Kobieta przygnieciona przez ciągnik prowadzony przez 17-latka
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Kobieta przygnieciona przez ciągnik prowadzony przez 17-latka

29.08.2019autor: Paweł Mikos

Do dwóch groźnych wypadków w rolnictwie doszło ostatnio pod Zamościem. W jednym z nich nastolatek stracił panowanie nad ciągnikiem rolniczym i przygniótł do siewnika kobietę. Z kolei 20-latek został ranny podczas oczyszczania kombajnu zbożowego.

Pod Zamościem 17-latek stracił panowanie nad ciągnikiem, który przygniótł kobietę

W poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku w jednej z miejscowości gm. Miączyn pod Zamościem (woj. lubelskie) doszło do poważnego wypadku w rolnictwie. 

Jak ustalili policjanci z KMP w Zamościu na drodze dojazdowej z posesji na pole 17-latek cofał ciągnikiem, żeby doczepić do niego siewnik

– W pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do przygniecenia stojącej pomiędzy ciągnikiem a sprzętem 42-latki. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – informuje asp. Dorota Krukowska–Bubiło, oficer prasowa zamojskiej komendy policji. 

17-letni kierowca ciągnika rolniczego był trzeźwy w czasie wypadku. Jednak policjanci ustalili, że chłopak nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. 

 

r e k l a m a

20-latek ranny podczas czyszczenia kombajnu 

Z kolei w środę 28 sierpnia w Stabrowie w gminie Sitno ranny został 20-letni mężczyzna. Z ustaleń mundurowych wynika, że po zakończeniu młócenia zboża na polu młody rolnik postanowił oczyścić kombajn. Na całe szczęście wyłączył silnik maszynę przed rozpoczęciem oczyszczania. Dopiero później zaczął czyścić kombajn. 

Własnoręcznie zaczął obracać bęben, na którym znajdują się noże i zranił się w rękę. Obrażenia były na tyle poważne, że został zabrany do szpitala. 

Policjanci obecnie ustalają dokładny przebieg i przyczyny obu wypadków.

 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych

Mundurowi przypominają, aby zachować wszelką ostrożność podczas prac w gospodarstwie, zwłaszcza tych z użyciem maszyn rolniczych. 

Do wykonywanej pracy nie należy podchodzić rutynowo i z pośpiechem. Zawsze należy przemyśleć, czy wykonywana przez nas czynność nie narazi nas lub osób znajdujących się w pobliżu na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – przestrzega asp. Dorota Krukowska– Bubiło. 

Paweł Mikos 
Fot. KMP w Zamościu

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Wypadki w rolnictwie: 37-letni motocyklista wpadł pod ciągnik z przyczepą

37-letni motocyklista z Białej Podlaskiej zderzył się z ciągnikiem rolniczym z przyczepą w Zawadach w pobliżu Zbuczyna. Obrażenia jakie odniósł mężczyzna były na tyle poważne, że konieczna była interwencja śmigłowca LPR. 

czytaj więcej

Wypadki w rolnictwie: ciągnik wpadł do rowu. Rolnika zabrało LPR

Do poważnego wypadku doszło w Wysowej Zdroju w woj. małopolskim. Rolnik stracił panowanie nad ciągnikiem, który wpadł do rowu i przewrócił się. Mężczyznę z obrażeniami głowy do szpitala zabrało LPR.

czytaj więcej

Lubelskie: seria dramatycznych wypadków w rolnictwie. 3 rolników ciężko rannych

Miniony weekend był bardzo pechowy dla rolników z woj. lubelskiego. W ciągu dwóch dni doszło do trzech poważnych wypadków w rolnictwie. W każdym z nich poważnie rannych zostali gospodarze. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)