryjnej. Wcześniej pełnił między innymi funkcje powiatowego lekarza weterynarii w Mińsku Mazowieckim oraz zastępcy mazowieckiego wojewódzkiego lekarza weterynarii. 13 grudnia został powołany na stanowisko Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii ds. Bezpieczeństwa Żywności Pochodzenia Zwierzęcego, ds. Pasz, Farmacji i Utylizacji. Zastąpił na tym stanowisku Katarzynę Piskorz, pełniącą tę funkcję przez ponad dwa lata. Nie poinformowano, jakie były powody tej zmiany.

r e k l a m a

Będzie więcej zmian w Inspekcji Weterynaryjnej?

Powołanie Pawła Meyera to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w ostatnim czasie w GIW. W listopadzie minister Kowalczyk powołał na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii Pawła Niemczuka. Zastąpił on Mirosława Welza. Powołanie z rąk Kowalczyka nie było dla Niemczuka debiutem - pełnił on tę funkcję przez trzy lata, od 30 grudnia 2016 do 5 maja 2019 r., gdy ministrem rolnictwa był Krzysztof Jurgiel.

Na razie nie ma żadnych informacji na temat tego, czy na pozostałych stanowiskach w kierownictwie GIW dojdzie do zmian. Przypomnijmy, że w tej chwili Zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii do spraw Zdrowia i Ochrony Zwierząt, Granic oraz Laboratoriów jest Krzysztof Jażdżewski, a funkcję Dyrektora Generalnego GIW pełni Marta Sadowska-Mielnik.

Nowy zastępca uzdrowi GIW?

Przy okazji powołania Niemczuka na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii, mówiło się o problemach, z jakimi mierzy się obecnie GIW. Należą do nich głównie kłopoty finansowe oraz braki kadrowe. Problemy te tworzą błędne koło, bo bez środków nie można odpowiednio opłacić weterynarzy, a przez to nie ma chętnych do pracy. Być może zmiany kadrowe są pierwszym krokiem na drodze do ratowania GIW przed zapaścią.

Zuzanna Ćwiklińska, fot. GIW
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Kowalczyk: w tym roku rolnicy dostaną dodatkowe dopłaty do hektara

Już w tym roku rolnicy dostaną wyższe dopłaty. Wraca uzupełniająca płatność obszarowa. Ile wyniesie stawka do hektara?

czytaj więcej

Czym minister rolnictwa zajmie się w 2022 roku?

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk przedstawił dziś priorytety, jakie stawia sobie na 2022 r.  Czym się zajmie w pierwszej kolejności? Czego mogą się spodziewać rolnicy?

czytaj więcej

Piotrków: policja zatrzymała 23 rolników i lekarzy weterynarii. Będzie protest pod prokuraturą

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymała ponad 20 hodowców świń i lekarzy weterynarii. Stawia im bardzo poważne zarzuty. W obronie rolników stanęła Rolnicza Solidarność, która interweniowała w tej sprawie u ministra rolnictwa i Głównego Lekarza Weterynarii. W następnym tygodniu ma się odbyć protest przeciwko oskarżeniom prokuratury i brutalnej akcji policji.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)