100 nowych SUV–ów dla ARiMR za 7,4 mln złotych
r e k l a m a
Partnerzy portalu

100 nowych SUV–ów dla ARiMR za 7,4 mln złotych

18.11.2020autor: Paweł Mikos

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamówiło 100 samochodów osobowych z napędem 4 x 4 wraz z ubezpieczeniem. ARiMR zapłaci za nie ponad 7,4 mln złotych. Po co urzędnikom ARiMR aż 100 nowych samochodów?

ARiMR zamawia 100 nowych SUV-ów

Pod koniec października 2020 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozstrzygnęła przetarg na zakup samochodów osobowych. ARiMR rozpisało przetarg aż na 100 samochodów osobowych z napędem 4 x 4 wraz z ubezpieczeniem.

Agencja określiła w zamówieniu, że potrzebuje samochodów o takich cechach jak:

  • nadwozie 5-drzwiowe, typu SUV
  • moc silnika minimum 90 kW (122 KM),
  • silnik benzynowy lub diesel min. 1,3 litra
  • napęd na cztery koła działający do 60 km/h,
  • zwiększony prześwit podwozia – minimum 180 mm,
  • czujniki cofania,
  • fabrycznie zamontowany radioodtwarzacz z instalacją i głośnikami oraz Bluetooth,

 

r e k l a m a

Ponad 7,4 mln złotych za samochody dla ARiMR

Cały przetarg ARiMR podzieliła na 5 części, a w każdej do dostarczenia było po 20 samochodów.

ARiMR ogłosiła, że każdą z 5 części przetargu wygrała firma Renault Retail Group z Warszawy. To ta spółka dostarczy do Agencji 100 SUV-ów Dacia Duster za łączną kwotę ponad 7,4 mln złotych (dokładnie to kwota 7 423 285 złotych brutto).

Spółka będzie miała 30 dni na dostarczenie samochodów od dnia podpisania umowy.  

 

Po co ARiMR aż 100 samochodów z napędem 4x4?

Nowe samochody Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce wykorzystać do uzupełnienia floty pojazdów, które są do dyspozycji Biura Kontroli na Miejscu. Mają one służyć pracownikom ARiMR, którzy wykonują kontrole gospodarstw rolnych pod kątem wykorzystania dopłat bezpośrednich i dotacji unijnych.

ARiMR podkreśla, że takie kontrole są wymagane przez unijne prawo i ARiMR musi je wykonywać. W przeciwnym wypadku, polscy rolnicy nie otrzymywaliby dopłat. Agencja zaznacza, że auta, które do tej pory użytkowali urzędnicy z Biur Kontroli na Miejscu ARiMR są już wiekowe, a ich dalsza eksploatacja nie jest uzasadniona ze względów ekonomicznych.

 

Paweł Mikos

Fot Dacia (firmowe)

autor Paweł Mikos

Paweł Mikos

redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”

Paweł Mikos –  redaktor strony internetowej „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, specjalista z zakresu kwestii polityczno-społecznych wsi i odnawialnej energii

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy rolnik ubezpieczony w KRUS może podjąć się zlecenia?

Jestem ubezpieczony w KRUS i prowadzę gospodarstwo rolne. Czy mogę podjąć pracę na umowę zlecenia?

czytaj więcej

Burza w Sejmie o zboże z Ukrainy. „Rolnicy stracili 10 mld zł. Kto na tym zarobił?”

Nie ustaje zamęt wokół zboża z Ukrainy, które trafiło na polski rynek i zdestabilizowało go. Do tego doszły jeszcze wiadomości o tym, że do polskich młynów miało trafić tzw. zboże techniczne zza wschodniej granicy. W Sejmie rozmowy na ten temat zdominowały obrady. Jakie stanowiska prezentowali politycy?

czytaj więcej

Przywrócenie cła na zboża z Ukrainy to dobre hasło, ale nie pomoże polskim rolnikom

Minister rolnictwa obiecał rolnikom, że będzie zabiegał o przywrócenie cła na zboża z Ukrainy. Ale potrwa to przynajmniej pół roku i będzie dotyczyć tylko pszenicy. Na pewno rolnicy nie skorzystają na "przywróceniu cła" na kukurydzę czy rzepak. Dlaczego?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)