Więcej krowich dzwonków na bawarskich pastwiskach
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Więcej krowich dzwonków na bawarskich pastwiskach

22.01.2022

Bawarski Państwowy Ośrodek Badawczy Rolnictwa uważa, że duży i stale wzrastający odsetek wypasu w Bawarii to efekt ich badań, doradztwa oraz premii za wypas.

W Bawarii wzrosła ilość wypasanych krów

Podczas gdy wypas na terytorium Niemiec w latach 2010–2020 zmniejszył się o 11%, o 2% więcej krów mlecznych utrzymuje się na pastwiskach w Bawarii.
Dzięki wypasowi hodowcy bydła mlecznego w Bawarii, gdzie dominują obory uwięziowe, mogą przetrwać na rynku i pokazać konsumentom jak utrzymują swoje zwierzęta. W wielu gospodarstwach rejonu bydło trzymane jest na uwięzi zimą i pastwiskowane latem.

Bawaria jedynym regionem Niemiec, w którym wzrosła liczba wypasanego bydła

W Bawarii, według Federalnego Urzędu Statystycznego, w 2020 r. 6460 gospodarstw raportowało, że wypasa ponad 200 tys. krów. Bawaria jest jedynym krajem związkowym, w którym odsetek krów mlecznych na pastwiskach wzrósł w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Zdjęcie: Pixabay
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Im piękniejsze krowy, tym bardziej produktywne?

Krowy wyżej sklasyfikowane jako jałówki szybciej osiągają 100 000 litrów mleka – pokazuje to ranking oceny i wydajności życiowej w Niderlandach.

czytaj więcej

Dobra porodówka dla krowy - czyli jaka?

Dobra porodówka zapewnia optymalne warunki dla zdrowia nowo narodzonego cielęcia i jego matki. Poniżej prezentujemy kilka praktycznych porad na co zwrócić uwagę i jak zaprojektować dobrą porodówkę dla krowy!

czytaj więcej

Kuriozalne kary dla rolników za obciążanie pryzm kiszonkowych oponami. Polska Federacja interweniuje

Widok pryzm kiszonkowych pokrytych folią i starymi oponami nie jest w gospodarstwach mlecznych, ani niczym nowym, ani szczególnie zaskakującym. Zaskakuje za to kara, jaką może nałożyć na nieświadomego rolnika Główny Inspektorat Ochrony Środowiska za wykorzystanie zużytych opon bez wymaganego zezwolenia. Maksymalnie może ona bowiem wynosić aż 1 mln złotych!  

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)