Ochrona pszenicy jak polisa - Program ochrony fungicydowej pszenicy
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Ochrona pszenicy jak polisa - Program ochrony fungicydowej pszenicy

07.06.2023autor: Jacek Daleszyński

Program ochrony fungicydowej pszenicy warto układać tak, by na każdym etapie jej rozwoju celować w najważniejsze i najgroźniejsze choroby. Swoją propozycję przedstawia firma Osadkowski Sp. z o.o.

– W naszym programie stawiamy na to, by nie powtarzać żadnej substancji w kolejnych zabiegach. To działanie mające na celu zminimalizować ryzyko pojawiania się odporności grzybów na substancje czynne. Każdy z zabiegów ma konkretne zadanie, dlatego w każdym znajdują się inne substancje – mówił podczas konferencji prasowej Marcin Kaczmarek, dyrektor działu doradztwa i rozwoju. W najważniejszym zabiegu T1 polecał skupienie się na podstawie źdźbła, co zapewniają cyprodynil i protiokonazol. W drugim zabiegu doradca poleca mieszaninę triazolu i karboksyamidu, a w trzecim mieszaninę dwóch triazoli, które wcześniej nie były stosowane. 
Zobacz rozmowę z Marcinem Kaczmarkiem!
autor Jacek Daleszyński

Jacek Daleszyński

<p>redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Aktualności branżowe

Więcej środków ochrony roślin – nowy projekt w ministerstwie

Dzięki przepisom, które zostały zawarte, w przygotowanym przez ministerstwo rolnictwa w projekcie rozporządzenia „w sprawie zastosowań małoobszarowych środka ochrony roślin”, rolnicy będą mieli dostęp do większej ilości środków ochrony roślin przeciwko organizmom szkodliwym rzadko występującym w uprawach.

czytaj więcej

Ochrona fungicydowa zbóż. Zabieg na liść flagowy i T3 , kiedy są koniecznością?

Ochrona liścia flagowego nie zawsze jest konieczna, a co z zabiegiem na kłos? 

czytaj więcej

Ochrona roślin: jak wieje, to nie pryskaj!

Sezon zabiegów ochrony roślin wciąż trwa, pomimo panujących suchych warunków. Jednak np. odchwaszczanie kukurydzy trzeba wykonać.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)