Unia – nowa linia rozsiewaczy RCW
Unia wprowadza do oferty najnowszą generację rozsiewaczy RCW. Jakie zmiany wprowadzili konstruktorzy?
Wzmocniona konstrukcja
Nowa generacja rozsiewaczy RCW wyróżnia się zmienionym wyglądem zewnętrznym oraz wzmocnioną ramą. Boczne ściany skrzyni ładunkowej są nachylone pod większym kątem, co ma ułatwić osypywanie się (zwłaszcza wilgotnych) nawozów na przenośnik podłogowy. Rozsiewacze można wykorzystać do wysiewu wapna i nawozów granulowanych. Maksymalna szerokość robocza dochodzi do 36 m. Rozsiewacze są oferowane w wersji z prześwitem podwyższonym o 25 cm (oznaczone literą H) oraz z resorowanym podwoziem tandemowym (oznaczone literą TD). Największy rozsiewacz RCW 130 TD oprócz podwozia typu „Boogie” jest wyposażony w tylną oś skrętną. Nowa seria rozsiewaczy to łącznie 8 maszyn o pojemności od 4,5 do 13 m3.
Plus i Helix
Rozsiewacze serii Plus to maszyny dedykowane dla dużych gospodarstw. Skrzynie ładunkowe o pojemności 10 i 12 m3 są oparte na tandemowym podwoziu. Rozsiewacze RCW PLUS są standardowo wyposażone w sterownik Pilot Joy. Rozsiewacze „Plus” dostępne są również w wersji podwyższonej o 25 cm.
Uzupełnieniem oferty jest rozsiewacz Helix, przystosowany do wysiewu wapna pylistego. Wapno jest rozsiewane za pomocą belki o szerokości 12 m. Dwa przyłącza typu hydrantowego, umożliwiają napełnianie skrzyni ładunkowej bezpośrednio z cysterny samochodowej. W standardzie RCW 150 HELIX sterowany jest za pomocą komputera Superior.
Precyzyjne sterowanie
Uważni czytelnicy na pewno pamiętają, że niedawno Unia oficjalnie dołączyła do grona producentów oferujących rozwiązania rolnictwa precyzyjnego. Wszystkie rozsiewacze można wyposażyć w terminale ISOBUS firmy Trimble, ułatwiające sterowanie oraz ustalanie dawki nawozu w oparciu o mapy aplikacyjne.
Opr. ap
Adam Płachta
redaktor magazynu Profi
<p class="MsoNormal">redaktor magazynu „profi”</p>
Najważniejsze tematy