HIT! Claas zbudował kombajn na pedały dla dzieci [ZDJĘCIA]
r e k l a m a
Partnerzy portalu

HIT! Claas zbudował kombajn na pedały dla dzieci [ZDJĘCIA]

01.06.2021autor: Paweł Mikos

4-letni chłopczyk na swoją listę życzeń wpisał kombajn na pedały. A ponieważ jego mamą jest znana blogerka rolnicza, to sprawa szybko się rozwinęła. W efekcie Claas stworzył prototyp sieczkarni do kukurydzy na pedały. Jak jest wyposażony maszyna i czy trafi do innych dzieci?

Bloegrka rolnicza i Claas stworzyli prototyp sieczkarni na pedały

Drogi Mikołaju, chciałbym dostać kombajn na pedały – napisał w liście do św. Mikołaja 4-letni syn Julii Nissen z Północnej Fryzji w Niemczech, która jest znaną blogerką rolnicza prowadzącą bloga „Deichdeern”.
33-letnia matka postanowiła spełnić marzenia synka i zaapelowała do firm z branży rolnej o pomoc. Na jej apel szybko odpowiedziała firma Claas z Harsewinkel w Westfalii i wspólnie jesienią 2020 roku założyli zespół projektowy Team Pedal Harvester”, który zajął się pracą nad taką zabawką.
Praktykanci z Claasa najpierw stworzyli podstawy prototypowego kombajnu: zespawali podwozie  i następnie zamontowali pedały, koła, kierownicę i siedzenię z traktorka na pedały. Tylna część sieczkarni powstała ze specjalnego lekkiego, choć wytrzymałego materiału.
r e k l a m a

Niesamowite pomysły dzieci na kombajn na pedały

A żeby projekt jak najbardziej odpowiadał grupie docelowej, czyli dzieciom, dlatego zorganizowano konkurs dla najmłodszych na najciekawsze pomysły na kombajn lub sieczkarnię na pedały. Na konkurs odpowiedziało ponad 140 dzieci, którzy przesłali swoje pomysły i rysunki idealnego dla nich kombajnu na pedały. 
Młodzi inżynierowie chcieli, aby zabawkowa sieczkarnia była wyposażona m.in. w:
  • składaną przystawka tnącą,
  • uchwyt na kubeczek ,
  • zaczep i linkę holowniczą,
  • ruchome lampy ostrzegawcze,
  • zamontowanie kabiny.

Czy sieczkarnia na pedały trafi do produkcji?

Po około 6 miesiącach prac udało się zaprezentować gotowy prototyp mini-sieczkarni.
Obecnie Claas poszukuje partner licencyjnych, zwłaszcza wśród producentów zabawek na uruchomienie masowej produkcji tych zabawek dla małych rolników. Jeśli to się uda, to zapewne kombajn na pedały znajdzie się na liście życzeń wielu dzieci.

Paweł Mikos
Fot. Claas
autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

PROCAM CUP 2021 – aż 65 dziecięcych drużyn zgłosiło się do turnieju

W ubiegłym roku ze względu na sytuację epidemiczną w kraju rywalizacje sportową PROCAM CUP zastąpiły treningi poprowadzone przez znanych szkoleniowców, na czele z Marcinem Dorną, trenerem Reprezentacji Polski do lat 16. W tym roku zachowując wszelkie środki ostrożności, organizatorzy postanowili wrócić do pierwotnej idei, a więc turnieju piłkarskiego.

czytaj więcej

Zasiłek opiekuńczy z KRUS przedłużony do 25 czerwca

Do 25 czerwca 2021 r. KRUS umożliwia otrzymanie zasiłku opiekuńczego na dzieci z powodu osobistego sprawowania opieki nad nimi. Jakie warunki należy spełnić?

czytaj więcej

Bestia nie ciągnik. Nowy Kirovets K-8 ma mieć 600 KM!

Rosyjski producent ciągników i maszyn rolniczych chce wkrótce rozpocząć seryjną produkcję nowego modelu Kirovets K-8. Ogromny traktor ma mieć ok. 600 KM mocy i automatyczną skrzynię biegów. Ile może kosztować nowy ciągnik Kirovets K-8?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)