Wszystko o uprawie ziemniaka – top agrar Polska zaprasza na seminarium!
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Wszystko o uprawie ziemniaka – top agrar Polska zaprasza na seminarium!

18.02.2023autor: dr Maria Walerowska Paulina Janusz-Twardowska

Już 22 lutego zapraszamy na Seminarium Ziemniaczane top agrar Polska do Opieszyna pod Wrześnią. Podczas szkolenia dowiesz się wszystkiego o nawożeniu, ochronie i optymalnym międzyplonie pod ziemniaki oraz jak je uprawiać, by na nich zarabiać.

Uprawa ziemniaka kosztuje coraz więcej. Aby plony przyniosły zakładany zysk potrzeba wręcz zegarmistrzowskiej precyzji, począwszy od przygotowania gleby, doboru nawozów, ale też rozplanowania całego płodozmianu czy międzyplonów. Kluczowy jest dobry start ziemniaka, dlatego nasi eksperci-praktycy, podpowiedzą, jakich błędów uniknąć podczas przygotowania gleby i sadzenia.

Jak ograniczać nakłady na nawozy z głową, aby nie zmniejszyć swoich plonów?

W ostatnim roku jednym z najdroższych elementów uprawy wszystkich roślin było nawożenie. Rolnicy zaczęli więc szukać oszczędności w tym zakresie. Jednak, jak ograniczać nakłady na nawozy z głową, by nie zmniejszyć swoich plonów? Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że oszczędności w nawożeniu nie oznaczają rezygnacji z dokarmiania roślin. Przy wysokich cenach nawozów musimy bardziej ukierunkować się na zwiększenie ich efektywności. Jak to skutecznie zrobić? Ten temat podczas Seminarium Ziemniaczanego rozpracuje szczegółowo Max Erath – niezależny ekspert N.U. Agrar. Specjalista będzie też mówił, jak prawidłowo ułożyć płodozmian z ziemniakiem i jak dobrać odpowiedni międzyplon pod jego uprawę. Przed najczęściej popełnianymi błędami podczas przygotowania gleby oraz sadzenia ziemniaków przestrzegać będzie Karol Piekutowski z Farm Frites Polad Dwa. Niedociągnięcia na tym etapie mogą rzutować bowiem na cały sezon agrotechniczny.

Z kolei metody odchwaszczania ziemniaczanych plantacji w trudnych warunkach i w obliczu kurczącej się liczby dostępnych substancji czynnych przedstawi dr Janusz Urbanowicz z IHAR w Boninie. Odchwaszczanie może się stać prawdziwym wyzwaniem, jeśli z listy dozwolonych preparatów zniknie metrybuzyna. Warto już dziś przygotować się na ten scenariusz! Podczas szkolenia, nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące uprawy ziemniaków.

Ale to nie wszystko! Serię fachowych porad zakończy gorąca debata rynkowa, w której udział wezmą przedstawiciele producentów i przetwórców, którzy będą mówić o wyzwaniach, szansach i zagrożenia w nadchodzących miesiącach. Jeśli chcesz mieć najświeższe informacje o trendach i prognozach dla rynku ziemniaka dołącz do Seminarium Ziemniaczanego. Już 22 lutego 2023 r. zapraszamy do Pałacu na Opieszynie. Nie zwlekaj!

Liczba miejsc jest ograniczona:
www.ziemniaki.topagrar.pl.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

 

dr Maria Walerowska z-ca red. nacz. top agrar Polska

Paulina Janusz-Twardowska dyr. marketingu i komunikacji PWR

r e k l a m a

autor dr Maria Walerowska

dr Maria Walerowska

zastępca redaktora naczelnego, szef działu Uprawa

przeczytaj inne artykuły tego autora
autor Paulina Janusz-Twardowska

Paulina Janusz-Twardowska

<p>redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Ziemniaki

Szkocja: Nowa odmiana ziemniaka odporna na nicienie

James Huttos Institute (JHI), który mieści się w Invergour w Szkocji, opublikował wyniki przełomowych badań, w których próbie poddano odmiany ziemniaka odpornych na nicienie, podobne do mątwików.

czytaj więcej
Ziemniaki

Niższe plony ziemniaków w Polsce i całej UE w 2022 roku. Czy ich ceny jeszcze wzrosną?

Europejskie plony ziemniaków zaliczyły spadek, to samo tyczy się powierzchni uprawy. O tendencji zwyżkowej możemy mówić w kwestii importu ziemniaków do Polski. Jak kształtują się ceny i w którą stronę pójdą zmiany?

czytaj więcej
Ziemniaki

Konflikty zbrojne zagrażają produkcji ziemniaków

Konflikty zbrojne w Izraelu zagrażają produkcji ziemniaków. Jak to wpływa na import do Unii Europejskiej i jakie ma znaczenie dla rynku?

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)