Spróbuj regionalnego przysmaku... w food trucku
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Spróbuj regionalnego przysmaku... w food trucku

29.05.2022autor: Zuzanna Ćwiklińska

Food trucki cieszą się rosnącą popularnością nie tylko na festiwalach muzycznych. Dzięki swojej mobilności mogą dotrzeć niemal wszędzie, a przy tym dają niemal nieograniczone możliwości zagospodarowania. Jednym z pomysłów na food trucki są przysmaki regionalne.  

Zdrowa, regionalna żywność prosto z furgonetki

Połączenie promowania regionalnych produktów z ideą mobilności funkcjonuje na przykład we Wrocławiu. Działają tam Regiobusy – mobilne sklepy z regionalną zdrową żywnością. Parkują przy centrach biznesowych, galeriach handlowych i osiedlach. W swojej ofercie mają naturalne produkty od rolników z Dolnego Śląska. W ten sposób Regiobusy nie tylko promują lokalną zdrową żywność, ale także wspierają lokalnych małych przedsiębiorców. Właścicielem Regiobusów jest firma RegioFood, która prowadzi także sklep internetowy.

r e k l a m a

Pomysł na wspólny biznes

Idea mobilności i przybliżania zdrowej żywności konsumentom jest bliska także podmiotom współtworzącym projekt “Szlachetne Świętokrzyskie”. Spółka ta zrzesza rolników, którzy chcą sprzedawać wytworzone przez siebie produkty. Wśród nich znalazła się między innymi Agnieszka Baxter, producentka śliwki szydłowskiej. Kolejnym krokiem inicjatywy “Szlachetne Świętokrzyskie” będzie zakup food trucka. 

-Chcemy być tam, gdzie jest nasz klient. Chcemy pokazać klientom, jak smakują produkty wytworzone w świętokrzyskim - mówiła w rozmowie z TVP Kielce Agnieszka Baxter we wrześniu ubiegłego roku. 

Food truck ma pojawiać się w okolicach popularnych atrakcji turystycznych w regionie świętokrzyskim, by przybliżyć odwiedzającym ideę oraz smak, który stoi za lokalnymi przysmakami. W rozmowie z TVP Kielce Agnieszka Baxter zapowiedziała, że w furgonetce skosztować będzie można między innymi lodów o smaku śliwki szydłowskiej.

Food trucki też stawiają na lokalność

Choć idea food trucku może kojarzyć się z fast foodem, czyli jedzeniem niezdrowym, często tłustym i wysoko przetworzonym, w rzeczywistości wcale nie musi tak być. To prawda, że w wielu food truckach zamówić można frytki czy burgera, jednak bardzo często są to dania przygotowane na świeżo, a do ich zrobienia wykorzystuje się lokalne produkty. 

Food trucki z lokalnymi przysmakami to nie tylko pomysł rolników ze świętokrzyskiego. Podobną atrakcję planuje także Śląska Organizacja Turystyczna, która w kwietniu 2022 r. przeprowadziła konkurs na wykonawcę zadania “Mobilne Śląskie Smaki”. Zwycięzca ma uruchomić food trucka pod marką “Śląskie Smaki”, który będzie promował kulinarną ofertę regionu. 

 

Zuzanna Ćwiklińska

fot. Pixabay

r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Brytyjska firma proponuje maski dla krów. Czemu mają służyć?

Jeszcze do niedawna pamiętanie o maseczce przy każdym wyjściu z domu było zmorą dla wszystkich ludzi. Obecnie jedna z brytyjskich firm proponuje, by maseczki zakładać... krowom. Nie chodzi jednak o walkę z COVID-19. Czemu mają służyć maski dla krów?

czytaj więcej

Już wkrótce Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022!

W weekend 4 i  5 czerwca 2022 odbędą się Wielkopolskie Tragi Rolnicze Sielinko 2022! Uczestników czeka wiele zaplanowanych na tę okazje wydarzeń związanych z branżą rolniczą. 

czytaj więcej

Jaki jest stan opieki paliatywnej na obszarach wiejskich?

W połowie maja 2022 roku odbyła się wspólna konferencja Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza podczas której obradowano nad stanem opieki dla terminalnie i nieuleczalnie chorych na polskiej wsi.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)