Valtra: bezpłatna aktualizacja...
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Valtra: bezpłatna aktualizacja...

12.03.2022autor: Jan Józefowicz

... kontrola sekcji 96 z Multiboom zapewnia jeszcze wyższą precyzję pracy. 

System automatycznej kontroli sekcji mógł dotychczas podzielić belkę opryskiwacza zgodnego z ISOBUS, na 24 lub 36 sekcji. Nowy system Section Control 96 może to zrobić nawet w przypadku 96 sekcji, a funkcja Multiboom umożliwi w pełni automatyczne i jednoczesne sterowanie nawet trzema różnymi belkami roboczymi.

Uniwersalne sterowanie sekcjami

„Na przykład w siewniku, nawóz może być rozprowadzany w pierwszym układzie podającym, nasiona w następnym, a nawóz startowy lub drobny materiał siewny w trzecim. W zależności od maszyny, zbiorniki nasion i nawozów są często podzielone na dwie lub więcej sekcji. Nowy system Section Control 96 z funkcją Multiboom może sterować każdą z tych sekcji i podajników z centymetrową dokładnością", wyjaśnia specjalista ds. produktów Johan Grotell.

Jeden, dwa lub trzy rzędy

Nowa funkcja jest przeznaczona do sterowania takimi narzędziami, jak siewniki, opryskiwacze, rozrzutniki i narzędzia do upraw międzyrzędowych zgodne z ISOBUS. Na przykład, jeśli belka 24-metrowego opryskiwacza jest podzielony na sekcje w odstępach 25-centymetrowych, powstaje aż 96 niezależnie sterowanych sekcji. Maszyna może mieć sekcje sterowane przez oddzielne podajniki w jednym, dwóch lub trzech kolejnych rzędach. Alternatywnie, jedno narzędzie może znajdować się z przodu ciągnika, a drugie z tyłu. Ponieważ szerokość maszyn rośnie z roku na rok, do ich precyzyjnego sterowania niezbędny jest system ISOBUS. Im bardziej nieregularne pola, tym większa korzyść.

r e k l a m a

Automatyczne prowadzenie Valtra Guide 

"System Section Control firmy Valtra jest bardzo łatwy w obsłudze za pomocą ekranu dotykowego podłokietnika SmartTouch. Interfejs w nowej wersji jest podobny do starego, dodano tylko większą liczbę sekcji. Ciągnik musi być również wyposażony w układ automatycznego prowadzenia Valtra Guide i sterowanie narzędziami rolniczymi zgodnymi ze standardem ISOBUS", dodaje Grotell.

Praca bez nakładek

System Section Control pomaga rolnikom lepiej wykorzystywać ich pola, eliminując nakładanie się sąsiednich przejazdów i luki między nimi. Jednocześnie oszczędza czas, wysiłek i paliwo a przy tym poprawia jakość i wielkość zbiorów. System Section Control może z łatwością dać co najmniej 5% oszczędność na materiałach wsadowych, takich jak nasiona, nawozy i środki ochrony roślin.

Bezpłatny dostęp

Co najważniejsze, klienci Valtry, którzy mają ciągniki 5. i 4. generacji, którzy już korzystają z systemu Section Control 36, będą mieli łatwy i bezpłatny dostęp do nowych funkcji po zaktualizowaniu oprogramowania ciągnika podczas następnego zaplanowanego serwisowania. Z kolei użytkownicy korzystający z Section Control 24 mogą kupić uaktualnienie do nowego systemu. Aktualizacja jest dostępna dla ciągników Valtra 5. generacji od zaraz, a dla ciągników Valtra 4. generacji będzie dostępna jeszcze w tym roku. 

opr. jj

autor Jan Józefowicz

Jan Józefowicz

redaktor

<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi" i portalu profitechnika.pl</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Valtra sama zawróci na polu dzięki SmartTurn

Valtra wprowadza kolejną funkcję ułatwiającą pracę traktorzysty. Dzięki SmartTurn ciągnik sam zawróci na uwrociach. 

czytaj więcej

Test Valtra G135 Versu

Valtra wprowadziła na rynek wersje G, aby wypełnić lukę między seriami A i N. Zobacz, jak podczas naszego testu wypadł model G135. 

czytaj więcej

Silnik Cummins na różne typy paliw

Firma Cummins wprowadza do oferty zunifikowaną rodzinę silników spalinowych, które mogą być zasilane różnymi rodzajami paliw.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)