Czy świnie z Brandenburgii wjadą do Polski?
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Czy świnie z Brandenburgii wjadą do Polski?

28.04.2021autor: Paulina Janusz-Twardowska

Władze Brandenburgii apelują o umożliwienie sprzedaży tuczników do polskich rzeźni. Aktualne przepisy unijne zakazują takiego handlu.

Minister rolnictwa Brandenburgii Axel Vogel chce przywrócić sprzedaż trzody chlewnej z Brandenburgii do polskich rzeźni Vogel zwrócił się do federalnej minister rolnictwa Julii Klöckner o lobbowanie w Unii Europejskiej w sprawie dopuszczenia specjalnych zezwoleń. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem o afrykańskim pomorze świń w przypadku wybuchu choroby przewóz trzody chlewnej przez granice państw członkowskich UE jest zabroniony.
– To ograniczenie z pewnością ma sens, jeśli między obszarami objętymi ograniczeniami znajdują się obszary, które nie są dotknięte chorobą – wyjaśnia Vogel. – Ale tak nie jest w przypadku Brandenburgii i Polski. Ze względu na swoje położenie geograficzne nasze gospodarstwa mają niekiedy bliskie powiązania dostawcze z rzeźniami w zachodniej Polsce i chciałyby je zaopatrywać. Vogel wezwał również do koncepcji finansowania dla właścicieli chlewni, którzy z powodu epidemii musieli tymczasowo lub częściowo porzucić produkcję św
autor Paulina Janusz-Twardowska

Paulina Janusz-Twardowska

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Lignoceluloza w diecie świń: dlaczego warto na nią postawić?

Włókno wydłuży czas jedzenia i ochroni lochy przed stresem spowodowanym głodem. Spokojne i syte lochy to mniej problemów z agresją podczas ciąży i większa produkcja mleka po porodzie, a tym samym więcej odsadzonych prosiąt.

czytaj więcej

Włókno nierozpuszczalne dobrą podporą dla delikatnych żołądków dorastających prosiąt

Włókno pokarmowe jest ważnym składnikiem w żywieniu trzody chlewnej, przyczyniającym się do poprawy zdrowia i dobrostanu zwierząt. Włączenie włókna nierozpuszczalnego do żywienia prosiąt w okresie okołoodsadzeniowym może być sposobem na ustabilizowanie pracy układu trawiennego w tym krytycznym momencie odchowu.

czytaj więcej

Jak rozumieć nowe zasady wywozu zwierząt na Wyspy Brtyjskie?

Od tego roku obowiązują nowe zasady związane z wywozem żywych zwierząt z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii. Główny Inspektorat Weterynarii udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące nowych zasad z tym związanych.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)