Ekolodzy nie chcą zmian w prawie ze względu na opłaty jakie pobierają za przechowywanie zwierząt?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ekolodzy nie chcą zmian w prawie ze względu na opłaty jakie pobierają za przechowywanie zwierząt?

21.01.2020

Jarosław Sachajko, kierujący parlamentarnym zespołem ds. ochrony zwierząt, praw właścicieli zwierząt oraz rozwoju polskiego rolnictwa, zamierza wypracować rozwiązania, które będą regulowały dobrostan zwierząt. Obrońcy zwierząt mówią „stop”.

Obrońcy zwierząt w konflikcie z Jarosławem Sachajko

Chcemy napisać o narastającym problemie obrońców zwierząt, którzy mogą bezkarnie buszować po prywatnych posesjach pod pretekstem ratowania maltretowanych psów, kotów lub krów. Niedawno zaatakowali posła Jarosława Sachajkę, który kieruje parlamentarnym zespołem ds. ochrony zwierząt, praw właścicieli zwierząt oraz rozwoju polskiego rolnictwa. Sachajko jest przekonany, „iż wypracujemy rozwiązania, które będą regulowały dobrostan zwierząt z poszanowaniem Art. 64. Konstytucji: Prawo do własności”.
r e k l a m a

Fundacja Viva! protestuje

W reakcji na to fundacja Viva! zbiera podpisy pod petycją przeciw zmianie przepisów, które zdaniem jej działaczy, mają uniemożliwić ochronę zwierząt w Polsce. Twarzą nowych przepisów uczyniła Jarosława Sachajkę – gorąco popierającego małe i średnie gospodarstwa oraz naturalne rolnictwo.

Nie ma przyzwolenia na maltretowanie zwierząt

Ani Jarosław Sachajko, ani my nie jesteśmy zwolennikami maltretowania zwierząt i tych gospodarskich i tzw. towarzyszących (psów, kotów, koni), a wręcz przeciwnie. Jednak akcje rozhisteryzowanych ekologów, którzy ingerują w prywatną własność są niebezpieczne, także dla zwierząt, o czym pisaliśmy w tej rubryce. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić ratowanie wydajnego hf-a, któremu sterczą gnaty jakby był zagłodzony. Taka społeczna inspekcja zostawi w spokoju zatuczoną jałówkę, z której nie będzie wydajnej krowy i czeka ją smutny los w rzeźni. Zmiany w przepisach przewidują możliwość interwencji w gospodarstwie, ale wraz z policjantem i lekarzem weterynarii. Czyżby takie rozwiązanie było dla ekologów nie do zaakceptowania? A może chodzi o to, że nie będzie tylu okazji do pobierania wysokich opłat za przechowywanie odebranych właścicielowi zwierząt?

Paweł Kuroczycki i Krzysztof Wróblewski
Redaktorzy naczelni Tygodnika Poradnika Rolniczego
fot. Pixabay
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

Na co będą wydane pieniądze z budżetu państwa na 2020 r. w pozycji rolnictwo?

Rząd w przesłanym do Sejmu projekcie ustawy budżetowej ujawnia szczegóły. Wydatki na ten cel wzrosną do prawie 19 mld złotych. Będzie to także pierwszy budżet państwa bez deficytu.

czytaj więcej

Policjanci ujęli złodziei ciągnika John Deere za 180 tys. złotych. Jaka kara ich czeka?

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia zatrzymali dwóch złodzieje, którzy ukradli ciągnik rolniczy John Deere. Kryminalni potrzebowali 11 dni na wykrycie sprawców kradzieży. Okazało się, że traktor był w innym gospodarstwie w sąsiednim powiecie.  

czytaj więcej

Rolnicy z Agro Unii protestowali w Warszawie

Rolnicy związani z Agro Unią protestowali w Warszawie w kilu miejscach. Z rolnikami spotkał się Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. W czasie rozmów omawiana była m.in. specustawa o zwalczaniu ASF.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)