Marko Borwieck nie jest już prezesem John Deere
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Marko Borwieck nie jest już prezesem John Deere

03.12.2020autor: Jan Beba

Siedem miesięcy rolę prezesa John Deere Polska pełnił Marko Borwieck, który wraz z końcem października objął nową funkcję w strukturach regionalnych koncernu John Deere.

Marko Borwieck (na zdjęciu z lewej) objął stanowisko prezesa John Deere w Polsce 1 kwietnia 2020 roku zastąpił Mirosława Leszczyńskiego (z prawej), który po 37 latach pracy i 15 latach na czele spółki przeszedł na emeryturę. Borwieck wcześniej pracował on m.in. w dziale Diler Development i odpowiadał za zmiany w sieciach dilerskich wielu europejskich krajów.

Zmiana warty w John Deere Polska

Dealer Jutra 3.0

Przypomnijmy, że zmiana prezesa spółki John Deere Polska w pierwszej połowie roku związana była także ze zmianami w sieci dilerskiej, czyli strategii „Diler jutra 3.0”. Główne założenia tej strategii to przede wszystkim jeszcze bardziej rozbudowane usługi rolnictwa precyzyjnego tzw. digitalizacja oferowane przez dilerów dla rolników i firm usługowych. Te działania wymuszają na dilerach dynamicznego zwiększenia etatów dla specjalistów, którzy będą wspomagać rolników w pracy z nowoczesnym sprzętem, będą pomagać im optymalizować koszty pracy i pomagać uzyskiwać lepsze wyniki finansowe. Będzie to możliwe dzięki głębokiej i trafnej analizie danych zbieranych m.in. przez układy JD Link w ciągnikach, kombajnach, sieczkarniach czy opryskiwaczach.

Z doświadczeń John Deere  w innych krajach wynika, że rozbudowa komórek szeroko pojętego rolnictwa precyzyjnego łatwiej przebiega w dużych firmach dilerskich. Dlatego jednym z założeń programu „Diler jutra 3.0” w Polsce jest zmniejszenie liczby dilerów. John Deere zamierza więc współpracować z dużymi firmami dielrskimi, gdyż takie firmy generują dużo niższe koszty, jest jeden zarząd i jedna administracja. Za to firma działa na dużym terenie, ma dużo punktów sprzedaży i serwisu i generuje dużo większy obrót niż mniejsze firmy. Pierwsze roszady wśród dealerów (Contractus Agro) nastąpią na przełomie roku, o czym informowaliśmy TUTAJ.


Kto na czele John Deere Polska?

4 grudnia spółka John Deere Polska zorganizuje konferencję prasową, podczas której poznamy sylwetkę jej nowego sternika oraz najistotniejsze wyzwania na najbliższe miesiące.

autor Jan Beba

Jan Beba

<p>redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności

Tomasz Tarczyński nowym członkiem rady nadzorczej firmy Tarczyński S.A

Obecny dyrektor marketingu spółki wszedł do jej rady nadzorczej. Jest też nowa osoba w zarządzie mięsnego potentata.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Katarzyna Lewicka na czele John Deere Polska

Zmiany w strukturze i na kluczowych stanowiskach firmy John Deere w Polsce są efektem największej transformacji w historii koncernu. Zmieniono sposób funkcjonowania we wszystkich obszarach działalności handlowej na całym świecie, w tym w Polsce. Kluczową zmianą jest objęcie stanowiska Division Business Managera przez Katarzynę Lewicką.

czytaj więcej
Aktualności branżowe

Contractus kończy współpracę z John Deere. Teraz będzie sprzedawał Claasa

Od 1 stycznia pełną ofertę maszyn, części, materiałów eksploatacyjnych i rozwiązań rolnictwa precyzyjnego marki Claas oraz serwis będzie zapewniać firma Contractus Agro. Tym samym dobiegnie końca dwudziestoletnia współpraca dealera z Białegostoku z marką John Deere.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)