Największy dystrybutor w branży rolnej w Polsce inwestuje w odnawialne źródła energii
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Największy dystrybutor w branży rolnej w Polsce inwestuje w odnawialne źródła energii

06.07.2022autor: Patrycja Bernat

Dystrybutor w branży rolnej PUH „Chemirol” Sp. z o.o., inwestuje w odnawialne źródła energii. Na terenie kraju w wybranych 33 obiektach firma wzbogaciła się w latach 2021 – 2022 w instalacje fotowoltaiczne. Jest to strategiczna decyzja związana ze zrównoważonym korzystaniem ze środowiska naturalnego.

Inwestycja firmy w instalacje fotowoltaiczne, które odpowiedzialne są za wytwarzanie energii elektrycznej z wykorzystaniem energii słonecznej to element strategii rozwoju firmy.
Równocześnie przedsiębiorstwo wychodzi naprzeciw dynamice i sytuacji, jaka zachodzi w obszarze rolnictwa, czyli zrównoważonym podejściem do:

  • gospodarowania surowcami naturalnymi;
  • emisji zanieczyszczeń;
  • produkcji żywności.

Tym samym wpisuje się z założenia i postanowienia Europejskiego Zielonego Ładu.

Łączna wartość inwestycji, która rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku, a zakończyła w marcu 2022 roku to koszt około 3 mln złotych. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, został jeden z głównych oferentów fotowoltaiki na polskim rynku, który usługi w tym zakresie świadczy od ponad 10 lat. Firma Hymon sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji elektrowni i systemów fotowoltaicznych. Kluczowe elementy instalacji-moduły, falowniki wybrano ze szczególną starannością, tak aby wykorzystać sprzęt najnowszej generacji.

– Fotowoltaika jako źródło energii to przyszłość i trudno pozostawać obojętnym na nowe możliwości rozwoju, jakie wiążą się z inwestycją w tę technologię. Chemirol ma ambicje, aby czynnie uczestniczyć w zmianach, które zachodzą w nowoczesnym rolnictwie i szerzej w życiu społecznym. Jesteśmy świadkami dużej dynamiki, jeśli chodzi o podejście do klimatu i środowiska naturalnego, i nie możemy sobie pozwolić na to, aby być biernymi obserwatorami tego rozdania. Dlatego podejmujemy decyzje, które będą nas prowadzić do nowych możliwości rozwoju, a nasi partnerzy biznesowi będą dzięki temu mieli szansę stać się beneficjentami globalnych zmian na rynku rolnym. Aby zachować pozycję lidera w rolnictwie w kraju, musimy pozostawać otwarci na nowe technologie, ich nowe jakości i korzyści wynikające z ich użytkowania. – powiedział Patryk Podołowski, wiceprezes PUH „Chemirol” sp. z o.o.

autor Patrycja Bernat

Patrycja Bernat

<p>dziennikarz PWR Online, redaktor portali internetowych Grupy PWR</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Czy rosnące koszty energii doprowadzą do upadku upraw wertykalnych?

Jedną z ofiar podwyżek cen energii jest rolnictwo wertykalne. Koszty energii stanowią niekiedy nawet 70% całkowitych wydatków. Przetrwają tylko te gospodarstwa, które posiadają panele fotowoltaiczne?

czytaj więcej

Interwencja w spółkach wytwarzających energię – Rezygnacja z naddatkowych marż! Co z tymi cenami?

Inicjatywa #HodowcyRazem twierdzi, że mamy do czynienia z nieuzasadnionymi ekonomicznie oraz zawyżonymi marżami wytwórców energii. Przez to też zwrócili się do Premiera Mateusza Morawieckiego, aby ten zablokował ceny energii dla rolników. Ma to chronić sektor rolno spożywczy przed ograniczeniami w jej dostawach.

czytaj więcej

Źródło zysku i taniej energii. Fotowoltaika w uprawie brokułów

Jakie zastosowania mogą mieć jeszcze farmy fotowoltaiczne? Okazuje się, że to idealne miejsce do uprawy brokułów.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)