Rosja ostrzelała Odessę! "Tak się kończą negocjacje z diabłem o eksporcie zboża z Ukrainy"
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rosja ostrzelała Odessę! "Tak się kończą negocjacje z diabłem o eksporcie zboża z Ukrainy"

23.07.2022autor: Kamila Szałaj

Barbarzyństwo Rosji nie zna granic! Wczoraj podpisali umowę gwarantującą bezpieczny wywóz zboża z Ukrainy, a dziś ostrzelali najważniejszy port w tym kraju - Odessę. Nadzieja na eksport  ziarna właśnie umarła. - Tak się kończą negocjacje z diabłem - pisze jeden z brokerów.

Rosja ostrzeliwuje Odessę. Pociski spadają na port morski

Dramatyczne wieści docierają do nas z Ukrainy. Rosja ostrzeliwuje Odessę!  Według ukraińskiej agencji informacyjnej Unian, agresorzy zaatakowali także port morski w Odessie. 

- Dwa pociski zostały zestrzelone przez siły obrony powietrznej, dwa uderzyły w infrastrukturę portu – czytamy w komunikacie.

Deputowany Ukrainy Oleksiy Goncharenko poinformował, że w mieście słychać było serię wybuchów, a w porcie wybuchł pożar. Kilka osób zostało rannych.

r e k l a m a

Brutalny atak skomentował także szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.

- Rosjanie systematycznie wywołują kryzys żywnościowy, robiąc wszystko, by ludzie cierpieli. Terror głodem trwa. Świat musi działać. Są dwie najlepsze gwarancje bezpieczeństwa żywnościowego: skuteczne sankcje wobec Rosji i więcej broni dla Ukrainy - napisał Jermak na Twitterze.

"Tak kończą się negocjacje z diabłem." 

Atak nastąpił dzień po podpisaniu umowy między Rosją, ONZ, Turcją i Ukrainą o eksporcie zboża z Ukrainy przez port Morza Czarnego. Porozumienie miało zagwarantować bezpieczeństwo wywozu ziarna drogą morską, tymczasem w kilkanaście godzin po jego zawarciu Rosjanie ostrzelali najważniejszy port.  

- Rosjanie po raz kolejny pokazali, ile warte są umowy z nimi. Tylko uzbrajając Ukrainę, możemy naprawdę zabezpieczyć ukraiński eksport rolny – napisał Goncharenko.

W mediach społecznościowych w Polsce też pojawiły się komentarze po ataku na Odessę.

- Port się pali. Tak kończą się negocjacje z diabłem. Teraz Erdogan będzie czekał godzinę na Putina przed drzwiami Kremla – tak barbarzyński atak skomentował na Twitterze jeden z brokerów.  

fot. UA Defence of Ukraine
autor Kamila Szałaj

Kamila Szałaj

dziennikarka strony internetowej Tygodnika Poradnika Rolniczego

redaktor w zespole PWR Online, odpowiedzialna głównie za stronę www.tygodnik-rolniczy.pl

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Bułgarscy rolnicy będą blokować drogi, aby nie wpuścić ziarna z Ukrainy

Bułgarscy rolnicy zapowiadają blokadę importu zbóż i słonecznika z Ukrainy. W ich ocenie nadmierny import destabilizuje rynek, obniża ceny krajowego ziarna i może być niebezpieczny pod kątem fitosanitarnym.

czytaj więcej
Rynek zbóż

Minister Henryk Kowalczyk: Polska nie jest zalewana przez zboże z Ukrainy

Zalew ukraińskiego ziarna to pogłoski nie mające uzasadnienia w faktach - przekonuje minister rolnictwa i zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą. Sejm przeznaczył 430 mln złotych na „interwencję” na rynku zbóż.

czytaj więcej
Wojna w Ukrainie a rolnictwo

Bestialstwo wojsk rosyjskich dotyka też bydła. Już 50 tys. krów padło w Ukrainie

Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie straty rolników stale rosną. Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Mleka informuje, że od 24 lutego Ukraina straciła około 50 tys. krów mlecznych, a do końca roku ta liczba może się nawet podwoi.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)