Robot Fendt Xaver ma nową sekcję wysiewającą!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Robot Fendt Xaver ma nową sekcję wysiewającą!

21.09.2020autor:

 AGCO/Fendt w ramach projektu badawczego opracowuje następną generację robotów polowych. Nowa seria robota Xaver nie tylko wyróżnia się odświeżoną stylistyką, nowa jest również sekcja wysiewająca.

Przed rolnikami stawia coraz większe wymagania, po to, aby produkcja żywności była bardziej zrównoważona. Z tego powodu coraz częściej mówi się o produkcji ekologicznej, a możliwości rolnictwa precyzyjnego stają się coraz szersze.  W parze z rozwojem rolnictwa idzie również automatyka i robotyka. Wynikiem połączenia tych dwóch dziedzin jest robot polowy Fendt Xaver, który doczekał się swojej drugiej generacji.


Sekcja wysiewająca od Precision Planting

Najnowsza generacja robotów Fendt Xaver zawiera sekcję wysiewającą firmy Precision Planting. „Dzięki Precision Planting mogliśmy skorzystać z agronomicznej wiedzy i sprawdzonej technologii grupy AGCO w naszych robotach wysiewających” - mówi dr Benno Pichlmaier, Dyrektor ds. globalnej technologii i innowacji.Kolejnym z rozwiązań jest technologia vSet, wykorzystuje ona podciśnienie do szybkiego i maksymalnie precyzyjnego oddzielania nasion.  Przy pomocy elektrycznie napędzanego układu sterowania poszczególne ziarna są umieszczane w rzędzie z określoną wcześniej centromerową dokładnością. Ziarna są wysiewane do bruzdy przez elastyczną końcówkę. Producent zapewnia że w przyszłości można będzie zainstalować również czujniki wilgotności gleby, temperatury, zawartości humusu i pozostałości roślinnych. W ten sposób możliwe będzie uzyskanie zmiennej głębokości i intensywności siewu, dostosowanych do warunków panujących w danym miejscu.Firma Precision Planting zajmuje się produkcją oprzyrządowania do siewników. Jej oferta obejmuje m.in. aparaty wysiewające, przewody dostarczające nasiona lub też całe sekcje wysiewające. Jej produkty są dostarczane dla wielu producentów, nawet spoza grupy AGCO.

r e k l a m a

Trójkołowy układ jezdny

Układ jezdny nowego robota Xaver jest trzykołowy,  ostatnie koło nie tylko napędza robota, ale także pełni funkcję koła dociskowego. Podczas pracy porusza się po glebie dogniatając ją wokół ziarna i zamykając jednocześnie bruzdę. W ten sposób pownien zapewnić podsiąkanie wody.

Rozwiązania od większych braci

Nowa generacja robota polowego jest również wyposażona w system prowadzenia równoległego VarioGuide, który prowadzi robota po polu. Ponadto Fendt Xaver jest zintegrowany z platformą FendtONE, dlatego można nim zarządzać razem z resztą floty maszyn. Umożliwia bezproblemową wymianę danych polowych, w tym danych o torze jazdy pomiędzy ciągnikiem a robotem i pomiędzy robotem a bazą danych pola, jak również tworzenie zleceń.
opr. łs

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Robocut – robot do oprysków

McConnel testuje zdalnie sterowaną platformę roboczą Robocut, która może identyfikować liście chwastów na użytkach zielonych i selektywnie spryskiwać je indywidualnie sterowanymi dyszami.

czytaj więcej

FendtONE: nowy podłokietnik to nie wszystko

Jedną z nowości prezentowaną ostatnio przez firmę Fendt był nowy system sterowania ciągnikami serii 700, 300 i 200 Vario. Filozofia obsługi FendtONE to nie tylko nowości we wnętrzu kabin ciągników, to również zintegrowany system operacyjny, który obejmuje obszary planowania, realizacji i zarządzania.

czytaj więcej

Nowy Fendt 200 Vario: 3-cylindry (na wypasie)!

Nowa seria ciągników 200 Vario ze stajni Fendt wprowadza do swojej klasy ciągników rozwiązania z górnej półki. Od wprowadzenia serii 200 na rynek mija ponad 10 lat, więc nowa generacja została gruntownie zmodernizowana. 

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)