FendtONE: nowy podłokietnik to nie wszystko
r e k l a m a
Partnerzy portalu

FendtONE: nowy podłokietnik to nie wszystko

18.01.2021autor:

Jedną z nowości prezentowaną ostatnio przez firmę Fendt był nowy system sterowania ciągnikami serii 700, 300 i 200 Vario. Filozofia obsługi FendtONE to nie tylko nowości we wnętrzu kabin ciągników, to również zintegrowany system operacyjny, który obejmuje obszary planowania, realizacji i zarządzania.

Nowy system sterowania FendtONE jest już dostępny w maszynach serii 300 i 700 Vario oraz 200 Vario. W lutym br. Fendt wprowadza na rynek brytyjski, francuski oraz niemiecki wersję offboard umożliwiającą zdalne zarządzanie flotą maszyn.

Tworzenie zadań w ciągniku i w biurze

Fendt Task Doc umożliwia operatorowi gromadzenie danych z wykonywanych prac. Każda z nich wprowadzana jest w system jako nowe zadanie. W systemie FendtONE tworzenie zadań dzieli się na te tworzone bezpośrednio w ciągniku w terenie (onboard) lub na zaplanowane i przygotowane wcześniej w biurze na platformie PC lub urządzeniu mobilnym (offboard). Dzięki możliwości zaplanowania zadań wcześniej, operator np. w dzień wykonywania oprysków skraca czas przygotowania do pracy, i może wykonać zabieg w pełni przy optymalnej pogodzie.

Wymiana informacji

Tworzenie zadań ma również swoje zastosowanie w funkcjonowaniu dużych przedsiębiorstw rolniczych oraz firm usługowych. Wymiana informacji między ciągnikiem a biurem, umożliwa dokładniejsze przekazanie danych odnośnie rodzaju wykonywanej operacji, maszyny oraz lokalizacji danego wykonania danego zlecenia. Po zakończonej pracy, operator wysyła poprzez sieć komórkową dane na temat wykonanego zadania. Raport zawiera istotne informacje, takie jak obrobiona powierzchnia lub ilość zastosowanego pestycydu. W ten sposób raport z realizacji zlecenia znacznie ułatwia spełnienie wymogów dotyczących dokumentacji prawnej.

Kompatybilność z agrirouter

FendtONE posiada interfejs do niezależnej platformy wymiany danych agrirouter. Interfejs ten umożliwia wymianę informacji z różnymi systemami operacyjnymi i maszynami, o ile również one są podłączone do platformy agrirouter. Rolnik może swobodnie wybierać swoje systemy i maszyny. Użytkownicy zachowują zawsze pełną kontrolę nad swoimi danymi, ponieważ platforma nie przechowuje danych, a użytkownicy mogą wybrać, które dane udostępnić innym systemom. Cały proces podlega ścisłym wytycznym europejskiego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
opr. łs
fot. Siara

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

AGCO i Deutz kontynuują współpracę

Przedstawiciele obu koncernów podpisali umowę strategiczną ustalającą warunki dalszej współpracy.

czytaj więcej

Chempest i Romanowski dealerami marek Fendt i Valtra

W szeregi dealerów koncernu AGCO dołączyło dwóch nowych partnerów: Chempest oraz Romanowski. Od listopada 2021 roku będą sprzedawać ciągniki marki Fendt i Valtra.

czytaj więcej

Fendt: Mniejsze modele przyczep Tigo S i ST

Seria przyczep do transportu Tigo MR Profi, MR i MS została uzupełniona o modele Tigo S i ST.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)